15 sierpnia 2020 Napoleona, Stelii

Recenzja z ul. Długiej

dodał 2019-08-07
Recenzja z ul. Długiej

Jestem mieszkańcem ulicy Długiej w Pasłęku. Zwracam się do redakcji z pozornie niezauważanym problemem, który ma miejsce właśnie na naszej ulicy. Od kilku tygodni prowadzone są prace modernizacyjne sieci energetycznej na całej długości ulicy. Niestety firma która prawdopodobnie jest właścicielem pojazdów wykorzystywanych do realizacji zadania (może posługuje się wynajmowanymi samochodami) nie potrafi uszanować tego, na co mieszkańcy czekali bardzo długo i ma nam służyć jeszcze przez wiele lat. Dokładniej opisując mam na myśli ''świeżo'' zbudowane chodniki i ulice. Samochody z poprzedniej epoki są w bardzo złym stanie technicznym – WYCIEKI OLEJÓW i INNYCH SUBSTANCJI spowodowały znaczne , widoczne pogorszenie stanu kostki polbrukowej, nie zostało to usunięte po wykonanej pracy. Ponadto chodniki nie są przystosowane aby jeździły po nich samochody ciężarowe a już na pewno nie wolno opuszczać ''łap stabilizujących'' bez odpowiednich podkładów, gdyż powoduje to kruszenie się, pękanie, zapadanie się kostki.

Dodatkowo na zdjęciach widać jak uszkodzona została studzienka na chodniku którym codziennie chodzi mnóstwo osób. Wystają z niej druty, po prostu zagraża bezpieczeństwu.

Czy musi wydarzyć się tragedia, żeby ktoś zwrócił na to uwagę?

Zupełnie na samym końcu chciałbym dodać że pracujący samochód STAR z podnośnikiem przez kilkadziesiąt minut zadymia spalinami przestrzeń 40 - 50 metrów wokół i na 200% nie spełnia współczesnych wymogów odnośnie emisji spalin.

Większość problemów uwidocznione na przesłanych zdjęciach. (chociaż na miejscu ''na żywo'' wygląda to znacznie słabiej.)

Imię i nazwisko wyłącznie do wiadomości redakcji

 

Pozdrawiam T.

 

 

0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Kierowca   2019-08-07

Tak samo nic się nie robi w związku z zapadaniem się studzienek na Westerplatte koło byłej hotelowej, postawili tylko słupek ostrzegawczy i na tym koniec, zaznaczam że ten słupek postawiony był po dawnych ulewach w tej chwili wygląda to tragicznie tym bardziej że jest to droga wojewódzka. Pewnie czekają aż dojdzie do tragedi.


#Ona#Kierowca  2019-08-08

Do Kierowca. Tu jest super sugestia ten słupek stoi już chyba drugi miesiąc.Mają taki zapier..l że nie mają czasu taczki załadować. Kto za to odpowiada?


#Babcia   2019-08-07

A starosta Romanowski tylko potrafi się chwalić, że powiat jest super. Niestety tylko na tablicach rejestracyjnych samochodów to widać.


#Czwartek#Babcia  2019-08-08

Co w tej sprawie robi Starosta i radni powiatowi? Nic. Do roboty.


#Napoleon   2019-08-07

Na sprzymierzonych gruz po naprawie studzienki jak leżał tak leży. A dziury na moście przed rondem Itxehoe. Czy to naprawdę aż takie koszty aby to zalepić!!!!


#Ast   2019-08-07

Jazda po chodnikach to jedno, a parkowanie na Krzywej i na samym skrzyżowaniu Krzywej i Długiej to jeszcze większy problem. Wszystko to do czasu aż dojdzie do nieszczęścia.


#Renia   2019-08-07

A mnie wqrwia, że pojemniki na popiół nie są latem wywożone. Zimą ponoć to jest opłacalne dla gminy a latem nie?


#Tybek   2019-08-07

Warto poruszyć również kwestię wielkości pojemników na odpady bio, które sa śmiesznie małe jak na fakt że stoją na osiedlu domków jednorodzinnych. Każdy ma trawnik, kwiaty, drzewa. Po odpróżnieniu pojemników następnego dnia już sa pełne


#Ja   2019-08-07

Nic mnie tak nie wkur*ia jak własnie jeżdzenie autem po chodnikach. Kurier, pizza, poczta, wodociągi, veolia....nadużywają tego dosłownie wszyscy a tak naprawdę powinien to być przywilej jedynie straży, policji i pogotowia. A później płacz że chodniki krzywe


#Ktoś   2019-08-07

Zaraz zaraz a gdzie jest właściciel drogi czyli zarząd dróg powiatowych chyba to ich gestia rozliczyć za uszkodzenie drogi wykonawcę


#Stop hejt   2019-08-07

Nie dogodzisz Polakowi. Bądźmy trochę bardziej wyrozumiali. Pozdrawiam


#Escobaros#Stop hejt  2019-08-07

Tępić pseudo firmy co robią podwykonastwo kasując grubą kase a posługują się słabym sprzętem! Ludziom tam pracującym też pewnie płacą słabo?


#Onabylaion#Stop hejt  2019-08-07

Dokladnie ! Nazwisko do wiadomosci redakcji?pamietaj ze mieszkasz w Pasleku :-))


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności