25 maja 2020 Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Relacja z rajdu rowerowego

dodał 2018-08-27
Relacja z rajdu rowerowego
25 sierpnia 2018 r. odbył się integracyjny rajd rowerowy ,,W Krainie bizonów'', zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Godkowo ,,Pomocna Dłoń'' we współpracy z GOKSiR Godkowo. Trasa rajdu przebiegała przez Godkowo - Kolonię Szymbory – Dobry – Łępno – Podągi – Lesiska- Ząbrowiec – Godkowo.

 

Mimo deszczowej i niezachęcającej pogody, na starcie w Godkowie stawiło się ok 60 zawodników, ( parę osób dołączyło w innych miejscowościach). Większość uczestników to mieszkańcy gminy Godkowo, ale mieliśmy także gości z Pasłęka, Morąga, Miłakowa i z Olsztyna. To bardzo cieszy. Pomimo iż długość trasy liczyła ok 30 km, nie zabrakło najmłodszych uczestników rajdu. Wszyscy uśmiechnięci i przygotowani do trasy.

O 11:00 w eskorcie policji i OSP z Godkowa rozpoczęły się rowerowe zmagania. Przewidziano dwie przerwy na wzmocnienie sił. Pierwsza była w Łępnie pod wiatą. Tam rozdano wodę i słodkości. Następna przerwa była w świetlicy wiejskiej w Lesiskach. Na wszystkich czekał ciepły posiłek, kawa, herbata i batoniki.

Po powrocie z trasy rajdu uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody. Nie zabrakło także słów uznania dla dwóch najmłodszych i dla najstarszego uczestnika rajdu rowerowego. Otrzymali oni upominki i dyplomy. Pan Jan jest dla nas wzorem do naśladowania i przykładem, że jeśli się chce uprawiać sport i zdrowie na to pozwala to nie ma ograniczeń wiekowych.

Rajd rowerowy finansowany był ze środków Gminy Godkowo, w ramach zadania publicznego ,,Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu'' pod tytułem: ,,Upowszechnianie zdrowego i aktywnego trybu życia''.

Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo. Szczególne podziękowania dla Policjantów z Pasłęka oraz dla OSP z Godkowa za eskortę i dbanie o sprawny przebieg rajdu.

Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z rajdu.

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności