27 września 2020 Wincentego, Mirabeli, Justyny

Remont murów – ciekawe odkrycia

dodał Ponad tydzień temu, 2020-09-17
Remont murów – ciekawe odkrycia

Zgodnie z harmonogramem przebiega remont murów obronnych na odcinku od Bramy Kamiennej do ruin Szkoły Żeńskiej koło domu pogrzebowego. Przypominamy, że inwestycję realizuje firma Milena Górska Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe, Gronowo Górne za kwotę 12,881 mln złotych (całość zadania). Z tego 8,524 mln złotych to dotacja ze środków unijnych. Podczas prac renowacyjnych od wewnętrznej strony murów natrafiono na późnośredniowieczne fragmenty kamiennej drogi i fundamenty baszt stojących w ciągu muru. Po remoncie ten fragment Starego Miasta może być wyjątkową atrakcją turystyczną. Dziwią zatem głosy niektórych mieszkańców, poddające w wątpliwość konieczność remontu murów. Czy z decyzją o inwestycji trzeba było czekać aż zawali się kolejny fragment murów i gruz znajdzie się na ulicy Zamkowej? Myślę, że jedno doświadczenie z zawaleniem muru koło plebani wystarczy.

jp

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#KKK   Ponad tydzień temu, 2020-09-18

Śmieszne jest, że to co człowiek parę miesięcy temu na kolanach pięknie układał na drodze, tak teraz koparki pięknie rozpieniczają... Koszta podwójne. A wynik pewnie znowu opłakany.


#Krystyna   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

raptem się obudzili że ładne mury,a czemu pozwolono proboszczowi rozwalić piękną salkę katechetyczną


#Xyz#Krystyna  Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Bo za tej władzy byle proboszczowi można wszystko!


#Raz na wozie raz pod wozem#Xyz  Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Bo za poprzedniej władzy byle volksdojczowi było wolno wszystko. Koło fortuny toczy się nieubłaganie swoim rytmem.


#Roman#Xyz  Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Nie bądź taki, jak zeznający w tej chwili przed kamerami mgr prawa Ziobro na temat tzw praworządności w naszym kraju. I jemu i proboszczom, niestety, nie wszystko wolno.


#Ciekawy#Raz na wozie raz pod wozem  Ponad tydzień temu, 2020-09-17

A ty co, koń z długimi uszami?


#Zoofob#Raz na wozie raz pod wozem  Ponad tydzień temu, 2020-09-18

Z jakiej ty nory wylazłeś miłośniku małp?


#Raz na wozie raz pod wozem#Zoofob  Ponad tydzień temu, 2020-09-18

A Tyś się jeszcze uchował, tuskowy volksdojczu? Może Cię ktoś chroni z tej kasty, co to kazała przepraszać pani Nitek-Płażyńskiej jakiegoś niemieckiego wściekłego hitlerowca, hę? Powinieneś już dawno z tym hitlerowcem leżeć pod płotem, zastrzeleni przez patrol Kedywu AK.


#Okay   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Prawdziwy dziennikarz nie narzuca swojej opinii. Kiedy będą odrestaurowane bloki na starym mieście? Pomimo, że na "starym mieście" jest jeden kościół to tam jest wszystko z innej parafii.


#Ministrant#Okay  Ponad tydzień temu, 2020-09-18

Czyli w tvp nie ma dziennikarzy


#Roman#Okay  Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Nie wygłupiaj się, proszę. Miast podziękować Adminowi za informację, strofujesz go. Odnośnie innych obiektów masz rację. Bądź bardziej obiektywny.


#Bywało   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Pamiętam , jak kiedyś ten mur tam się zawalił, zagonili nas ze szkoły do ładowanie tego gruzu i cegieł na przyczepy traktorów, wywozili to do szkoły numer 2, na cegłach były odciski zwierząt i ludzi, większość poszła jako podkład do amfiteatru i boisk.


#Hehe#Bywało  Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Amfiteatr zasypany . W przyszłości archeologowie będą się nieźle głowić co to była za arena


#Niewiedza   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Podczas poszukiwania Bursztynowej Komnaty przez p. Wójcika /chyba 1998 r./ przy baszcie wschodniej /tzw. pokowskiej/ odkryto także średniowieczny bruk i to lepiej się prezentujący. Trzeba było pomyśleć o ciekawej ekspozycji tych fragmentów, ale zasypano. Po stronie zewnętrznej murów "odgrzebano" średniowieczne fortyfikacje i to też zignorowano. Po co rozbudzać nadzieje jeśli będą przysypane. A szkoda. Wydaje się takie pieniądze to niech będą wydane z głową.


#Niewiedza   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Trzeba precyzyjnie określać poszczególne nazwy. Ruiny na przeciw Domu Pogrzebowego, to nie Szkoła Żeńska, ale Superintendentura, czyli tak jakby plebania.


#Widzę   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Mówię wam, będzie pięknie, w Sztumie jest odrestaurowany i naprawdę jest super.


#Max   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

To jest bardzo ciekawy fragment starego miasta z własnym klimatem i nastrojem. Aż się prosi o wytyczenie i oznaczenie trasy spacerowej przy murach.


#L ski#Max  Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Tak, masz rację, jeśli odnowią mury to chciał nie chciał trzeba odnowić ciąg spacerowy wtedy to będzie miało ręce i nogi bo jak inaczej oprowadzać wycieczki po takim syfie gdzie w biały dzień strach tamtędy chodzić.


#Amacie   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Rozbiórki zazwyczaj idą zgodnie z harmonogramem. Do tego nie potrzeba większego doświadczenia. Wystarczy rozbierać od góry do dołu. Owszem zdarzają się tacy, którzy to robią odwrotnie. Zostają wtedy bohaterami filmików. Problem zacznie się gdy trzeba będzie coś stworzyć / odtworzyć / etc.. symbol tego do tej pory straszy koło parkingu. Ścianka 3x2 m jak z baru z kebabem w środku średniowiecznego muru.


#Pablo   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Odkrycie warte prawie 13 mln. Niesamowite, jestem zaskoczony ;)


#Jakie to polskie   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

Zamkowa to się zawali i bez tego muru


#JA   Ponad tydzień temu, 2020-09-17

turystów to już mamy dość na placu i nad jeziorkiem .........


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności