17 lutego 2019 Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Robert Furs i Kamrat Shanty Folk

Wydarzenie odbyło się 2018-07-29

dodał 2018-07-24
Robert Furs i Kamrat Shanty Folk

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert z cyklu "Artystyczne Lato Pasłęk 2018", który odbędzie się 29 lipca 2018 r. (niedziela) o godzinie 16:00 w Parku Rekreacyjno - Edukacyjnym na Placu Tysiąclecia.

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

O godz. 16:00 wystąpi przed Państwem zespół Kamrat Shanty Folk:Kamrat Shanty Folk to kwartet muzyków wykonujących własne utwory oraz covery pieśni żeglarskich i folkowych. Zespół powstał w 2014 roku, a więc istnieje 4 lata i w obecnym czasie pracuje nad swoją debiutancką płytą. Zawsze pozytywnie nastawieni do życia. Potrafią bawić i wzruszać zróżnicowaną wiekowo publiczność. Biesiady przy ich muzyce powodują uśmiech i radość wśród grona odbiorców.

Szantymenka Iza, Kamrat Andrzej, Big Jack i Skipper Johny

 

  1. Państwa… To nie Chicago ani New York - polska załoga….

 

KAMRAT SHANTY FOLK !

 

 

oraz o godz. 17:30 Robert Furs w koncercie akordeonowym z hitami muzyki Lata 20-30-te:

Robert Furs - Akordeonista, Pianista, Dyrygent. W roku 1993 ukończył Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie akordeonu mgr Jerzego Rawickiego oraz mgr Małgorzaty Karczewskiej.

 

W 1993 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury i Edukacji Muzycznej w dalszym ciągu rozwijając swoje umiejętności gry na akordeonie pod okiem prof. Jerzego Kaszuby oraz asystenta mgr Dariusza Dzięgielewskiego. Studia ukończył w 1998 roku otrzymując tytuł Magistra Sztuki. Jako akordeonista w dalszym ciągu koncertował solowo i w zespołach kameralnych. Współpracował między innymi z Filharmonią Pomorską im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy.

 

W 2011 roku rozpoczął Studia Licencjackie, a w 2015 roku Studia Magisterskie w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym Specjalność – Akordeon w klasie prof. Elżbiety Rosińskiej.

 

W trakcie trwania studiów dodatkowo rozwijał swoje umiejętności techniczne i interpretacyjne biorąc udział następujących kursach mistrzowskich:

 

2011 - Kurs Mistrzowski - Akordeon prof. M. Kern - Niemcy

2012 - Warsztaty Akordeonowe L. Puchnowski - Polska

2013 - Kurs Mistrzowski - Akordeon prof. A. Zagoriański - Ukraina

2013 - Kurs Mistrzowski - Akordeon prof. I. Battiston - Włochy

2014 - Kurs Mistrzowski - Akordeon prof. F. Palazzo - Włochy

2015 - Kurs Mistrzowski - Akordeon prof. Margit Kern - Niemcy

2015 - Kurs Mistrzowski - Akordeon prof. Ivano Battiston - Włochy

2016 - Kurs Mistrzowski - Akordeon prof. Boris Lenko - Słowacja

Robert Furs jest popularyzatorem akordeonu jako instrumentu solowego w regionie. Jest założycielem i liderem zespołów C'est la vie, De Javu, Acoustic Klezmers, Tangorama i El Jazz Trio. Współpracuje z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym i innymi instytucjami kulturalnymi w regionie.

 

Wykonawca prezentował swój dorobek artystyczny na koncertach w kraju i za granicą. Koncertował na zaproszenie instytucji kulturalnych i biznesowych m. in. Politechniki Gdańskiej, Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej, podczas Wyborów Miss Polski i Mistrzostw Świata w Piłce Plażowej. Współpracował także z Filharmonią Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

 

W 2016 roku w dowód uznania jego talentu Elbląskie Towarzystwo Kulturalne przyznało mu Stypendium Artystyczne „Promocje”. Artysta jest również laureatem Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg przyznanego mu przez Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego.

 

Akordeonista wykonuje muzykę klasyczną z kanonu oryginalnej literatury akordeonowej, a także transkrypcje utworów fortepianowych i innych. Sięga po kompozycje z różnych epok, o różnej stylistyce począwszy od Renesansu po kompozycje współczesne. Na koncertach oprócz muzyki klasycznej prezentuje także kompozycje rozrywkowe z nurtu estradowego. Ulubioną w repertuarze Artysty jest muzyka francuska,w której akordeon jest traktowany jako instrument wirtuozowski. Akordeonista bardzo chętnie wykonuję kompozycje francuskie utrzymane w „Stylu Musette”, czyli utwory wirtuozowskie na akordeon z okresu międzywojennego. Nowe oblicze francuskiej muzyki akordeonowej odkrywa w kompozycjach Richarda Galliano, które łączą w sobie elementy „Stylu Musette” z jazzem. Instrumentalista nie stroni także od kompozycji popularnych francuskich pieśniarzy takich jak: Joe Dassin, Edith Piaf, Charles Aznavour, Dalida, Jacques Brel, Yves Montand. Oczywiście w opracowaniach prezentowanych na koncertach zauważymy jego indywidualne spojrzenie na te kompozycje, głównie przez pryzmat ukochanego instrumentu. Repertuar solowy i kameralny artysty uzupełniają tanga. Akordeonista wykonuje klasyczne dzieła tego gatunku skomponowane przez cenionych autorów takich jak: Astor Piazzola, Carlos Gardel, Gerard Matos Rodrigues, Maximo Diego Pujol i innych.

 

Znaczącą pozycję w dorobku artystycznym Robert Fursa zajmuje solowa płyta „FURS-ACCO”, w której prezentuje akordeon jako instrumentu artystyczny i która jest odzwierciedlaniem jego dotychczasowych doświadczeń muzycznych.

 

0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Michał Potok   2018-07-29

Kamrat Shanty Folk - super zespół - super zespół! Szanty do posłuchania i pośpiewania. Super głos Izy, Endju Słońce Peru z gitarrą, harmonijkami i reklamówkami (taki szeleszczący instrument), Jacek Karczewski na basie ogarniający nawet sztorm na scenie, Janek na poklepkach i przeszkadzajkach - wszyscy z wielkim sercem dla muzyki i publiczności! Widziałem w Siemianach i wiem, co piszę :) Ahoj!


#Marek Chrapan   2018-07-24

Z Kamratem Shanty Folk można pośpiewać w każdy czwartek po południu w Klubie "Mimoza" w Elblągu ul Garbary 9 (Stare Miasto - druga uliczka idąc od poczty)


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Koncert u Matulewicza

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 12:00 

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w...


Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało10 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało12 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...