15 sierpnia 2020 Napoleona, Stelii

Rocznica Powstania Warszawskiego

dodał 2019-08-01
Rocznica Powstania Warszawskiego

Dzisiaj mija 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 zawyją syreny przypominając nam o tysiącach ofiar i tragedii miasta Warszawy. W ponad dwumiesięcznej walce zginęło 18 tys. powstańców a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej szacowane są na ok. 180 tys. zabitych. Warszawa została doszczętnie zniszczona. Część historyków do dzisiaj spiera się o potrzebę i celowość wywoływania powstania.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Apel powstańców warszawskich   2019-08-02

„Boli nas łączenie kotwicy z falangą albo krzyżem celtyckim. Komuniści już kiedyś próbowali ukraść nasze znaki i symbole. Apelujemy o szacunek dla naszej przeszłości (…)„Faszyzm to też ruch polityczny, ideologia, światopogląd i sposób rządzenia, który odradza się pod postacią NOWEJ PRAWICY. Głoszone przez nią wartości to: silne przywództwo, Bóg, naród, porządek, rasa, wspólnota narodowa. Zamiast idei równości – elitarność; w miejsce indywidualnych praw człowieka – kolektywizm (to znaczy prawa człowieka nie dla jednostki, a dla narodu).


#Shoah#Apel powstańców warszawskich  2019-08-03

Ważna lektura. B.Engelking B, D.Libionka D. Żydzi w powstańczej Warszawie, Warszawa 2009. Polecam.


#Spokojny#Shoah  2019-08-03

A ty, żydowski parobku, znowu tu nadajesz? I promujesz tu swoją nadzorczynię Engekind, polskojęzyczną Żydówkę, oszczerczo plującą na Polskę?


#Jest co świętować   2019-08-02

W czasie Powstania zginęło około 18 tys. powstańców, około 25 tys. zostało rannych. Najwięcej ofiar było wśród ludności cywilnej - zginęło około 180 tys. osób. Pozostałe 500 tys. mieszkańców po powstaniu wypędzono z miasta, a sama Warszawa została niemalże doszczętnie zburzona.


#Polak#Jest co świętować  2019-08-02

Czy to Powstańcy winni tych morderstw, czy Niemcy, którzy nie przestrzegali praw wojennych, w/g których cywili się nie zabija? Nawet carska Rosja,która z polskimi powstańcami się nie cackała, nie popełniała takich zbrodni na cywilach jak Niemcy w PW. Tylko banderowcy przebili wszystkich w okrutnym mordowaniu cywilnych Polaków ale Niemcy przecież podpisali Konwencję i można się było spodziewać, że będą ją przestrzegać. Więc odczepcie się od Powstania Warszawskiego i przestańcie Go obwiniać niemieckimi zbrodniami.


#Samobójcó idiotó niue brakuje#Polak  2019-08-02

Rzucisz się z gołymi pięściami na 100 kg zawodnika MMA?


#Ja#Samobójcó idiotó niue brakuje  2019-08-02

Jeżeli wejdzie do mojego domu i będzie próbował zrobić krzywdę mojej rodzinie to będę walczył do końca...tak samo jest z Ojczyzną...jeżeli myślisz inaczej to nie zabieraj głosu i czekaj na pomoc.


#Polak#Ja  2019-08-02

Żeby oceniać postawę dowódców i żołnierzy PW trzeba znać realia tamtych czasów. Terror niemiecki był nie do wytrzymania, Rosjanie wzywali warszawiaków do powstania, oczywiście pod kierownictwem AL, warszawiacy pałali chęcią zemsty, Niemcy nakazali zbiórkę 100 000 mężczyzn do kopania okopów, mieli zamiar bronić Festung Warschau, co i tak obróciłoby miasto w stertę gruzów. Mądrym po czasie każdy być potrafi a nikt nie ma daru wiedzy, co będzie po czasie.


#Shoah#Polak  2019-08-03

Banderowcy nie byli pierwsi. Przypomnij sobie Polaku lato i jesień 1941r na Podlasiu i nie tylko tam. Przykład dobrego sąsiedztwa dali Ukraińcom polscy bogobojni sąsiedzi. Jedwabne pamiętamy!


#Brak instynktu samozachowawczego#Ja  2019-08-03

Padniesz wioskowy gupku po pierwszym ciosie, wzbudzisz w nim dodatkową agresję i załatwi ci całą rodzinę, czego pewno nie miał w zamiarze. Albo załatwi ciebie a rodzinę zostawi w spokoju, w żałobie po tobie i w biedzie. No chyba, że rodzina odetchnie bo się fanatyka pozbyła.


#Cześć i chwała Bohaterom   2019-08-02

Cześć i chwała Bohaterom!


#Jan   2019-08-01

W historii Polski jest wiele przykładów tragicznie zakończonych powstań. To powstanie było chyba największą tragiczną konsekwencją działań ambitnych dowódców, którzy liczyli głównie na pomoc Pana Boga.


#Marek Chrapan#Jan  2019-08-01

Zamiast pleść bzdury lepiej zapoznać się z faktami : http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/powstanie-wars...


#Xyz#Marek Chrapan  2019-08-01

Ta wychowana w bolszewickim wojsku menda nic o powstaniu nie wiedział a jak nawet się dowiedział to nic nie pisnął. A dziś ludzie mają się od niego uczyć? Czego? Chyba nienawiści.


#Xyz#Xyz  2019-08-01

Powyższy wpis był do Polaka. Na pisanie do Chrapana się nie zniżę.


#Xyz#Marek Chrapan  2019-08-02

W czasie Powstania zginęło około 18 tys. powstańców, około 25 tys. zostało rannych. Najwięcej ofiar było wśród ludności cywilnej - zginęło około 180 tys. osób. Pozostałe 500 tys. mieszkańców po powstaniu wypędzono z miasta, a sama Warszawa została niemalże doszczętnie zburzona.


#Marek Chrapan   2019-08-01

Na pytanie - dlaczego w Pasłęku wybory wygrywa lewactwo? - Odpowiedź dało się zauważyć przed paroma minutami - o godz. 17,00. Na tę godzinę nastawiłem "budzik" w tel. ponieważ byłem zajęty podlewaniem roślin przed domem skąd jest widok na ulice i sklep. Budzik zadzwonił więc stanąłem, za ok.0,5 min. zawyły syreny, ze sklepu wychodziły ze cztery osoby, żadna się nie zatrzymała podobnie jak wchodzące trzy osoby, Przed sklepem spaceruje sobie facet jakby "nigdy nic" patrząc na mnie stojącego w bezruchu i słysząc syrenę. Ci ludzie nigdy nie zagłosują na Polskę, oni być może nawet solidaryzują się z tą która "tańczy dla Niemców", oni nie mają żadnej więzi z Polską.


#Ale jaja#Marek Chrapan  2019-08-02

To ty stary ciulu musisz budzik nastawiać żeby pamiętać taką dla ciebie niby ważną godzinę. Pewno jeszcze masz taki stary blaszany w spadku po dziadku a dziadek w czasach rozkułaczania właścicielowi ziemskiemu zajumał.


#Miejscowy#Ale jaja  2019-08-02

Przestań, bo już oczy bolą od twojego ujadania wciąż na jedną nutę. Nudny jesteś jak flaki z olejem, utop się w jeziorku, będzie trochę spokoju.


#Precz z falangą#Marek Chrapan  2019-08-02

Byłem i widziałem.To moi znajomi sympatycy ONR-u


#Polak#Marek Chrapan  2019-08-01

Znam takich, którzy są przeciwko komunie i PO, głosują za Polską ale też nie zwracają uwagi na takie ważne chwile, ponieważ nie mieli w domu a tym bardziej w szkole wdrożonego szacunku dla takich patriotycznych momentów, nie byli w tym duchu wychowani. Takie postawy uzyskuje się przez wychowanie od dziecka, "ssie się z mlekiem matki", uzyskuje z wieloletniego wychowania albo z silnego wewnętrznego przekonania. W moim odczuciu nie jest tak źle, choć całkiem dobrze też nie jest.


#Dziękujemy Powstańcom   2019-08-01

Dziękujemy Wam, Bohaterowie! Za Waszą gotowość do oddania życia za wolną Ojczyznę!


#Polak#Dziękujemy Powstańcom  2019-08-02

Ci Bohaterowie to wychowankowie II Rzeczypospolitej Polski. Czy III Rzeczypospolita Polska też wychowuje swoich młodych obywateli na takich, którzy w godzinie próby dorównaliby tamtym?


#Maria Anna #Dziękujemy Powstańcom  2019-08-02

piękny wpis dziękuję


#Dziękujemy Powstańcom#Maria Anna   2019-08-02

Pozdrawiamy!


#Polak   2019-08-01

Obchodzimy dziś Święto Warszawskich Bohaterów. Krytycy tego Powstania nie mają zielonego pojęcia o ówczesnej sytuacji w Warszawie. Każdy powinien przeczytać link, zamieszczony tu przez pana Chrapana i dopiero wtedy będzie mógł się wypowiadać na ten temat.


#Taka prawda#Polak  2019-08-02

Nie obrażaj panów,używając tego tytułu do bolszewickiego sierżanta


#Nick   2019-08-01

Celebrujemy kleski w tym jestesmy najlepsi to smutne i przykre.


#Powstaniec#Nick  2019-08-01

Mam nadzieje ze ciebie tez będziemy celebrowac klesko narodu :)


#Nick#Nick  2019-08-01

Jest czas na radość , jest czas na opłakiwanie. Jest czs na zabawę jest czas na walkę. . . Ciesz się, że żyjesz w czasie pokoju w państwie, które nie jest pod okupacją. Raduj się. Oni takiego luksusu nie mieli.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności