Reklama Heops

Rodzaje irygatorów stomatologicznych

dodał Ponad miesiąc temu, 2022-05-20
Rodzaje irygatorów stomatologicznych

Samo szczotkowanie zębów może nie wystarczyć do tego, aby skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej. Ważne jest również dbanie o te przestrzenie, do których nie ma dostępu szczoteczka tradycyjna, np. obszary między zębami czy kieszonki dziąsłowe. Przyrządem stomatologicznym, który jest w stanie do nich dotrzeć i je wyczyścić, jest irygator.
W poniższym artykule przedstawiamy rodzaje irygatorów stomatologicznych.

Irygator stomatologiczny to urządzenie elektryczne, które czyści przestrzenie międzyzębowe i inne trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, wykorzystując do tego strumień wody pod ciśnieniem. Swoim wyglądem nieco przypomina szczoteczkę elektryczną, jednak nie posiada standardowej końcówki, a cienką rurkę. Obecny w irygatorze silniczek elektryczny napędza pompę, którą połączono ze zbiornikiem na wodę. Na samym końcu urządzenia znajduje się dysza strumieniowa, przez którą wylatuje sprężone powietrze. Przypomina ono myjkę ciśnieniową, która wykorzystuje wodę i powietrze, aby dotrzeć do wszystkich zakamarków jamy ustnej. Irygator bez problemu usuwa resztki pożywienia z przestrzeni międzyzębowych. Sprawdza się również przy czyszczeniu aparatów ortodontycznych.

Komu polecany jest irygator stomatologiczny? Szczególnie tym osobom, które borykają się z problemem krwawiących dziąseł czy ciasnych szczelin między zębami. Przy wskazaniach do czyszczenia zębów tego typu urządzeniem znajdują się również protezy zębowe i korony. Przeczytaj kolejne podrozdziały, aby poznać rodzaje irygatorów stomatologicznych.

Jak działa irygator stomatologiczny?

Zanim włączysz urządzenie, zbiornik należy napełnić wodą lub specjalnym płynem. Aby na zębach nie osadzał się kamień, woda powinna być przefiltrowana. Nie może być również zimna, aby nie podrażniać zębów. Urządzenie najlepiej jest trzymać prostopadle. Nie wolno dotykać nim zębów i dziąseł. W przypadku czyszczenia kieszonek dziąsłowych warto zmienić końcówkę na mniejszą. Osoby użytkujące aparaty ortodontyczne powinny irygować zęby nieco dłużej, tak aby precyzyjnie wyczyścić wszystkie elementy aparatu. Irygator stomatologiczny należy czyścić regularnie, a końcówki zmieniać po rekomendowanym przez producenta czasie. Pamiętaj, aby w trakcie korzystania z urządzenia Twoje dłonie były suche. Więcej informacji o irygatorach znajdziesz na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/ranking-irygatorow/

Irygatory stacjonarne

Irygator stacjonarny musi być podłączony do źródła prądu. Często zapewnia on maksymalne możliwe ciśnienie wody. W zestawie z urządzeniem zawsze znajduje się zbiornik na wodę, który zazwyczaj nie wymaga uzupełniania podczas procesu irygacji ze względu na swoją dużą objętość. Irygator stacjonarny nie nadaje się do zabrania go w podróż z powodu swojego sporego rozmiaru. To typowe domowe urządzenie, które zajmie swoje miejsce w Twojej łazience. Najpopularniejsze irygatory stacjonarne to m.in.: Waterpik WP-100 E Ultra, Waterpik WP-660, Waterpik WP-250 E2 Nano czy Panasonic EW 1611.

Irygatory bezprzewodowe

Bezprzewodowe irygatory stomatologiczne wyposażone są w akumulator, dzięki któremu pracują codziennie przez dwa tygodnie bez konieczności ładowania. Ciśnienie w tego typu urządzeniach jest stosunkowo niższe, a zamiast osobnego zbiornika na wodę mamy niewielki pojemnik wbudowany w rękojeść. Do zestawu z urządzeniem dołączana jest stacja ładująca. Wśród najlepszych irygatorów bezprzewodowych dostępnych na rynku możemy wyróżnić m.in. Panasonic EW1211, Panasonic EW1411 lub Smilesonic H2O.

Irygatory z podłączeniem do kranu

To kolejny rodzaj irygatorów stomatologicznych, który nie potrzebuje zbiornika na wodę. Można połączyć go za pomocą specjalnego przewodu do źródła – kranu lub dowolnego pojemnika, co sprawia, że pełni on funkcję urządzenia stacjonarnego. Model ten nie potrzebuje akumulatora czy podłączenia do prądu. Moc ciśnienia uzależniona jest od strumienia wodnego płynącego ze źródła.

Irygator stomatologiczny czy nić dentystyczna?

Irygator stomatologiczny ma dużą przewagę nad innym przyrządem do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych – nicią dentystyczną. Jest nie tylko bezpieczniejszy dla dziąseł, ale również poprawia ich ukrwienie poprzez naturalny masaż. Nić dentystyczna można powodować niekiedy krwawienie dziąseł, a w dodatku technika czyszczenia nimi zębów jest dość skomplikowana. Jedyną przewagę nad irygatorem nici mają jedynie w kwestii ceny, która w ich przypadku wynosi kilkanaście, a w przypadku urządzenia elektrycznego – nawet kilkaset złotych.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

kocham jarka
Usługi Dźwigowe Pasłęk