17 czerwca 2019 Laury, Marcjana, Alberta

Rok 2018 w sporcie

dodał 2019-01-02
Rok 2018 w sporcie

Sporo działo się w naszym lokalnym sporcie w roku 2018. Nasi reprezentanci w różnych dyscyplinach sportu zdobywali medale Mistrzostw Polski, zajmowali czołowe miejsca w różnych turniejach i zawodach sportowych. Z jednej strony mamy wąską grupę uprawiających „zawodowo” sport, a z drugiej strony szeroką rzeszę amatorów zajmującej się bieganiem, jazdą na rowerze, nordick walking oraz morsowaniem. Jesteśmy też organizatorem wielu imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim. Z tych wszystkich sportowych sukcesów ubiegłego roku wybraliśmy te najważniejsze:

Indywidualne

Patrycja Adamczyk mocnym akcentem rozpoczęła sezon lekkoatletyczny zdobywając złoty medal Halowych Polski w pięcioboju. W sezonie letnim wywalczyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w siedmoboju i złoty medal Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w skoku wzwyż. Wywalczyła minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce na które niestety nie pojechała ze względu na kontuzję.

Dawid Chmielewski to nadzieja pasłęckiego kickboxingu, który w ubiegłym roku wygrał Międzynarodowy Turniej Baltic Cup i Międzynarodowy Turniej w Wilnie.

 

Imprezy sportowe

Memoriał Henryka Hucza to jedna z największych imprez jeździeckich na Warmii i Mazurach. Wzorowa organizacja, atrakcyjne nagrody przyciągają najlepszych zawodników z północnej Polski.

Bieg Filipidesa największa impreza biegowa w naszym mieście, która od dwunastu lat organizowana jest w naszym mieście

Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych cieszący się coraz większą popularnością wśród biegaczy ze względu na swój kameralny klimat. Zawsze z mocną elitą biegaczy z Polski i z zagranicy

Maraton MTB organizowany przez Pasłęcką Grupę Rowerową Mustang Team gromadzi na starcie liczną grupę miłośników jazdy rowerowej w terenie oraz zawodników ze ścisłej czołówki krajowej.

 

pm


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Emeryt wuefista   2019-01-02

Rozpędziłem się aby poczytać o sportowcach A tu cieniutko. Tym wybijającym się gratuluje. A gdzie reszta młodzieży i dzieci ? Gdzie kluby , organizacje szkoły itp itd Jakieś tam biegi raz w roku ok ale to nic takiego. Zajmijcie się na poważnie sportem może coś z tego będzie bo przy takiej frekwencji na pewno świat o Was nie usłyszy.


#Krystiano Mesi#Emeryt wuefista  2019-01-02

Młodzież się nie garnie - za dużo innych rozrywek. W Pasłęku w sport bawią się głównie amatorzy po 40tce


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Akademia Pana Kleksa

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 10:00 

17 czerwca godz. 10:00 w sali widowiskowo-kinowej POK. Przedstawienie w wykonaniu...


Zawody ŚDS

Pozostało2 dni

W środę 19 czerwca planowana jest kolejna impreza o charakterze sportowym. Na stadionie...


Czy będzie nowy rekord na KRAM GOLF CUP?

Pozostało12 dni

29 czerwca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się szósta...