Rondo ze znakiem zapytania

dodał Ponad tydzień temu, 2020-03-23
Rondo ze znakiem zapytania

Zarząd Dróg Wojewódzkich przedstawił swoją opinię w sprawie przebudowy skrzyżowania ulic Boh. Westerplatte, Strażackiej i Piłsudskiego. W związku z nowymi przepisami niemożliwa jest budowa ronda typu mini w ciągu drogi klasy Z. Taką drogą jest ulica Piłsudskiego. Minimalna średnica wysepki środkowej wynosi w tym przypadku 10 m a średnica zewnętrzna to minimum 24 m. Według ZDW trzeba szukać innych możliwości rozwiązania problemu komunikacyjnego w tym miejscu.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mieleo   Ponad tydzień temu, 2020-03-24

Swiatełka!


#Nadgorliwość gorsza od faszyzmu   Ponad tydzień temu, 2020-03-24

Kiedyś tu była dyskusja o lewym kierunkowskazu na rondzie. Trafiło się, że jakiś niedouczony egzaminator oblał kursanta za jego nieużycie. Okazuje się, że są jeszcze mądrzy biegli i sędziowie, egzaminator sprawę przegrał i poszedł na szczaw i mirabelki.


#Mieszkaniec   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Jak kierowca zna przepisy ipotrafi korzystac ze skrzyzowania typu RONDO nie ma znaczenia jego parametr " średnica " . Przy dworcu nie ma juz kolejki i kierpwcy nauczyli sie je pokonywać. Trzeba UMIĆ.


#Sss#Mieszkaniec  Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Wiele jeszcze wody w Wąskiej wypłynie zanim "kierowcy" nauczą się tam jeździć. Stoi taki jeden z drugim i czeka, bo ktoś zbliża się do ronda. W sumie tak wygląda wiele rond, ludzie po prostu nie potrafią korzystać z tego typu rozwiązań.


#Obiektywny   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Czytajcie że zrozumieniem: "niemożliwa jest budowa ronda typu mini" czyli takiego badziewia jak zrobiono przy dworcu. Oznacza to że trzeba zrobić normalne rondo poprzez przebudowę skrzyżowania na normalne, pełnowymiarowe rondo. Ale tego nasze władze nie chcą bo trzeba by na to więcej kasy.


#Rondo#Obiektywny  Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Przez te badziewie na dworcu jak to nazwałeś już nie stoję w korku żeby pojechać spokojnie . Małe miasteczko nie potrzeba ogromnych ronda to nie Warszawa .Tylko trochę nauki jazdy i jest ok


#Ja#Rondo  Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Dokładnie. A miernoty niech sobie dalej pierd*lą


#Pasłęcki obserwator#Rondo  Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu. Rondo przy dworcu, choć to niby "badziewie" od razu udrożniło to wąskie gardło i przejeżdża się o niebo szybciej. A na "bezbadziewne" czekalibyśmy nie wiadomo jak długo. Tym bardziej, że nasz "Ratusz" nie potrafi mądrze gospodarować finansami Gminy. Np. teraz, gdy z powodu nowej zarazy finansowa przyszłość jest wielce niepewna, wyskoczył jak Filip z konopi z budową skateparku przy tym "badziewnym" rondzie. Sam projekt 50 000 złotych a wykonanie ile? A nikt nie wie, jak będzie z zarobkami, wpływami do miejskiej kasy czy dodatkowymi nieznanymi wydatkami. Przecież to woła o pomstę do nieba!!!


#Wróg długu#Pasłęcki obserwator  Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Gmina w długach a oni buch 50 tysiaków na projekt, który może będzie leżał w szufladzie jak leży od lat nie wykorzystany projekt na "niebadziewne" rondo przy dworcu.


#Heheszki   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Ale tym razem nie byłby taki sam bubel, jak przy dworcu, na Ogrodowej i przed serpentyną! W tytule można przeczytać, że byłoby to rondo ze znakiem zapytania. A więc, rondo pełni rolę kropki, a nad nią reszta pytajnika. Brawo, Pasłęk! Innowacja to podstawa!


#OnCzyliJa   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Wprowadzić nakaz skrętu w prawo przy wyjeździe że strażackiej i Piłsudskiego....


#Jan Osik   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Smerf z Gdańskiej+lizak i po sprawie;)


#Lągo   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Pod znakiem zapytania..ze.z akkm zapytania to medyczne wyksztalcenie redaktora


#Kolo   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Z Biedronki nakaz skrętu w prawo i po problemie. Rondo nie będzie potrzebne.


#Pablo#Kolo   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Cały ruch niech idzie przez Stażacką i Konopnicką. Genialny pomysł już teraz przy tym ruchu jest niebezpiecznie kierowcy powinni zastanowić się nad prędkością na tych wąskich dróżkach.


#Ob   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

trzeba było myśleć przed wydaniem zezwolenia na budowę biedronki!


#Pisać każdy głoopek może i to katastrofa#Ob  Ponad tydzień temu, 2020-03-23

A co ma Biedronka do budowy ronda? Zlikwidować osiedle Ogrodowa - dojazd też nie będzie potrzebny ani uzbrojenie. Podobnie ze Starym Miastem. A sio na wioskowe kolonie, wystarczą polne dróżki i handel wymienny.


#Candy#Pisać każdy głoopek może i to katastrofa  Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Bardzo dużo. Chodzi o przepustowość skrzyżowania. Podobna sytuacja ma miejsce obok Lidla. Spacerowa wąska, skrzyżowanie wola o pomstę do nieba.


#Złoty środek   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

"Minimalna średnica wysepki środkowej wynosi w tym przypadku 10 m a średnica zewnętrzna to minimum 24 m." - matko i córko, cud!!! nareszcie coś mądrego! Kiedy poprawka rond przy serpentynie i dworcu PKP??? Wy nie szukajcie na siłę kolejnych rond, tylko niech Urząd Miasta w końcu zainteresuje się tymi bublami, wcześniej wybudowanymi!!!


#Kolega radnego z opozycji   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Tam nie ma miejsca na większe rondo. Światła to jeszcze gorsze rozwiązanie.


#Janek   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

Światła


#Stary driver#Janek  Ponad tydzień temu, 2020-03-23

I jeszcze większe korki przed światłami


#Urzędnicze doopki   Ponad tydzień temu, 2020-03-23

A ta klasa "Z" to komu ma służyć? Bogu czy ludziom? I co? Raptem się urywa? Nie ma dalszego ciągu? Ten kto ją ustalił może ją i zmienić.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności