21 lutego 2019 Eleonory, Fortunata, Roberta

Rusza remont świetlicy w Drulitach

dodał 2018-02-10
Rusza remont świetlicy w Drulitach
Firma BOB z Braniewa ma czas do końca lipca, by wyremontować budynek świetlicy środowiskowej w Drulitach. Wczoraj umowę na realizację tego zadania podpisał dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Jarosław Lange oraz przedstawicielka wykonawcy Katarzyna Gutkowska.

 

W listopadzie 2016 roku doszło do pożaru, w wyniku którego zniszczony został budynek miejscowej świetlicy. Wtedy zabezpieczono dach i usunięto nadpalone części konstrukcji. Po oszacowaniu strat, zapadła decyzja o odbudowie obiektu. Na początku mówiono o tym, by inwestycja była realizowana etapami, ostatecznie jednak władze miasta ogłosiły przetarg na odbudowę całego obiektu. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma BOB z Braniewa, która za kwotę nieco ponad 581 tys. zł zajmie się m.in. odtworzeniem dachu, remontem stropu między piętrami oraz wykonaniem instalacji sanitarnej, centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznej. Odbudowa obiektu nie zmieni jego funkcji. Po remoncie znów będzie tu świetlica środowiskowa, do której dziennie przychodzi około 30 dzieci. W części parterowej znajduje się także mieszkanie, stanowiące osobną własność. Ogółem powierzchnia świetlicy będzie wynosić ok 230 mkw., w tym na parterze 128 mkw. i około 100 mkw. na poddaszu.

To wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, którą radni poparli jednogłośnie. Firma BOB debiutuje w Pasłęku, ale w okolicy realizowała już podobne zadania w ramach zamówień publicznych. Na rynku są już od 15 lat, dysponują własnym sprzętem i zatrudniają około 20 osób. Sołtys Drulit, a jednocześnie radny Piotr Wojciechowski przy okazji dziękował Burmistrzowi i kolegom z rady za poparcie dla tej inwestycji. Teraz pozostaje liczyć na to, aby zaplanowanym pracom towarzyszyła dobra pogoda.

aw

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Jak   2018-02-11

jaki marcel...?


#Janosik   2018-02-11

Wybory już blisko.


#Bababa   2018-02-10

No tak, Marcel musi Gdzies wyjść jak podrośnie


#Pasłeczanin   2018-02-10

mam pytanie-może ktoś mi odpowie.po co na każde spotkanie jeżdzi kierowniczka MOPS?non stop z burmistrzem. tak samo w urzedzie idziesz na spotkanie z burmistrzem wchodzisz do burmistrza a tam kierowniczka mops.ja sie pytam po co?


#Widok z ulicy#Pasłeczanin  2018-02-10

A niech zajrzy sama osobiście i niech zobaczy w jakich warunkach żyje jej niby podopieczna b. chora zresztą na Westerplatte 7 na poddaszu ,który przecieka bo wszystko przegnite,szyby w oknach powybijane to co daje palenie w piecu. Tej Pani należy się pomoc natychmiastowa,sam dany jej opał i paczki żywnościowe to nie wszystko.


#Wujek dobra rada#  2018-02-10

Zgłoś pretensje do właściciela obiektu. A jeśli rzeczywiście jest zagrożenie dla zdrowia i życia do do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Tyle, ze tam musisz podać swoje dane bo anonimów nie rozpatrują.


#Odpowiadam#Pasłeczanin  2018-02-10

Nie lubisz młodych i ładnych kobiet? Poprzednia /też ładna/ również była z Burmistrzem w każdą środę czyli w dzień skarżypyty. A świetlica w Drulitach jest przez MOPS finansowana stąd Jej tu obecność. W przeciwieństwie do tej na stadionie i w POK które są finansowane z "kapslowego"


#Pasłeczanin#  2018-02-10

ale ja nigdy nie korzystałem i mam nadzieje ze niebęde musiał korzystać z mopsu. ciezko pracuje i żyje na srednim poziomie tylko ze jak ktos idzie do burmistrza w swojej sprawie to nie musi kazdy dookoła wiedzieć. przyjmuje burmistrz to przyjmuje burmistrz koniec kropka.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało6 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało8 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało17 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...