13 lipca 2020 Henryka, Kingi, Andrzeja

Ruszyły zajęcia dla klas I – III

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-05-27
Ruszyły zajęcia dla klas I – III

W związku z decyzją Burmistrza Pasłęka o otwarciu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Pasłęk od dnia 6 maja 2020 r. uruchomionych zostało 12 oddziałów przedszkolnych we wszystkich placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Pasłęk. Z zajęć opiekuńczo-wychowawczych w pierwszych dniach skorzystało 12 dzieci, w kolejnych dniach działalności skorzystało ok. 40 dzieci.

Od 25 maja zorganizowane zostały zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w szkołach podstawowych dla uczniów klas I-III. Pierwszego dnia z tej formy zajęć skorzystało 51 uczniów. Dla uczniów klas VIII prowadzone są konsultacje.

ps


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Rozczarowana   Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

Jakie zajęcia dydaktyczne? W niektórych szkołach tylko opiekuńcze. Pomimo, że rodzice zgłosili chęć uczestnictwa dziecka w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki, to szkoła organizuje tylko zajęcia opiekuńcze. A w praktyce wygląda to tak, że uczniowie klas 1-3 przez kilka godzin siedzą i kolorują lub rysują z panią od świetlicy. Posyłałam swoje dziecko przez dwa dni, więcej nie poślę. Nie tak zrozumiałam przekaz ministerstwa. A po powrocie do domu dalej zdalne lekcje. Brak konkretnego stanowiska dyrektorów. Choć wiem, że jedna szkołą pasłęcka prowadzi zajęcia dydaktyczne. Można? Ano można.


#Nie rozczarowana#Rozczarowana  Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

To trzeba czytać i słuchać ze zrozumieniem! Minister wyraźnie mówi, że nadal obowiązuje zdalne nauczanie. Nie jest to powrót do szkoły na normalne lekcje!


#Rodzic #Rozczarowana  Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

Tutaj kłania się wiedza a właściwie niewiedza nauczycieli. Nie mają informatyków na etatach a sami nie grzeszą wiedzą informatyczną. Nauczyciele nie mają bladego pojęcia o podstawach podstaw z informatyki i nie potrafią ogarnąć 2-3 usług. Ja się pytam dlaczego w SP2 zdalne lekcje są tylko z Matematyki i Języka Polskiego i to jedna dziennie!. Co robi reszta nauczycieli? ano dodają na librusa jakieś pierdoły aby coś pokolorować i mają spokój. Najważniejsze że hajs się zgadza. Przecież to się w pale nie mieści.


#Szkoda słów#Rodzic   Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

A od kiedy to polska współczesna szkoła, poza wyjątkami, miałaby mieć taki poziom, jakiego oczkujesz? Selekcja negatywna do zawodu się kłania. Dobry informatyki miałby iść do szkoły za te pieniądze, które tam płacą? Poza tym jeszcze taka opcja, jak nauczanie domowe, wcale niemało rodzin w Polsce z tego korzysta. I jeszcze jedno - a czym się różnią te wspomniane pier...ły przekazywane na discordzie lub zoomie od tych przesyłanych? To tylko kwestia narzędzie, a kompetencji od tego nie przybywa.


#XY#Rodzic   Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

Nie do końca to jest prawda, właściwie wszystkie lekcje w SP2 odbywają się zdalnie, matematyka, polski, angielski i nie jedna dziennie, coś jest Rodzic źle poinformowany, moje dziecko chodzi do tej szkoły, ma codziennie po trzy lekcje, jedni łączą się przez aplikację inni zadają tematy do opracowania przez librusa, historia, przyroda itp......


#Do rodzica#Rodzic   Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

A rodzic to już po pracy, czy zajmuje się w pracy "pierdołami" na, a może w domu siedzi na koszt państwa!


#Rodzic#XY  Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

Moja córka chodzi do sp2. Dziś ma jedną lekcję. Poniedziałek wcale. Wczoraj jedną. Wiem co pisze.


#Rodzic#Do rodzica  Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

Na koszt państwa to siedzą (nie)nauczyciele. Nikt Tobie nie zagląda do kieszeni to i Ty nie zaglądaj nikomu. Jak zwykle kiedy mówisz że jest problem to kasta odwraca go ogonem. Nie odniosłeś się do problemu.


#Też rodzic#Rodzic   Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

To jak wyglądają lekcje zdalne zależy wyłącznie od nauczyciela. Niektórym dobrze to wychodzi i dzieci są zadowolone. Niestety większa część zadaje tylko prace domowe i angażuje rodziców. W przedszkolu panie skutecznie namawiają do pozostawienia dzieci w domach. Ale cóż, już niedługo nauczyciele będą mieli wakacje i bezstresowo będą dalej wypoczywać ....


#Ja#Rodzic   Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

Nie ma to jak budżetówka


#Nauczyciel #Rodzic   Ponad miesiąc temu, 2020-05-28

Ogarnij się o co ci chodzi. To podstawówka a nie studia wyższe. Jeszcze w życiu się nauczą. Lekcji i tak mają po wyżej dziurek w nosie.


#Las er#Rodzic  Ponad miesiąc temu, 2020-05-28

I bardzo dobrze. Niech weźmie książki i sobie poczyta. Z dala od kompa


#Szkoda słów#Też rodzic  Ponad miesiąc temu, 2020-05-28

Przed nauczaniem zdalnym też wielu nauczało tak, że dzieciaki podręcznik przerabiały. Polegało to na tym, że nauczyciel pod czas lekcji coś tam w laptopie robił, a uczniowie zasuwali zadanka, ćwiczona, bez późniejszego chociażby porządnego tego sprawdzenia. A w domu nadgorliwe mamuśki też zadanka za dzieci robiły.


#Też rodzic#Rodzic   Ponad miesiąc temu, 2020-05-28

Widać, że nie masz bladego pojęcia jak teraz wygląda praca nauczyciela, inaczej przybiegłbyś z kwiatami i dobrą flaszką. Szkoła nie jest w ogóle przygotowana do pracy zdalnej. To tak jak by Ci ktoś kazał przekopać łopatą 100 ha pola. Obserwujesz to z poziomu swojego jednego dziecka. Nauczyciel codziennie prowadzi korespondencję z setką dzieci, z każdym indywidualnie. Każdemu z nich sprawdza zadane prace, przygotowuje kolejne, itd.


#Też rodzic#Rodzic   Ponad miesiąc temu, 2020-05-28

I jeszcze jedno - skoro nie życzysz sobie zaglądania do kieszeni, to innym też nie zaglądaj: "Najważniejsze że hajs się zgadza. Przecież to się w pale nie mieści." No bo jak to wygląda?


#Widac po autach jaka bieda   Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

ruszyły to nauczycielki na fryzjerów..... już za chwile wakacje,urlopy


#Nauczycielka#Widac po autach jaka bieda  Ponad miesiąc temu, 2020-05-28

Ano ruszyły, bo fryzjerom i kosmetyczkom też trzeba dać zarobić!!! No i nie mają się czego wstydzić!!!


#O ja cie#Widac po autach jaka bieda  Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

i paznokcie robić


#Jak ja nienawidzę idiotów#Widac po autach jaka bieda  Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

Skąd się takie qrwy biorą?


#Nick#Jak ja nienawidzę idiotów  Ponad miesiąc temu, 2020-05-28

Z twojego otoczenia a może z rodziny ?


#Ciekawe#Widac po autach jaka bieda  Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

A może te auta dostali od bezrobotnego śp Stanisława?


#Paula   Ponad miesiąc temu, 2020-05-28

Robiłam ostatnio paznokcie nauczycielce. Sama przyznała się ze nauczyciele nie nadażają za wymogami zajęć zdalnych. Są zawaleni praca, znikąd nie dostają pomocy. powiedziała ze jest świadoma tego, ze tegoroczne oceny będą rodziców, a Nie dzieci.


#Rafcio   Ponad miesiąc temu, 2020-05-28

Cieszcie sie z tego, co macie. Niedługo nauczyciele jadą w Polskę truskawki zbierać i żadnych lekcji nie będzie.


#ABC   Ponad miesiąc temu, 2020-05-27

Nie wrzucajcie wszystkich nauczycieli do jednego worka. Są prowadzone lekcje na żywo i to z wielu przedmiotów np. w SP1.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności