9 grudnia 2018 Wiesława Leokadii Joanny

Sesja budżetowa

dodał 2017-12-09
Sesja budżetowa

Wyjątkowo w poniedziałek 18 grudnia 2017 roku odbędzie się ostatnia sesja rady miejskiej w tym roku. Początek sesji będzie miał miejsce o godzinie 10:00 w sali rycerskiej zamku. Najważniejszy punkt XL sesji to uchwalenie budżetu gminy Pasłęk na rok 2018. Poniżej porządek sesji.

jp

 

Porządek XL sesji rady miejskiej

 

1. Otwarcie obrad sesji.

2. Stwierdzenie prawomocności obrad.

3. Wybór sekretarza obrad.

4. Przyjęcie porządku obrad.

5. Przyjęcie protokołów z sesji w dniach 24 listopada i 6 grudnia 2017 roku.

6. Sprawozdanie z prac Burmistrza Pasłęka w ostatnim okresie międzysesyjnym.

7. Interpelacje i zapytania radnych.

8. Zapytania i wnioski sołtysów.

9. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XIII/79/16 Rady Miejskiej w Pasłęku z dnia 16 grudnia 2016 r. dotyczącej szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych.

10. Podjęcie uchwały w sprawie Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii oraz preliminarza kosztów na 2018 rok.

11. Podjęcie uchwały w sprawie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz preliminarza kosztów na 2018 rok.

12. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr VI/67/11 z dnia 1 lipca 2011 r. dotyczącej regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania nauczycielom dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia, a także wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania dodatku mieszkaniowego.

13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr III/43/11 Rady Miejskiej w Pasłęku z dnia 29 kwietnia 2011 roku w sprawie diet przysługujących sołtysom sołectw gminy Pasłęk i zasad ich wypłacania.

14. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Miejskiej w Pasłęku na 2018 rok.

15. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawek dotacji przedmiotowych na 2018 rok dla zakładu budżetowego – Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pasłęku.

16. Podjęcie uchwały w sprawie wydatków budżetowych, których niezrealizowane planowane kwoty nie wygasają z upływem roku budżetowego 2017.

17. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Pasłęk na lata 2017-2023.

18. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwalonego na rok 2017 budżetu gminy Pasłęk.

19. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Pasłęk na lata 2018-2024.

20. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy Pasłęk na 2018 rok.

21. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

22. Odpowiedzi na zapytania i wnioski sołtysów.

23. Sprawy różne.

24. Zamknięcie obrad sesji.

Przewodniczący

Rady Miejskiej w Pasłęku

mgr Edward Skalij


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Rena   2017-12-13

Dlaczego u nas jest podwyżka ścieków np gmina Morąg nie zgodziła się na podwyżkę i można a u nas to tylko coraz drożej.


#Bbb   2017-12-10

A ja tam lubie tego Pana w dresie!


#Zniecierpliwiony   2017-12-09

Właśnie o tym tu do znudzenia piszę. Kijem tego, co nie pilnuje swego. Ogół z nas to lenie a chcieliby dobrego zarządu. Nie sztuka narzekać - sztuka potrudzić się aby mieć dobrego burmistrza i dobrą radę. Zdziadzieliśmy - jesteśmy bandą dziadów, dla których bezpłodne narzekanie to szczyt wysiłku dla dobra ogółu. Mamy to, na co zasługujemy. Wniosek - mordy w kubeł i godzić się potulnie na każde szaleństwo burmistrza.


#Ja   2017-12-09

Tu się nic nie zmieni dopóki na wybory będa chodziły tylko starsze babcie jak to jest obecnie. I później mamy burmistrza "co to się zawsze ukłoni i uśmiechnie" a gorzej u niego z pomysłem na rozwoj miasta ale po co takim babciom rozwój miasta, dla nich nawet lepiej jak nic się nie dzieje. Beznadzieja


#Zniecierpliwiony   2017-12-09

O układzie słyszałem. Ale przy tak niewiarygodnej bierności wyborców, którzy tylko by chcieli a nie kiwną palcem, by coś zmienić to układy będą nami rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej. No chyba, że nowa ordynacja coś zmieni. Ale przy bierności wyborców to najlepsza ordynacja niewiele da.


#Fh#Zniecierpliwiony  2017-12-09

Pasłęk nie różni się od innych zapyziałych miasteczek . Więc to jest bolączka ogólnopolska. Konieczna ta nowa ordynacja wyborcza. No ale jak zachęcać tych biernych do pójścia na wybory? Bo ci z układów zawsze pójdą na "swojego" zagłosowac.


#Bezradny#Fh  2017-12-10

Niedługo będziesz wybór. Oszołomów z list partyjnych przywiezionych z miejsc gdzie się nie sprawdzili ale trzeba dać im zarobić bo swojacy. Znasz w Pasłęku jakiegoś psiowca na którego byś oddal głos? A tak będzie. I dalej u koryta ten z czerwoną gębą ze służalczej partii- niby rolnik zza Nowej wsi.


#Gg#Bezradny  2017-12-13

bredzisz


#Zniecierpliwiony   2017-12-09

I znowu to samo. Takich mamy radnych, takich mamy radnych ... Do licha, czy nikt się nie zreflektuje, że samo nigdy nic się nie zrobi? Bez pracy chcecie mieć komplet kołaczy? Same gołąbki mają wpadać do gąbki? Aż chciałoby się krzyknąć - ludzie, czekacie na Świętego Mikołaja, który Wam w worku przyniesie komplet radnych z charakterami o pokroju Matki Teresy a Wy będziecie sobie siedzieć przed kompami i labidzić - ach, jakich mamy złych radnych? Oj, lenie, lenie, jak słabiutkie jest Wasze myślenie.


#Barba Papa#Zniecierpliwiony  2017-12-09

A ty o układzie nigdy nie słyszałes? Umiejętnie dzieli biedę. Im biedniej tym łatwiej rządzić. Za ochłapy kupuje ludzi. Za krzywy chodnik , za fuszerkę zamiast drogi, za ledwo ruszoną infrastrukturę, tandetny plac zabaw, za inne świecidełka. Eh...


#Rico   2017-12-09

takich mamy radnych, część z nich nawet nie zabrała nigdy głosu na sesji a nie mówiąc już o tym, że nie potrafią przygotować jakiejkolwiek uchwały. prym tutaj wiedzie tzw. opozycja która przygotowała jedną uchwałę ... szkoda, że złą i o niczym ... ale jak ktoś wspomniał - kto się wróblem urodził kanarkiem nie zdechnie ... ach szkoda gadać


#Zniecierpliwiony   2017-12-09

To dlaczego nie wybieracie lepszych? A teraz lament? Przecież ktoś ich wybrał, sami tam nie poszli. Powiem Wam dlaczego - bo Wam się nie chce ruszyć swoich czterech liter, by zadbać o lepszą reprezentacje swoich interesów w Radzie. Umiecie tylko narzekać, nie potraficie trochę dać z siebie pracy nad selekcją przyszłych radnych i trochę zachodu, by wyselekcjonowani przez Was osoby zdobyły mandaty. Przy takim podejściu sami kandydaci się mianują i starają się być wybranymi w swoim interesie a nie w Waszym. Dziwi Was to?


#Bezradny   2017-12-09

Takich doopków wybraliśmy i takich mamy.


#Krzysia   2017-12-09

Wstyd ten tego, aby radny w pomiętym dresie na radę chadzał...


#Vv#Krzysia  2017-12-09

Gdyby dobrze zarządzali , to nic nie mam przeciw dresowi. Ale co z tych w garniturku, skoro w głowie ma niejeden siano i słomę a nie rozum.


#Gówniażeria#Krzysia  2017-12-09

Kto się wróblem urodził kanarkiem nie zdechnie.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...