2 lipca 2020 Jagody, Urbana, Marii

Sesja nadzwyczajna

dodał 2020-03-05
Sesja nadzwyczajna

Na poniedziałek 9 marca planowana jest sesja nadzwyczajna rady miejskiej w Pasłęku. Sesja ma związek z działaniami zmierzającymi do ogłoszenia nowego przetargu na remont murów obronnych. Początek obrad o godzinie 14:00.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Rano teraz   2020-03-08

Cały mur na serpentynie strasznie popękany poodpadały kamienie. Potwierdzam to co ktoś pisał bardzo źle to wygląda jak nie tragicznie. Cała ściana z kamieni została naruszona widać to gołym okiem.


#Dendrolog   2020-03-08

Nie panikuj. To pewnie Zenek G.


#A mury runą i serpentyna się zawali   2020-03-08

Uwaga uwaga!!! Czy wszyscy widzą co dzieje się na serpentynie!!!! Przecież to kwestia dni jak zawali się całe wzgórze. Po wycince drzew które spadały na łeb na szyję POPęKAłO wszystko co możliwe. Kwestia godzin jak się osunie!!!! Czekamy na tragedię czy ktoś się tym zainteresuje. Proszę aby wszyscy przeszli się i zobaczyli na własne oczy. !!!!!


#Piotr W   2020-03-06

Oczywiście nikt z UM Pasłęk winy nie ponosi. To jest niebezpieczne. Urzędnicy nawet nie maja świadomości co czynią. Pewnie w papierach wszystko się zgadza. Tylko, że chyba tym razem to za duża kwota. Ktoś musi w końcu ponieść konsekwencje z UM Pasłęk. Przy mniejszych inwestycjach od wykonawcy wymagało się poręczeń bankowych gwarantujących realizacje wykonania prac. A wcześniej przy składaniu ofert podaje się liczbę pracowników i jakie maja uprawnienia.


#Beskit#Piotr W  2020-03-06

Żadne poręczenie bankowe nie gwarantuje wykonania prac :) Gwarancja dobrego wykonania (performance) lub gwarancja zwrotu zaliczki (advance payment) zabezpiecza jej niewykonanie :) Ale tak - jeśli przy tym zamówieniu wykonawca nie dostarczył tego typu zabezpieczeń od gwarantów z akceptowalnym ratingiem - za to powinno się pociągnąć do odpowiedzialności kogoś z UM


#Piotr W#Beskit  2020-03-07

Zazwyczaj brak finansowania jest przyczyną braku realizacji zamówienia przez wykonawcę. Nie jest to jedyna przyczyna ale dość istotna. Obecnie nie jest chyba trudne zweryfikować Firmę ile ma zatrudnionych pracowników i jakie wcześniej wykonał prace. To są podstawy. Nie sądzę aby Firma (nie myślę o tej co poniosła porażkę) mająca dobre referencje, realizująca podobne zadania poległa by przy tej realizacji. Przez 30 lat sukcesywnie i skutecznie Rządzący niszczyli Polską gospodarkę doprowadzając do niszczenia Rzemieślników i Fachowców w najróżniejszych branżach. Teraz jest próba odbudowania przez Tych co to zniszczyli i jest mnóstwo przechwałek w mediach na ten temat. Tak z innego gruntu. Stocznia Gdańska zostało odkupiona i co robi, m.in.wiatraki. Sądziłem, że tematem Stoczni są statki.


#Dr prawa   2020-03-06

Inwestycja dekady remont miał kosztować ok 12 mln a nowy kosztorys opiewa na 17mln kto zwróci lub dołoży te 5mln.


#Ireneusz grab#Dr prawa  2020-03-06

andrzej duda to sie uda


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności