30 października 2020 Zenobii, Przemyslawa
Nomex 2019

Sezon grzewczy rozpoczęty

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13
Sezon grzewczy rozpoczęty

O tym, że rozpoczął się sezon grzewczy przekonali się wczoraj rano mieszkańcy ul. Bankowej. Znowu dała o sobie znać kotłownia z biurowca GS. Przed godziną 8 otrzymaliśmy kilka telefonów z prośbą o interwencję. Jeszcze po godzinie 8 dym dawał się we znaki przechodniom na skrzyżowaniu ulic Bankowej i Jagiełły. Na zdjęciach prezentujemy Państwu wskazania urządzenia monitorującego skażenie powietrza w tym rejonie. Zadzwoniliśmy również do prezesa Spółdzielni GS z pytaniem kiedy skończy się ten problem. Pan prezes oświadczył, że pali zwykłym ekogroszkiem a rozwiązaniem może być przyłączenie do sieci Veolii. Wykonaliśmy też telefon do dyrektora Veolii, który poświadczył, że GS wystosowała pismo w sprawie przyłącza. Prezes Veolii oświadczył, że w ciągu miesiąca GS otrzyma ofertę przyłączenia do sieci ciepłowniczej.

jp

0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Taka prawda   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-15

Przez te piece na ekogroszek i pelet, w których właściciele palą cały rok, także latem by podgrzać parę litrów wody, to nawet w okresie letnim nie można okna otworzyć by nie zasmrodzić sobie mieszkania dymem. Siedzisz latem na dworze a z domu obok z komina sączy się całą dobę spalina i nawet nie wiesz, że ty i twoje dzieci to wdychają złudnie ciesząc się ze ,,zdrowego" pobytu na ,,świeżym" powietrzu.


#Kominiarz#Taka prawda  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-15

to wyprowadź się do lasu tam nikt nie będzie dymił i smrodził


#Optymista#Kominiarz  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-15

Nie masz racji. Każdy ma prawo do zdrowego powietrza a ten, kto to powietrze zatruwa sąsiadom, powinien się zastanowić, co robi.


#Palacz   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Mówienie, że montaż ekologicznych pieców na ekogroszek lub pelet jest dobre dla środowiska to ściema i nieprawda. Byłoby dobre gdyby tak jak w przypadku starych pieców, palono w nich od listopada do marca i wyłączano na okres letni. Niestety w piecach na ekogroszek i pelet pali się cały rok, także latem w celu podgrzania wody. W tej sytuacji spala się ok 25-30 % węgla więcej niż w piecach starego typu użytkowanych tylko w okresie grzewczym. Są przykłady gdzie gość w starym piecu spalał 4 tony węgla, a teraz po wymianie pieca na ekogroszek spala w tym samym domu 5-6 ton ekogroszku bo pali w piecu cały cały rok. Zatem ilość dwutlenku węgla emitowana do atmosery jest ok. 30 % wyższa. A takich zmian z palenia sezonowego na całoroczne jest tysiące bo ludziom szkoda paru złotych na bojler elekt


#Ja#Palacz  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Gadasz głupoty. Dobrze wyregulowany piec na ekogroszek kl. 5 ma wielokrotnie niższą emisję jak zwykły "śmieciuch". Nie wspominając czym ludzie palą w tym drugim.


#Swoje wiem#Ja  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Ekogroszek nie jest paliwem ekologicznym. Poza tym tylko nieumiejący liczyć albo rozrzutny ogrzewa w takim piecu wodę latem. W lato dla ogrzania wody przy ciągłej pracy kotła zużycie paliwa to ok. 10 kg. Przy dobrym pellecie to 10 PLN/kg x 30 dni= 300 PLN miesięcznie. Za ogrzanie tej samej wody prądem w drugiej taryfie zapłacisz ok. 30 do 40 PLN miesięcznie. Tyle, że trzeba zainstalować bojler min. 120 litrów i stycznik zegarowy. Druga taryfa trwa od 13 - 15 i od 22 do 6-tej rano. Za trzy bojlery, dwie lodówki, zamrażarkę, dwie pralki, dwie mikrofale, dwa czajniki elektryczne, płyta z piekarnikiem, małe urządzenia i narzędzia elektryczne no i oczywiście oświetlenie całego domu i posesji płacę za prąd. ok. 300 PLN miesięcznie.


#Ja#Swoje wiem  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Dzięki za wywód ale ja nic nie pisałem na temat grzania wody tylko różnicy w emisji pomiędzy piecem z podajnikiem a zwykłym śmieciuchem ;)


#Lsb#Swoje wiem  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Już spoglądam do internetowego sterownika mojego pieca, który dokładnie liczy, ile kg dziennie zużywa piec na grzanie ciepłej wody. Dokładnie wychodzi 3,5kg/dzień, co daje około 84zł na miesiąc. W tym sezonie grzałem wodę prądem i porównując zużycie prądu z grzałką (330kWh) i bez (186kWh) daje 144kWh na grzanie samej wody. Koszt energii to 0.67zł/kWh daje prawie 97zł. Taniej nie jest, ale wygodniej.


#Ja#Lsb  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Druga sprawa przemawiająca za całorocznym paleniem - dłuższa żywotność pieca. I to już jest konkretna oszczędność. Wygrzany piec nie koroduje tak jak wyłączony w którym zbiera się rosa i tworzy kwas w połączeniu ze związkami siarki.


#Nick#Swoje wiem  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Płać i płacz twój wybór


#Swoje wiem#Nick  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Kulą w płot , ja ani nie płaczę ani nie płacę. Kolejny raz duraku piszesz po to żeby zaistnieć.


#Swoje wiem#Lsb  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Co ty patrzysz w sterownik? Pierwszy rok palisz? Patrz na faktyczne zużycie. Dla samego podtrzymania temperatury zadanej własnej kocioł spali więcej niż piszesz, o grzaniu wody nie wspominam. W instrukcji samochodu też masz zużycie 6 litrów a zużywasz 9.


#Ot i wielka radość#Lsb  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

ekogroszek - to śmieć nie paliwo ekologiczne, to zmielony w mokrym procesie węgiel, przeważnie ruski, koksujący, u nas polskiego nie kupisz, nikt nie rozprowadza a jak mówi, że polski to oszukuje.. Po zakupie ze złożonych worków cieknie czarna breja, w zimę zamarznie i trzeba worki tłuc, na wiosnę po wyschnięciu jak zasypiesz podajnik to dwa dni na czarno plujesz i smarkasz. Z komina wydobywa się śmierdzący dym a w kotle robi się żużel, trzeba go czasem rozbić przy wyjmowaniu. Czasem połowę tego co włożysz wyjmiesz z popielnika. Niektóre Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego zabraniają jego używania.


#Taka prawda#Ja  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Czy ekogroszek jest bardziej ekologiczny? Nie oszukujmy się - to też węgiel kamienny. U jego narodzin leżała szczytna idea dostarczenia paliwa dobrej jakości do powstającej właśnie rodziny kotłów retortowych. Tyle teorii, a w praktyce wraz z czasem i rosnącym popytem jako ekogroszek zaczęto sprzedawać każdy węgiel jaki się nawinął.To dlatego dziś nie sposób kupić na składzie opału zwykły węgiel sortymentu groszek (kiedyś był, i to tańszy od orzecha), bo wszystko poszło w worki jako ekogroszek, tyle że zwykle bez specjalnych zabiegów wzbogacania. Ale tego nikt nie kontroluje. Generalnie ekogroszek zgodny z normami, spalany w dobrym kotle retortowym to paliwo dużo czystsze niż zwykły węgiel kamienny, ale obecnie dostanie takiego to nie lada wyczyn


#Palacz#Lsb  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Jeśli twój rachunek jest prawidłowy to płacisz śmieciem nie ekogroszkiem. Polecany jako dobry ekogroszek już przekracza tysiąc złotych za tonę i też nie wiadomo co to jest.


#Namiętny palacz#Ja  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-14

Nie rozumiesz wogóle tematu. Ekogroszek jako węgiel potrzebuje do spalenia tlenu a w procesie spalania powstaje dwutlenek węgla, który powoduje efekt cieplarniany. Im więcej ton ekogroszku spalasz tym więcej dwutlenku węgla wytwarzasz. Ilość dwutlenku węgla przy spalaniu ekogroszku czy innego węgla nie zależy od jego jakości tylko od ilości spalonego ekogroszku.Jakość węgla ma natoniast wpływ na efektywność ogrzewania i emisję innych zanieczyszczeń niż dwutlenek węgla. Dlatego to co napisał palacz to prawda.


#Ja#Namiętny palacz  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-14

Oczywiście, że tak. Tylko skąd w Polsce bierze się węgiel? Ze spalania węgla. Więc grzanie energią elektryczną może jest wygodniejsze, ale czy daje coś dla ekologii? Tylko lokalnie, bo globalnie nic. Ja pozostaję przy swoim "ruskim" ekogroszku za 600 zł tona :-)


#Ja#Namiętny palacz  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-14

Oczywiście pytanie było skąd bierze się energia elektryczna, nie węgiel.


#Patrz jak cię rąbią na wadze a potem się chwal #Ja  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-14

Zobacz jeszcze gdzie kupujesz ten ekogroszek w który wątpisz, że jest ruski. Nie ma takiej ceny na polski ekogroszek jaką podajesz. Znam handlarza, który sprowadza miał od ruskich, przesiewa przez sita, część sprzedaje jako węgiel, część jako "ekogroszek" a pozostałość z piaskiem do kotłowni miałowych. Ekogroszek JARET 'ruski" plus Paleta 800 kg (40 x 20 kg) Cena brutto bez akcyzy i transportu 599,00 zł.... EKOGROSZEK PAKOWANY SZTYGAR "polski" 500KG - 667.00 zł BRUTTO .


#Swoje wiem #Ja  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-14

Nie widzisz różnicy efektów zanieczyszczania powietrza w spalaniu węgla w elektrowniach a w domowym kociołku? Poszukaj w necie to się dowiesz.


#Ja#Swoje wiem   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-14

No proszę jak brak argumentów to od razu walą mnie na wadze. Pewnie, że to ruski groszek. I co z tego. Piec mam tak wyregulowany, że dymu nie widać. Przy mrozach pojawia się para wodna, bo wiadomo że idealnie suchego węgla nie uświadczysz. Dla mnie to najtańsze rozwiązanie przy minimum wysiłku (popiół w sezonie 2 razy w tygodniu) i przy nim pozostanę. Gadanie, że to nieekologiczne. A co jest ekologiczne? Każdy sposób wyprodukowania energii obciąża środowisko. Jeden od razu, drugi trochę później. Takie życie.


#Swoje wiem#Ja  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-14

Odnoszę wrażenie, że dyskutuję z handlarzem ekogroszkiem. Co za cuda! Nie ma dymu przy spalaniu węgla!


#Ja#Swoje wiem  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-15

A ja odnoszę wrażanie, że rozmawiam z kimś, kto piec widział tylko na obrazku lub oglądał film na youtube. Palę na podajniku od około 10 lat i mogę stwierdzić, że mam już trochę doświadczenia. Skończmy tą dyskusję. Bez odbioru.


#Mieszkaniec Pasłęka   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-15

Oferta na przyłącze to jedno a faktyczne przyłączenie to drugie. Zaraz się okaże, że biednego GeSa nie stać na przyłączenie!


#Mieszkaniec   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-14

D**a a nie ekogroszek. Niby skąd tyle żużlu wysypanego na wjeździe na zaplecze GS. Ze źródeł w samym GS wiem, że palone jest miałem i to takim najgorszej jakości. Są sposoby na sprawdzenie rodzaju opału. Wystarczy pobrać próbki sadzy. W tym roku nie odpuszczę. Będę zgłaszał dzień w dzień do straży miejskiej i cyklicznie do inspektoratu ochrony środowiska.


#Inny ja   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-14

Zapraszam służby na ulicę Różaną, niezależnie od pory roku, latem 30st,C a oni "wodę grzeją" smród i dym aż oczy szczypie i czarne sadze fruwają po ulicy, a jesień i zima to tragedia, okna na chwilę nie uchylisz.


#NIKIM   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Tak jest sprzedają do dup. Węgiel. Państwo by się za to wzięło


#55555#NIKIM   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-14

Przed wyniana pieca miałam ten sam problem. Niby sie ładnie rozpaliło a dymiło na kilka bloków, do tego cały sie nie wypalał... zmieniłam węgiel i jaka różnica. Podstawa to dobry surowiec czy to węgiel, ekogroszek, pellet, drzewo...


#Szewczyk   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Zapraszamy na ul. Kochanowskiego służby do sprawdzenia czym musimy oddychać około godziny 21smog aż dusi


#Duszek   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Dym w rzeczywistości był dużo większy niż ten widoczny na zdjęciu admin trochę przysnął i za późno pyknął fotkę.


#Mieszkaniec   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

A takie proste pytanie odnośnie przyłączenia do kotłowni miejskiej, czym pali veolia żeby ogrzać miasto. Odpowiedź brzmi tym co leży na hałdzie wystarczy przejechać się i zerknąć . Ale oni nie trują całego miasta tylko pobliskie osiedle ale to już nikomu nie przeszkadza, A ich dym jest inny niż ten co przeszkadza w mieście....


#Cejrowski   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

W czym problem? Maseczki są tak szczelne, że wirus nie przejdzie, więc dym nie ma szans. Dlatego rząd ogłosił, że na ulicę można wpuszczać tylko klientów w maseczkach, klient w maseczce jest niezniszczalny dla natury i będzie żył wiecznie w ziemskim piekiełku


#Bezradny   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Przedpełski ale ty mi zaimponowałeś tą interwencją i pewnie jeszcze koszty podłączenia pokryjesz ?!


#Mietek   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Tylko miesiąc? Nie ciśnijcie ich tak bo się chłopaki z Veoli przepracują. Taki stres, taka presja


#Xcv   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Tak dla ścislości to dane z urzadzenia, ktore sa pokazane na wyswietlaczu z telefonu pochodza z aplikacji AIRLY, ktora to nie ma zadnego sensoru w okolicy ul. Bankowej. Wiec prosze nie klamac tylko pierw sprawdzic rozmieszczenie sensorow bo identyczne wyniki byly takze na Wojska Polskiego, Ogrodowej i Boh. Westerplatte. Jakos nie wydaje sie prawdopodobne by jedno rozpalenie pieca dalo taki efekt. Troche logiki.


#Czyste lub   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Ta cała Veolia to jakaś porażka. https://program-czyste-powietrze.pl/program-czyste...


#Nick   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Dlatego jest żółta strefa i trzeba nosić maseczki jak dymi


#Ekogroszek   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Jakby palił ekogroszkiem to na pewno by nie było takiego okropnego dymu. Naprzeciwko banku spółdzielczego jest jeszcze lepiej.


#Janosik   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

Co roku ten sam problem, a oni dopiero teraz pytają o przyłącze, to są jaja.


#Piguła   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-10-13

To są jaja. Centrum miasta, obciach absolutny.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności
LAWETA
nasza2