6 lipca 2020 Gotarda, Dominiki, Lucji

ŚGO Reksio Park

dodał 2019-09-14
ŚGO Reksio Park

Gotowy jest projekt zadania ŚGO Reksio Park, które zrealizowane zostanie w parku przy ul. Boh. Westerplatte. Gmina wystąpiła do starosty ze zgłoszeniem robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę. Przypominamy, że obiekt przeznaczony dla naszych przyjaciół czworonogów powstanie w ramach budżetu obywatelskiego za kwotę 50 tys. złotych. W ramach konsultacji projekt zyskał poparcie 206 osób.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Doinformowany   2019-09-16

Polecamy się nie kompromitować zanim w ogóle zabierze się publicznie głos! Oraz baczniej przyjrzeć się dawnym dziejom Pasłęka oraz sprawdzić na stronie urzędu gdzie zostanie zbudowany Park dla psów, a gdzie kiedyś znajdował się cmentarz! To są dwa odrębne od siebie miejsca, jedynie przy tej samej ulicy! A w dodatku faktem jest, że na co dzień przechadza się tym parkiem kilkadziesiąt osób z psami i chodzą głównie w pobliżu tamtejszego kościoła, gdzie właśnie znajdował się kiedyś cmentarz i tam psiaki załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne ... Tak więc dla jasności wszystkich tu obecnych. Uważam, że budowa tego parku i odizolowanie psów od miejsca gdzie był cmentarz w miejsce gdzie NIE BYŁO NIGDY żadnego grobu! Uważam za genialny! Nie bez powodu pomysł poparło 206 osób!


#Jak   2019-09-16

Wstyd aby psy hasały po cmentarzu i nikogo to nie będzie dziwiło . Władze obudżcie się i te pieniądze przeznaczcie na szczytny cel .


#Doinformowany#Jak  2019-09-16

Polecamy się nie kompromitować zanim w ogóle zabierze się publicznie głos! Oraz baczniej przyjrzeć się dawnym dziejom Pasłęka oraz sprawdzić na stronie urzędu gdzie zostanie zbudowany Park dla psów, a gdzie kiedyś znajdował się cmentarz! To są dwa odrębne od siebie miejsca, jedynie przy tej samej ulicy! A w dodatku faktem jest, że na co dzień przechadza się tym parkiem kilkadziesiąt osób z psami i chodzą głównie w pobliżu tamtejszego kościoła, gdzie właśnie znajdował się kiedyś cmentarz i tam psiaki załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne ... Tak więc dla jasności wszystkich tu obecnych. Uważam, że budowa tego parku i odizolowanie psów od miejsca gdzie był cmentarz w miejsce gdzie NIE BYŁO NIGDY żadnego grobu! Uważam za genialny! Nie bez powodu pomysł poparło 206 osób!


#Marpas   2019-09-14

dobry pomysł, ale większości przeszkadza, za to nie przeszkadza jak idzie jeden z drugim z psiakiem i pies nasraka na trawnik i pójdą dalej, a tak może chociaż część skorzysta z wybiegu i da się psom wyszaleć. Pomysł OK, ale jak zawsze co by w Pasłęku nie powstało to źle, także nie dziwię się że nikt nie chce tu inwestować....


#Szok#Marpas  2019-09-14

Zrobić z cmentarza wybiego-kibel dla psów, to trzeba być naprawdę prawdziwym katolikiem, przecież tam wystarczy głębiej szpadel wbić i już ludzkie kości leżą, dobrze o tym wiedzą ci co te klomby robili, już widzę jak psy z ludzkimi kośćmi aportują, co na to prawo, co na to mniejszości niemieckie?


#Polak#Szok  2019-09-14

Co mnie obchodzą mniejszości niemieckie? To my tu mieszkamy i powinniśmy mieć szacunek dla wszystkich zmarłych, nieważne jakiej narodowości. Niemieckiej, polskiej czy innej.


#Miasto specjalnej troski#Szok  2019-09-14

Wybieg nawet nie zahaczy o cmentarz. Lepiej się zapluć, niż sprawdzić, c'nie?


#Szok#Polak  2019-09-14

Mniejszości niemieckie mają wsparcie swoich organizacji, swojego ambasadora i konsula, mają nawet swoich posłów, mogą wybić z głowy takie idiotyzmy bez problemu a ty się wypowiedziałeś i nawet nie wiem czy jesteś za, czy przeciw żeby psy waliły kupy na groby i zabawiały się ludzkimi kośćmi


#Pytam#Miasto specjalnej troski  2019-09-14

Taki cwany jesteś to podaj gdzie to ma być, bo jakoś nikt nie raczy napisać, włącznie z redaktorem, o który park chodzi, bo jeżeli ten przy kościele, to cały park to cmentarz


#Polak#Szok  2019-09-14

@Szok - Jestem przeciwko psom na byłym cmentarzu i również przeciwko obcym wtrącaniu się w nasze polskie sprawy. i wybijaniu nam z głowy czegokolwiek przez obcych. Sami powinniśmy rozwiązywać swoje problemy i nie pozwalać na ingerencje obcych. Rozumiesz teraz, o co mi chodzi?


#Roman#Polak  2019-09-14

Tam byli chowani także Polacy, ewangelikami będący. Na Warmii przeważała religia katolicka, lecz niektóre koligacje rodzinne doprowadzały do tego, że w rodzinach mieszanych, współmałżonek (-ka) przechodził (-a) na wiarę pozwalającą, m.in. na rozwód i kolejne małżeństwo. Czy były cmentarz warto uszanować? Zapewne tak. Na pewno nie warto tam kumulować psich odchodów. Niech to będzie pierwszy prawdziwy park dla różnych kultur religijnych.


#Inny Cwany#Pytam  2019-09-14

Reksio Park planowany jest na łączce przy torach za terenem byłego cmentarza. Nigdy tam nie było pochówków! A fetyszyści psich kup niech wreszcie pospacerują po parku, po łączce, to szybciej zobacza rzucone betelki i in. śmieci niż kupy. W krótkim czasie, jeżeli nie przez właścicieli czworonogów, to przez gawrony są sprzatnięte. Zaś rozemocjonowanym kosztami radzę sprawdzić co to jest ten budżet obywatelski i działać :).


#Roman#Szok  2019-09-14

Nie pisz o mniejszościach. Na cmentarzu tym, pochowana została ówczesna większość ewangelicka. Twoje zdanie ma zdecydować, że np. nasza mniejszość polska na Ukrainie, Litwie, czy innej Białorusi ma nie troskać się o groby przodków? Nie wygłupiaj się, po prostu. Co będzie, jeżeli wskutek działań wojennych (przewidywanych przez p. Ministra ON), nasze ziemie zajmą Amerykanie po zwycięskiej wojnie? Wielu z nich w Pasłęku zginie, a ponieważ to będzie ich wojna, może będą chcieli cmentarz poległych Amerykanów w Pasłęku stworzyć? Amerykanie są różnej religii, a nawet skóry. Wytrzymasz moje przypuszczenia? A może pisz rozważniej?


#Pamiętamy#Inny Cwany  2019-09-15

Niestety mylisz się bardzo, cmentarz był na całym terenie i właśnie tam groby były jeszcze po przerobieniu cmentarza na park, ponieważ rodziny pochowanych nie godziły się na likwidację, płonące znicze można był o spotkać jeszcze w latach osiemdziesiątych, zresztą to szybko wyjdzie jak tylko ktoś zacznie grzebać w tej ziemi, mam nadzieję że tym razem nie zostanie zatajone , jak przy nasadzeniu kwiatów


#Asdf#Pamiętamy  2019-09-15

I po co takie pierdoły opowiadać? Łączka nie była cmentarzem, nie ma tam grobów. To inna działka. Pewnie nawet nie ogarniasz gdzie to jest.


#Szok#Roman  2019-09-15

Chyba pomyliłeś osoby, nie piszę o mniejszościach w sensie negatywnym, tylko wręcz przeciwnie o sile ( No może nie z obecnym przewodniczącym w Pasłęku), która łatwo może zapobiec bzdurnym pomysłom


#Pamiętamy#Asdf  2019-09-15

Jeżeli piszesz o łączce, bezpośredni przylegającej do torów (już widzę pociechy i ich rodziców wbiegających na tory z swoimi pupilami), własność PKP, to nie było tam cmentarza ale jeżeli piszesz o terenie już poza byłym ogrodzeniem cmentarza, to piszesz głupoty


#Zxcv#Pamiętamy  2019-09-15

Nie lepiej grzecznie napisać: "ok, nie sprawdziłem, faktycznie to teren OBOK cmentarza", zamiast brnąć? Tak, chodzi o łączkę przy torach OBOK parku, OBOK cmentarza. Jakbyś sprawdził projekt np. na stronie gminy, to byś wiedział dodatkowo, że od strony torów i nie tylko będzie ogrodzenie (z marginesem bezpieczeństwa), więc nie, psy nie będą wybiegać na tory. Nie, to nie wychodek dla psów, to będzie małe agility. Możesz sprawdzić co to jest. Teraz można się rozejść.


#Księgowa#Zxcv  2019-09-15

To na co te 50 tys ma być jak już łączka jest, na ogrodzenie ?


#Pożyjemy Sprawdzimy#Zxcv  2019-09-15

Miej pretensje do autora artykułu, który wyraźnie napisał w parku przy ul. Westerplatte a nie jakiejś łączce przy samych torach, zresztą kilka osób się dopytywało o dokładną lokalizację, brak odpowiedzi trąca smrodem wokół tematu


#Asdf#Pożyjemy Sprawdzimy  2019-09-15

Sam se miej pretensje do autora, że dajesz się podpuścić. Ten smród to smród głupoty. Lokalizacja została podana osobom kilka razy. Jeśli osoby ciągle nie zarejestrowały i ciągle nie ogarniają, to osoby słabo umieją w literki, a co bardziej prawdopodobne, osoby nie orientują się także w terenie. To jest projekt BO, żadna filozofia obczaić to z każdej strony.


#Asdf#Księgowa  2019-09-15

sprawdź w projekcie.


#Bajka   2019-09-15

Mam pytanie, jeśli tam ma być wybieg dla piesków to jak się ma krzyż tam postawiony.


#Asdf#Bajka  2019-09-15

Nijak, bo tam nie ma krzyża. Jest młody dąb. Tylko hałdy butelek po alkoholu, petów i zużytych podpasek są takie same jak w parku. Tak że jak te śmieci przy okazji robót znikną, pasłęczaki mogą przez jakiś czas czuć się nieswojo. Ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.


#Pytanko   2019-09-15

Czy ten teren to były cmentarz a jesli nie , to gdzie sie znajduje?


#Mieszkanka   2019-09-15

To głupota nie m szacunku dla byłych zmarłych lepiej tą kwotę wydać na coś lepszego bardzo głupi pomysł


#Jj   2019-09-15

na 1/3 skate park na byłym rynku 1/3 pawilony handlowe i reszta w parking :) - wychodek dla piesków nie jest głupi ale niestety za mało mądrych właścicieli a dla 2 czy 3 piesków to troszkę zbyt dużo $$


#Mieszkaniec   2019-09-14

Co za durny pomysł kubeł dla psów to już nie ma na co wydawać pieniądzy...może coś dla młodzieży lepiej wybudować seatepark ...kto daje na to zgodę.. kto rządzi tym miastem...w kieszeń właściciela pies niech sra..


#Ja   2019-09-14

Drugą brame do sp2 róbcie bo to parodia co tam się wyprawia


#Grażyna   2019-09-14

Totalny bezsens i strata pieniędzy. W Elblągu jest podobny park i praktycznie nikt z niego nie korzysta. Pieniądze wydane na ten cel można by spożytkować np. na plac zabaw przy SP2.


#Do kąta#Grażyna  2019-09-14

Porąbało was w SP2 to niech się uczą a nie się bawią


#Marco#Do kąta  2019-09-14

Przedszkolaki 3 - 5 latki więcej sie bawią niż uczą, jestem za dofinansowaniem placu zabaw.


#Co jest#Marco  2019-09-14

A co przedszkolaki rabią w szkole, przecież wszędzie trąbią że brakuje miejsc w szkołach dla uczniów


#Paslek#Grażyna  2019-09-14

plac zabaw jest juz na samym wjezdzie do miasta i to powinno wystarczyc, koło kazdego bloku sa place zabaw. bez przesady że jeszcze ciągle mało.


#Eja#Grażyna  2019-09-14

50 tysięcy wydane bez sensownie, a przy Sp2 bramy wyjazdowej brak bo brak środków


#Miasto specjalnej troski#Eja  2019-09-14

o to miej pretensje do organu prowadzącego. Albo napisz projekt BO, przecież szkoły nie mają najmniejszego problemu z przerzucaniem wydatków gminnych do BO.


#Alicja Ala#Grażyna  2019-09-14

Co ty Grażyna opowiadasz ty konsultowałaś to z Januszem? Na pewno dzieciaki będą bezpieczniejsze, a i na psiny popatrzą. Przynajmniej Będą schadzać się w jedno miejsce. To bardzo dobra smykałka.


#Zorro   2019-09-14

Ja pierdziu...wszędzie te psie kupy, jeszcze w parkach pocmentarnych ich brakuje. Przeciez jest zakaz wprowadzania psów na cmentarz.


#Sarna 55   2019-09-14

Szkoda że mój piesiu nie doczekał :( ale projekt fajny !


#Sarna 55#Sarna 55  2019-09-14

tylko miejsce nie to ...


#Pytanko   2019-09-14

Porządnych ławek w mieście nie ma żeby usiaść i odpocząć po drodze z zakupami albo spacerując albo czekając na coś lub kogoś..... wybiegu dla psów się komuś zachciało. Kto zgarnie te 50 koła i na co one w rzeczywistości pójdą?


#Gut   2019-09-14

Kraj schodzi na psy, kiedyś pies był przyjacielem człowieka teraz człowiek jest przyjacielem psa.


#Pasłęk#Gut  2019-09-14

Sługą prawie.


#Jak   2019-09-14

Miejscem pochówków się nie poniewiera obojętnie kto tam spoczywa . Brzydka sprawa i brak szacunku dla zmarłych by tam psiury to miejsce zanieczyszczały.


#XP   2019-09-14

Turnieje piłki nożnej, ronda, cholera wie co dla psów i przede wszystkim wszechobecne wręczanie wszystkim medali. Ale nowych miejsc pracy to nie ma, nic się nie otwiera, no bo przecież była by konkurencja dla złodziejskich prywaciarzy u których burmistrz siedzi w kieszeni. Ale spoko, mamy za to pole golfowe, zatrudniające garstkę osób, ale za to zwolnione z podatków :) Jaki ten Pasłęk i jego burmistrz wspaniali, aż rzygać się chcę jak się patrzy na tego drugiego.


#My#XP  2019-09-14

do#XP Rzygać to się chce jak się czyta Twój wpis. Piłka Ci nie pasuje, ronda też, nie wiesz co dla psów, no i te medale - broń Boże zasłużyć na medal, jeszcze gorzej go wręczać - próbowałeś swoich sił w jakimś konkursie lub zawodach? Spróbuj, masz szanse jak każdy. Nie ma gdzie pracować? A co potrafisz robić? Gdzie starałeś się o pracę? Jeśli nie możesz znaleźć pracy, to może nic nie umiesz albo jesteś zwykłym leniem. Jeśli znasz przypadek, że burmistrz bierze haracz od "złodziejskich prywaciarzy, to zgłoś do prokuratury. A wakacje podatkowe dla Pola Golfowego zakończyły się 2012 roku, o czym wielokrotnie informowano, także w tym portalu. Przegapiłeś - może właśnie szukałeś pracy? Napisz co potrafisz i jaka praca Cię interesuje, a z pewnością znajdzie się pracodawca. Powodzenia.


#XP#My  2019-09-14

Tak się składa że mam pracę i to całkiem niezłą. Widzę pasuje Ci obecna władza i nie widzisz problemu z inwestycjami które dały by miejsca pracy dla ludzi tu mieszkających. Już pomijam fakt, że nawet nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, ale to mnie akurat nie dziwi. Na szczęście nie wszyscy są tak krótkowzroczni i ograniczeni jak Ty. Pozdrawiam :)


#Nick#My  2019-09-14

przeciez XP nic o rondach nie pisał. Jestem na nie dla "instalacji " ktora ma bawić psy. 50 000 zł zostałoby w budżecie ( a własciwie nie zostałby na to wzięty kredyt, który my wszyscy bedziemy spłacać ) .Tfu!


#Związek Mniejszości Niemieckiej   2019-09-14

W którym to parku przy ul. Westerplatte ma powstać ten wybieg dla psów ?


#Czujny   2019-09-14

A w którym to miejscu na Westerplatte , mam nadzieję że nie na cmentarzu będzie ten psi wychodek


#Sanepid się kłania   2019-09-14

O kiedy to takie bzdety można budować bez pozwolenia?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności