21 kwietnia 2021 Anzelma, Bartosza, Feliksa
Reklama Heops

Sklep z alkoholem na każdym rogu

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-03-07
Sklep z alkoholem na każdym rogu

W Pasłęku nie ma problemu z kupnem alkoholu o każdej porze dnia i nocy. Towar ten oferują stacje paliw, markety, sklepy spożywcze i „specjalistyczne” sklepy monopolowe usytuowane na każdej ulicy. Na głównych ulicach miasta jest tych sklepów nawet kilka. W ostatnich dniach na miejscowym rynku alkoholowym pojawił się nowy podmiot oferujący m.in. piwo po cenach bardzo atrakcyjnych dla piwoszy. Przedsiębiorca z Elbląga chce otworzyć w Pasłęku kilka nowych punktów sprzedaży alkoholu. Działania te zaniepokoiły miejscowych sprzedawców, którzy już protestują i namawiają władze miasta do ograniczenia koncesji na handel alkoholem.

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

 • swoje wiem
   Ponad miesiąc temu, 2021-03-09

  Pitolisz Sasa głupoty. Jak masz jakiś sposób na zrealizowanie swoich rad to go podaj. Gdyby nie było popytu to by nie było podaży i połowa sklepów by upadła. Koncesja nie jest tania a jednak wszystkim się opłaci. Ot takie miasto gdzie mieszkańcy ponad połowę swoich pieniędzy wydają na alkohol. Widocznie stać ich.

  ObywatelG
   Ponad miesiąc temu, 2021-03-09

  A czy nowy podmiot oferuje również atrakcyjne ceny krafciku dla birgiczków?

  Sasza
   Ponad miesiąc temu, 2021-03-09

  Wszyscy oburzają się, że na każdym rogu jest sklep monopolowy, a tymczasem pozwala się na wejście do miasta potentata alkoholowego, który otworzy siec sklepów. Gdzie tu logika? A może trzeba zadziałać tak, aby to nie miało u nas racji bytu?

  ssss
   Ponad miesiąc temu, 2021-03-08

  Radzie to trzeba podziękować za tak wspaniałe i w odpowiednim czasie podwyżki podatków od nieruchomości. Toć nic lepszego mieszkańcom nie mogło się trafić! Gratuluje! Siedzą na stołkach, kasa leci i "plują" wyborcom w twarz. Opamiętajcie się a nie strach postawić się burmistrzowi! W sumie to gratuluje wyborcom, którzy ich wybrali... Wstyd dla jednych i drugich! Mam nadzieje, że każdy zostanie z tego rozliczony przy następnych wyborach.

  Veto
   Ponad miesiąc temu, 2021-03-07

  Menele w krzakach i nie tylko, to nie wina sklepów, tylko służb, które na takie zachowania nie reagują.

  Snie
   Ponad miesiąc temu, 2021-03-07

  Brawo Pani S.....a za usunięcie komentarza który kolił Panią w oczy i mówił prawdę o Pani grzeszkach. Tym bardziej potwierdziła Pani swoją "nic niewartość".

  Mati
   Ponad miesiąc temu, 2021-03-07

  Nie ma ważniejszych tematów w mieście tylko alko... Od dawna miasto słynie, że na każdym rogu sklep alkoholowy i fryzjer... Co ze szpitalem i oddziałem dziecięcym?Chirurgia zlikwidowana, ginekologia też teraz dziecięcy i co dalej, już nie mówiąc że karetka bez lekarza jeździ, to są ważne kwestie dla mieszkańców!!

  Pani11
   Ponad miesiąc temu, 2021-03-07

  Największy wstyd w Pasłęku to sklepy alkoholowe przy placu zabaw, centrum miasta, przystanki autobusowe, menele w krzakach- Pasłęcka wizytówka.

  swoje wiem
   Ponad miesiąc temu, 2021-03-07

  Niech Rada w uchwale zwiększy odległości sklepów od miejsc publicznych, wtedy pójdą pierwsze pod nóż sklepy miejscowych. Zmniejszenie limitu nie może się odbyć ot tak sobie, bo wchodzi jeden nowy sklep. A kiedy już limit ograniczą to kiedyś nie odnowione zostaną pozwolenia na sprzedaż tym, który najszybciej one się kończą /bo brak limitu/, czyli swojakom. Ci co otrzymali je najpóźniej nadal będą mieścić się w limicie. Sposób prosty: niech miejscowi zmniejszą ceny bo widać to opłacalny interes skoro tak o niego walczą. Po pierwsze to ta sieć już koncesję ma, po drugie to na sieć sprzedaży piwa nie ma limitów a po trzecie konkurencja to chyba jest dobra dla klientów. Śni wam się chyba PRL gdzie czysta była po 51 a piwo i sporciaki po trójce.

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2