17 listopada 2019 Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Śledczy wyjaśniają sprawę zagłodzenia psa

dodał 2018-11-29
Śledczy wyjaśniają sprawę zagłodzenia psa
Policjanci z Elbląga pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 3-letniej suczki, która na łańcuchu w jednym z gospodarstw na terenie gminy Godkowo (pow. elbląski) konała z głodu przez kilka tygodniu.

 

Po sygnale od jednego z mieszkańców policjanci i inspektorzy ds. ochrony zwierząt weszli na posesję. Niestety było już za późno. Pomimo pomocy weterynarza zwierzę nie przeżyło. 42-letnia właścicielka czworonoga może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Sprawa miała miejsce 13 listopada br. Pracownicy schroniska "Psi-Raj" w Pasłęku dostali informację, że na terenie jednej z posesji w gminie Godkowo (pow. elbląski) pies kona na łańcuchu. Natychmiast powiadomili policjantów i wspólnie pojechali na miejsce. Zgłoszenie się potwierdziło. Suczka w wieku około 3 lat, na łańcuchu, leżała przed budą. Była już w stanie agonalnym. Niemniej jednak funkcjonariusze przewieźli ją do lekarza. Pomimo natychmiastowej pomocy weterynarza, nie udało się jej uratować. Była skrajnie wygłodzona. Lekarz określił jej stan jako śmierć głodową. Zwierzę mogło cierpieć i umierać przez kilka tygodni. 42-letnia właścicielka psa była pobudzona i agresywna wobec funkcjonariuszy. Nie poczuwała się do winy. Powiedziała jedynie, że zauważyła, że pies źle się czuje - informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.

Sprawa jest nadal wyjaśniana. Cały czas policjanci czekają na opinię biegłego, który po sekcji zwłok zwierzęcia ustali dokładną przyczynę jego śmierci. Nie budzi wątpliwości fakt, że zwierzę zostało znalezione w stanie agonalnym. Ważyło niecałe 3 kg, gdzie powinno ważyć co najmniej 8 kg. Jeżeli zarzuty się potwierdzą kobieta może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. W świetle przepisów prawa może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

info: KMP ELbląg


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Brak chyba rozumu   2018-12-11

To naprawdę przekracza wszystkie normy człowieczeństwa tu kara nic nie pomoże tu trzeba leczyć takich ludzi . Może po prostu coś nie tak ma z głową . Przecież normalny myślący człowiek nie zagłodził by psa na śmierć.


#Ja   2018-12-01

Przeciez ta ku..e to by trzeba bylo do worka i powiesic na suchej galezi


#Krzyk   2018-11-30

Nie wolno ją karać więzieniem , bo tam będzie miała lepiej jak ma teraz


#XP   2018-11-30

I teraz taką s**ę powinno spotkać to co się robi w mniej rozwiniętych krajach - lincz. Nie żałowałbym jej batów i kamieni na głowę.


#Krystyna   2018-11-30

Za niskie kary są w Polsce,dowalić jej 5 lat bez zawiasów będzie miała czas aby zastanowić się co zrobiła a ,następny będzie bał się


#Zwierzolub#Krystyna  2018-11-30

fakt trzeba karać ostrzej, ale może np. rok więzienia, a reszta prace społeczne i kilka tysięcy zł. dla fundacji czy stowarzyszenia na rzecz zwierząt, bo tak przesiedzi sobie w cieple z wiktem i opierunkiem za nasze podatki


#Ok   2018-11-30

W jakiej to wsi


#Antek   2018-11-29

500 patologii dać więcej to i o zwierzakach zapomną to jest pislandia Jarosława kurdupla


#XX#Antek   2018-11-30

BARAN


#Nick #Antek   2018-11-29

42 latka tak pewnie ma roczne dziecko i pobiera 500+. Przecież to spuścizna znieczulicy i patologii PO generowała takie indywidua. To wina PO. To wina PółTuska!


#Zniesmaczony#Antek   2018-11-29

Aleś ty głupi, że ręce opadają.


#Antek #Zniesmaczony  2018-11-29

Mało takich przypadków baranie.


#Taka gmina   2018-11-29

Polski kołtun niby pomaga, ale co to za pomoc! Na ostatnią chwilę, chyba tylko dla uspokojenia swojego sumienia. Nie widzi, nie słyszy, ale w jakich kto gaciach chodzi spać, to orientuje się doskonale. Ile jeszcze takich zwierząt męczy się u takich paskudnych ludzi jak ta....szkoda słów.


#Wariat   2018-11-29

Proponuje przywiązać właścicielkę psa do budy i tez jej nie karmić,żeby poczuła , jak to jest.I taka kare powinna dostać bez żadnych skrupułów!!!


#Wielka szkoda   2018-11-29

Szkoda że tylko przy niektórych artykułach mozna dodac komentarz...


#StyX   2018-11-29

Niech ktoś z jakiegoś vpn poda jej dane osobowe. Co to za męda, śmieć, g***o spod buta.


#Nick   2018-11-29

K***a! Czy ci sąsiedzi nie mogli nocą czy nawet za dnia podrzucić dla pieska kawałek kiełbasy. Skoro od tygodni to się działo to nikt nic nie widział. Taką kiełbasą można rzucić na 50 metrów więc nie ma wytłumaczenia. Patologia nie sąsiedzi!


#Nick#Nick   2018-11-29

Owszem, masz rację, to trwało za długo.... kilka tygodni.....


#HGW   2018-11-29

I co z nią teraz? I co w tej sprawie zrobiła policja i prokurator? U jakichś małolatów znajdą pare gramów i odrazu areszt na 3 miesiace a tutaj sie znęcać i doprowadzic do smierci zwierze i co? i nic! dostanie wyrok w zawieszeniu i wyjebane bedzie miala na to. Polskie prawo to szambo !!


#HGW   2018-11-29

TY K***O JEBANA !!!!!!!!!!!!


#Marpas   2018-11-29

i tyle bym dorzucił minimum 5 lat


#Nick #Marpas  2018-11-29

Ale najpierw kopa w ryj potem 5 lat


#Spokojny   2018-11-29

Niestety, niektórzy z nas, ludzi, zatracili w sobie człowieczeństwo. Kto jest okrutny dla zależnego od siebie zwierzęcia, nie będzie lepszy dla zależnego od siebie człowieka. Tylko strach przed NIEUCHRONNĄ karą może powstrzymywać takie indywidua przed okrucieństwem.


#Obserwator   2018-11-29

Brakuje słów znieczulica sąsiedzi tylko z nazwy szok w beczkę i na Sybir


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało12 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało14 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...


Pierniki i marcepany

Pozostało23 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają...