9 kwietnia 2020 Marii, Dymitra, Heliodora

Spotkanie w sprawie ASF

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-21
Spotkanie w sprawie ASF

W dniu 17 stycznia 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyło się wspólne posiedzenie Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie dotyczyło oceny sytuacji związanej z zagrożeniem ASF na terenie powiatu elbląskiego. Spotkanie prowadził Krzysztof Kuriata – dyrektor WBiZK, zastępca przewodniczącego Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego oraz Maciej Romanowski Starosta Elbląski przewodniczący Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W spotkaniu udział brali przedstawiciele: samorządów z terenu powiatu elbląskiego, Zarządcy Dróg, PGW Wód Polskich Zarządu Zlewni w Elblągu, Inspekcji Weterynaryjnej i Sanitarnej, Nadleśnictw (Elbląg, Dobrocin i Młynary) oraz ZO PZŁ w Elblągu.

Spotkanie dotyczyło wypracowania procedur pozwalających na działania związane ze zwalczaniem ASF wśród dzików, które wykraczają poza te już wypracowane i do tych, które nie są ujęte w obowiązujących aktach prawnych. Dotyczy to przede wszystkim działań związanych ze zbieraniem i utylizacją martwych dzików szczególnie z terenów trudnodostępnych oraz terenów prywatnych, gdzie właściciele są niedostępni. Szukano odpowiedzi na pytanie, kto ma pokryć koszty tych działań.

Podczas posiedzenia zebrani wysłuchali informacji Inspekcji Weterynaryjnej o sytuacji epizootycznej związanej z ASF w województwie warmińsko-mazurskim i w powiecie elbląskim. Konkluzją spotkania było stwierdzenie, że jedynie samorządy gminne mogą skuteczne wesprzeć Inspekcję Weterynaryjną w tych trudnych działaniach.

Patryk Kwieciński


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pablo   Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-21

ASF- wiadomo od dawna że największym roznosicielem tej choroby są sami myśliwi. Niechlujstwo podczas oprawiania zwierzyny i transportu odstrzelonych zwierząt powoduje rozprzestrzenianie się ASF. Zakazać odstrzału a natura sama da sobie radę.


#Neruda#Pablo  Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-21

Jesteś w wielkim błędzie,na pewno u ciebie nie ryją.Należy wystrzelać na maxa te ryjce, a dalej przyroda poradzi sobie sama.


#Pablo#Neruda  Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-21

Artykuł dotyczy ASF a nie nadmiaru populacji. Też uważam że populacja dzika w ostatnich latach przez łagodne zimy znacznie się powiększyła i należało pomyśleć o kontrolowanym odstrzale, ale nie o rzeźni. np.strzelanie do loch z młodymi to niestety jest smutne ale prawdziwe.


#Prosiak#Neruda  Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-21

Takich wieśniaków jak ty należałoby powystrzelać, bo tylko zaniżacie IQ dla narodu. A potem każdy myśliwy powinien palnąć sobie w łeb, IQ w Polsce poszybowałoby wtedy do stratosfery.


#Neruda#Prosiak  Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-22

Drogi sierściuchu.Urodziłem się w PASŁEKU i na zawsze będę PASŁĘCZANINEM, choć obecnie mieszkam w mieście 10x większym od MOJEGO PASŁĘKA.No ty to chyba pochodzisz z Niu Jorku,sądząc po twoim Aj Kiu.


#Myśliwy#Prosiak  Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-22

Prosiaku roznosisz ASF,dawaj po lufę.


#Prosiak#Neruda  Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-22

Uuuuu zabolała kłusowników prawda :D


#Neruda#Prosiak  Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-22

A co z twoim Aj Kiu?Oj cieniutko sierściuchu.


#Prosiak#Neruda  Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-22

Powtarzasz się pastuchu :)


#Neruda#Prosiak  Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-22

A ty jeszcze kwiczysz,sierściuchu.


#Lufa   Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-21

po co komu padlina?


#Nick   Ponad 2 mieiące temu, 2020-01-21

Oczywiście zebranie pod publiczkę a kasę wykłada samorząd a skąd ma nabrać ???


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności