Spotkanie z O. dr hab. Jerzym Skawroniem

Wydarzenie odbyło się 2018-11-14

dodał 2018-10-30
Spotkanie z O. dr hab. Jerzym Skawroniem
Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na spotkanie z O. dr hab. Jerzym Skawroniem – „Noc jest mi światłem” – ku dojrzałości ludzkiej i duchowej, kryzys duchowy i psychiczny jako dar i wyzwanie.

 

Jak przejść przez „noce” i życiowe „dezintegracje”, by odnaleźć siebie i Boga? Na te pytania odpowie O. Jerzy Skawroń, z pochodzenia pasłęczanin, obecnie posługujący w klasztorze Ojców Karmelitów w Gdańsku, dr hab. teologii duchowości, karmelita, autor książek, m.in. „Noc ducha i dezintegracja pozytywna”.

Gdy mówisz „nie czuję Boga” lub „Bóg mnie opuścił” to wiedz, że ta „noc duchowa” jest twoją szansą na nowe życie. Życie zaczyna się, gdy gaśnie światło a zaczynasz widzieć i odkrywać nowe galaktyki nieskończoności. Kazimierz Dąbrowski, polski humanista, psychiatra, nazwał to dezintegracją pozytywną, zaś św. Jan od Krzyża – „nocą ducha”.

Zapraszamy 14 listopada, godz. 17:00.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#I gitara   2018-11-02

Zbyszek Lichuszewski wygra niedzielne wybory w Rychlikach. Nawet jego kontrkandydat - dotychczasowy wójt ten fakt przyjął do wiadomości. Prawie nie prowadził kampanii wyborczej. Zajął się swoimi pszczołami i ich podkarmianiem na zimę. To dobra decyzja dotychczasowego wójta.


#Michaił#I gitara  2018-11-02

Nie znam człowieka więc mało prawdopodobne.


#Odjazd na całego kto to sprowadza i płaci   2018-10-30

. Postanowił wieczorem odprawić mszę święta w intencji dusz czyśćcowych, które oczekują naszego wstawiennictwa poprzez modlitwę.– Gdy po mszy wszedłem do pomieszczenia byłego karceru, na stole zobaczyłem przewrócony metalowy wazon z kwiatami. Odebrałem to jako formę podziękowania. Widzę w tym potwierdzenie słów zawartych w Ewangelii mówiących o potrzebie pokuty i żalu za grzechy – mówi przeor klasztoru przekonany, że dusze pokutujących zakonników prosiły o modlitwę. – Po odprawieniu mszy, jak na razie wszystko ustało, ale ciągle wspieramy modlitwą wszystkie pokutujące dusze – dodaje ojciec Jerzy Skawroń.


#Jak to trn sam to będzie straszyć   2018-10-30

Z początkiem Wielkiego Tygodnia w klasztorze karmelitów w Trutowie (woj. kujawsko-pomorskie) zaczęły się dziać dziwne, niewytłumaczalne rzeczy.– Gdy wszedłem do pomieszczenia byłego karceru zobaczyłem, że sześć naprawdę ciężkich foteli było równiutko odsuniętych od ławy. Nie ma możliwości, żeby zrobiła to ludzka ręka. W całym klasztorze jest tylko trzech zakonników, a żaden tego nie uczynił – mówi ojciec Jerzy Skawroń, przeor klasztoru.Z każdym następnym dniem, słychać było powtarzające się, niewytłumaczalne dźwięki. Apogeum przypadło na Wielki Czwartek.– Knot świecy, którą brat Wojciech zapalał do modlitwy, sam zajął się ogniem – opowiada ojciec Jerzy.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności