28 września 2020 Waclawa, Tymona, Marka

Stomatolog w szkole

dodał 2019-08-30
Stomatolog w szkole

W związku z wejściem w życie od dnia 12 września 2019 r. ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz.U. z 2019 r. poz. 1079) Starosta Elbląski zaprasza do współpracy podmioty wykonujące działalność leczniczą polegającą na udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego (ze środków publicznych) młodzieży realizującej obowiązek nauki w:

  1. Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim,
  2. Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym,
  3. Zespole Szkół w Pasłęku,
  4. Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Szczegółowych informacji udziela Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Elblągu. Kontakt telefoniczny: 55 239-49-60;

Wraca to co było dobre i się sprawdzało. Kiedyś uczeń mógł leczyć zęby w szkole i było to normalne i naturalne. Może chociaż uczniowie nie będą musieli czekać w kolejkach do stomatologa?

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Urzedas   2019-08-31

SP 1 pamiętam to była rzeźnia. Jak był czas na moją klasę i mniej więcej ja miałbym iść do przeglądu to robiłem sobie przerwę od szkoły aż moje miejsce ktoś przeskoczył. Pani Z. sadzała 4-5 dzieci na ławce w kolejnce do egzekucji. Patrzysz jak katuje jednego i drugiego kolesia. Myślisz sobie zaraz moja kolej każdy ryczy z bólu bo to nie były czasy kiedy dawało się znieczulenia. To była trauma. Dziś mam piękną półkę i zęby mnie nie bolą.


#Anowi   2019-08-31

Opieka stomatologiczna będzie od 1klasy szkoły podstawowej do 19 r.ż., a w przypadku uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do ukończenia szkoły ponadpodstawowej;-)


#Ten tego   2019-08-31

Ja do dzisiaj mam traumę po dentyście szkolnym


#Alicja Ala   2019-08-30

Zęby się psuli i będą a to bardzo dobra inicjatywa dzięki władzom naszym. Teraz nasze dzieciaki będą miały chociaż kawałek opieki.


#Profesor#Alicja Ala  2019-08-30

Następna do poprawki zęby się psuly


#Ali#Profesor  2019-08-30

Psuły a nie psuly


#Nick#Alicja Ala  2019-08-30

...dzięki Kaczorowi i innym posłom Prawa i Sprawiedliwości.


#Eja   2019-08-30

Szkoda ze w podstawowych szkołach nie będzie, tam też dentyści mieli by co robić - za moich czasów to właśnie w tych szkołach był dentysta i proponuję brać na kontrol wszystkich uczni po kolei -dopiero będzie zdziwienie bo prawie każdy w tym wieku ma już popsute zeby, takie życie - cukier jest obecny wszędzie


#Profesor #Eja  2019-08-30

Chyba długo siedziales w gabinecie i nie pobierales nauki. To teraz zapamiętaj Uczniów, a nie ucznia. Feee


#Anty#Profesor   2019-08-30

Profesor, przeczytaj co napisałeś i popraw się. Mam nadzieję, że nie jesteś nauczycielem.


#Xc   2019-08-30

A znajdą się tacy stomatolodzy, którzy chcieliby pracować w szkołach? Czy w innych krajach UE stomatolodzy przyjmują w szkołach? Nie wiem, ale pytam. Argument, że wraca coś sprawdzonego z przeszłości, jest w dobie tak szybko zmieniającej się rzeczywistości, mało przekonujący.


#Polak#Xc  2019-08-30

Co nas może obchodzić jak jest w innych krajach. Nam tu i teraz są potrzebni dentyści w szkołach, bo stan uzębienia dzieci i młodzieży jest zatrważający. Dobrze że rządzi PiS, który stara się przywrócić jakąś normalność w Polsce. Lepiej czy gorzej ale się stara.


#Polak#Polak  2019-08-30

Jestem zdania, że dobrzy nauczyciele i dobrzy lekarze powinni dobrze a nawet bardzo dobrze zarabiać aby nie uciekali za granicę. Jakość kosztuje i od tego nie uciekniemy. Ktoś tu pisze, że zabraknie dentystów. Płaćmy im dobrze, to nie będą wyjeżdżać.


#Ktoś   2019-08-30

Ta i prezes będzie jezdzil i leczył zęby, NFZ już teraz nie może znaleźć chętnych stomatologów na robotę w przychodniach a już lecą do szkół..


#Glan   2019-08-30

Czy ktoś wie jak to ma wyglądać? Podobno nie prawdą jest, że gabinety stomatologiczne mają być w szkole, tylko samorząd podpisuje umowę ze stomatologiem i wskazuje miejsce gdzie znajduje się gabinet. Więc będą to prywatne gabinety lub w przychodni i kolejki raczej się nie zmniejszą.


#Kanał   2019-08-30

Do szkoły chodziłem kilkanaście lat. Pamiętam zawsze był tam dentysta. Lepszy czy gorszy, ale był i miał co robić. Pieniądze nie śmierdzą. Młody pacjent to też kasa.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności