3 czerwca 2020 Leszka, Tamary, Karola

Straż Miejska kontroluje

dodał 2019-04-13
Straż Miejska kontroluje

Straż Miejska wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Pasłęku zaczęła wiosenne kontrole stanu czystości prywatnych posesji. Podczas przeprowadzanych kontroli sprawdzany jest nie tylko porządek na posesji, ale również czy właściciel nieruchomości ma złożoną aktualną deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz czy nieruchomość jest wyposażona w pojemnik służący do zbierania odpadów komunalnych.

Już w pierwszych dniach kontroli ukarano mieszkańca gminy Pasłęk mandatem w kwocie 200 zł za nieporządek na własnej działce. Właściciel nieruchomości nie miał również pojemnika na odpady. Po zgłoszeniu przez innych mieszkańców kontrolowanej miejscowości faktu zaśmiecania terenu użytku publicznego oraz przeprowadzonym postępowaniu wyjaśniającym okazało się, że wytwarzane śmieci z gospodarstwa domowego kontrolowany mieszkaniec wyrzucał na teren zieleni w pobliżu swojej nieruchomości.

Informujemy, iż zbliżają się terminy wywozu odpadów wielkogabarytowych i budowlanych. Chcąc pozbyć się zalegających śmieci prosimy o zgłaszanie ich posiadania do Urzędu Miejskiego w Pasłęku pod nr tel. (55) 248-20-01 wew. 73

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych dostępny jest na stronie www.paslek-um.bip-wm.pl w zakładce „odpady komunalne”

info. UMiG


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mieszkanka   2019-04-17

Może Straż Miejska i Urząd ,zainteresują się śmietnikiem przy posesji na ul Piłsudskiego a róg ul.Bankowej ,to chyba nr 11.Budynek na rogu na przeciwko starej księgarni. Cóż za śmietnisko jest u nich w ogrodzie od strony bloku 11B.A te stare szopki pokryte jeszcze eternitem też za płotem to już chyba dawno do rozbiórki się nadają ,Proszę o interwencję.


#PieskieZycie   2019-04-15

Ja proponuję aby policja strzelała z gumowych kul do właścicieli psów którzy nie sprzątają g***a po swoim pupilu. Rzygać się chce. Często widzę jak pies się łamie to taki mocher spieprza zanim ktoś zwróci uwagę. Młodzi sprzątają częściej niż osoby po 50-tce.


#Ja#PieskieZycie  2019-04-15

Sporo młodych sprząta, aż jestem zdziwiony, bo nieraz wcześnie rano albo prawie po ciemku wydaje się że nikt nie widzi , i mogliby sobie odpuścić ale jednak sprzątają. Także jest mały postęp w stosunku do poprzednich lat. A resztę musimy po prostu piętnować i zwracać głośno uwagę aż się też nauczą


#Elkie   2019-04-15

Jaja jakieś... Na głównych chodnikach Pasłęka, przy chodnikach, pod żywopłotami pełno jest śmieci zalegających jeszcze od zeszłego roku, a pracownicy interwencji sprzątają tylko ulice (bo widać władze zmotoryzowane dalej, niż na ulicach problemu nie widzą), ale mandaty za śmieci na posesjach prywatnych, czemu by nie... Na wymioty zbiera, jak się spaceruje po Pasłęku, a z publicznych śmietników aż się wysypuje. Ale od wyborów już jakiś czas minął, więc wygląda, jak wygląda...


#Kkk   2019-04-15

Straż Miejska wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Pasłęku zaczęła wiosenne kontrole stanu czystości prywatnych posesji czyż te rozpoczęcie nie ilustruje doskonale stagnacji demokracji,złudnej demo-komuno-judeo-kracji


#Wsdyt   2019-04-15

No z tą graciarnią po dawnym herba polu to kpina w takim miejscu w dodatku . Bardzo ładny widok he tam jechać i porządek zrobić a nie kasy szukacie po uczciwych ludziach. Bo co tam nie wyrwiecie kasy co kpina śmiech na sali żeby do tej pory porządku tam nie zrobić jaki pan taki kram. I jaki gospodarz takie podwórko nie wiem co to za gospodarze tego miasteczka opciach.


#Zdruzgotany#Wsdyt  2019-04-15

"wsDyT", "oPciach" - żeby w XXI wieku pisać z takimi błędami, to naprawdę wstyd i obciach.


#Youdge   2019-04-15

Na drodze Pasłęk-Morąg, na kolonii wsi Rogajny, po lewej stronie jest takie gospodarstwo rolne, w którym też jest bałagan i obornik leży przy samej drodze i śmierdzi okrutnie.


#Ja ich tam nie widuję   2019-04-15

A kto tam w tej straży miejskiej pracuje bo dawno ich tam nie widziałem .


#Kierowca   2019-04-13

Co roku SM karze mandatami prywatnym właścicielom a dlaczego nikt nie zainteresuje się tym zlomowiskiem po dawnym Herbapol przy Wojska Polskiego, przecież to jest środek miasta a od lat jest tam taki syf. Czy na tego właściciela posesji niema bata? Wstyd przynosi całemu miastu. Pogonic dziada niech to uprzatnie, jest właścicielem to niech dba a nie taki syf od lat, zlomowisko sobie zrobił, najwyższa pora aby to znikło.


#Pytam#Kierowca  2019-04-14

Nie wierzę, że ten przygłup płaci jakiekolwiek podatki czy inne daniny. Już dawno miasto powinno przejąć to za długi. A gdzie jest nadzór budowlany? Te budy zagrażają bezpieczeństwu. A gdzie straż pożarna - będzie jak się zapali? A gdzie właściciele sąsiednich posesji? Wolą patrzeć i znosić ten syf niż psycholowi się postawić?


#Ciekawy#Pytam  2019-04-15

Psychol nie psychol ale jest właścicielem a jak nie zna prawa to od tego jest prawo administracyjne, dokąd można mu poblazac i udawać że się nic nie dzieje przecież ten cały bajzel to wola o pomstę do nieba.Powywozic ten złom na zlomowisko teren uporządkować i po temacie bo ten budynek pomału się rozpada i kawał muru leży na ziemi.


#Heniek   2019-04-14

Może ktoś się wypowiedzieć dlaczego na ul. Jana Pawła II naprzeciwko parkingu Kościelnego robotnicy sprzątający ulice wywożą całymi taczkami cały syf z miasta na prywatną niezabudowaną działkę. Liście, piasek, worki plastikowe, co popadnie. To jest prywatna działka. Nikt tego nie widzi jak to wygląda...A może ktoś kto zleca takie prace każe im tak robić ?


#KKK   2019-04-14

To może za murami przy ul. Dąbrowskiego Państwo się przeszli gdzie mieszkańcy swoje śmieci, resztki budowlane wywalają w krzaki zadowoleni, a gówniarze urzędują, piją, palą, mordy drą, butelki rozbijają na ścieżce. I pyskują na zwracaną uwagę. Syfiarstwo do kwadratu.


#Mieszkaniec   2019-04-13

A śmieci rozbiórkowe na ORWO?


#Widzący   2019-04-13

Kontrole na "prywatnej posesji " he to jaka to prywatna posesja jak przychodzi urzędnik jeden z drugim i nakłada na ciebie kare za nieporządek ?? Za komuny takiego cyrku nie było !! no tak 500+ tucznik+ itd a na to kasę trzeba mieć..obiecanki cacanki a osły się cieszą To jest wolna Polska ??! Ta pod zaborami szkopów i kacapów! Polecam IPP tv!


#Xiom23   2019-04-13

W surowie to przed domem klatki z królikami ,gołębie smrud syf i nic wiecej niech sie wezma za takich a nie inni ludzie przed wlasny dom niemoga wyjsc bo jest jak na kurzej farmie!!!


#Wica 1234   2019-04-13

Niech kontroluja jak najcześiej i zaczna od wsi Surowe jest tam u pewnych panstwa taki syf że wstyt na cała wioske i przed domem jak i za ludzie mieszkajacy w slamsach maja czysciej a wstydza sie za nich sasiedzi bo oni maja to gdzies!


#Grzesiek   2019-04-13

Przy okazji kontroli stanu czystości prywatnych posesji warto też skontrolować czy właściciel posiada numer domu na budynku i skrzynkę pocztową przy wejściu na posesję.


#Bezsensu   2019-04-13

Zamiast pomagac to chodzą i szukaja komu by tu mandat wypisac


#NIKIM   2019-04-13

Lepiej by kontrolowali dzieciaki nad jeziorkiem 12-14 lat pod wpływem alkoholu i paperoski. Patola gdzie są rodzice.


#Lol#NIKIM   2019-04-13

Rodzice w pracy,a szkoły strajkują -ot co się dzieje.


#Jadzia   2019-04-13

Dużo mamy tej straży miejskiej, cały jeden strażnik.


#Aaa#Jadzia  2019-04-13

a co z drugim sie stalo?


#Ja#Aaa  2019-04-13

Twuj stary


#Ja   2019-04-13

Drugi pracuję w domluxsie


#Nick   2019-04-13

Straz miejska to farsa komendant i jeden funkcjonariusz hahaha


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności