30 marca 2020 Anieli, Kwiryna, Leonarda

Święto plonów w Godkowie

dodał 2015-08-31
Święto plonów w Godkowie

Barwny korowód z przepięknymi wieńcami dożynkowymi rozpoczął wczorajsze święto plonów w Godkowie. Przemarsz uatrakcyjniła orkiestra dęta z Zielonki Pasłęckiej. W tym roku starościną dożynek została Katarzyna Złomańczuk, a towarzyszył jej starosta Wojciech Firlej. W oficjalnej części uroczystości wójt Andrzej Bondaruk podziękował rolnikom za trud, włożony w codzienną pracę i symbolicznie częstował chlebem. W części artystycznej wystąpił zespół Nutki, Melodie, Szuwary z Markus, kapela Sztama z Pasłęka oraz zespół Potok z Rychlik. Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych: dmuchana zjeżdżalnia, karuzele, przejażdżki konne i malowanie twarzy – to tylko niektóre z nich. Pojawiło się też kilka ciekawych stoisk, gdzie można było m.in. spróbować swoich sił w dojeniu krowy, kibicować w wyścigach ślimaków, zjeść przepyszne ciasta i pierogi, a także porozmawiać o pracy Straży Granicznej.

Tradycyjnie, najwięcej emocji wzbudza konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Tak, jak w latach poprzednich, poprzeczka w tym konkursie była zawieszona bardzo wysoko. I miejsce zdobyły Skowrony, II miejsce zajęła Bielica, a III – Dobry. W sumie w konkursie wzięło udział 7 wieńców. Prócz już wymienionych sołectw, swoje wieńce pokazały również Szymbory, Podągi, Burdajny i Osiek. Wieniec ze Skowron będzie reprezentował gminę na dożynkach powiatowych w Gronowie Elbląskim w dniu 19 września.
Bogaty program tegorocznych dożynek zaowocował udaną imprezą, w której udział wzięli nie tylko mieszkańcy gminy Godkowo, ale i sporo gości z zewnątrz. Na uznanie zasługuje też świetna organizacja, ciekawe konkursy oraz liczne, darmowe atrakcje. Warto dodać, że w przyszłym roku Godkowo będzie gospodarzem dożynek powiatowych.
aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Uczesnik   2015-09-01

Ciekawe dożynki- moja rodzina bardzo zadowolona,można było dobrze zjeść,pokosztować pysznych ciast i posłuchać super występów ,dzieci tez zadowolone z atrakcji.


#Kłos   2015-08-31

bardzo fajny festyn dobre kiełbaski ,ciasto fajne konkursy i wiele atrakcji dla dzieci tylko lody były nie dobre bez smaku i się roztapiały okropieństwo i kosztowały 3 zł u szkoda ze w Pasłęku brakuje takich atrakcji a jak są to trzeba za nie płacić


#Podpis   2015-08-31

się działo


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności