9 kwietnia 2020 Marii, Dymitra, Heliodora

Święto policji

dodał 2014-07-24
Święto policji

/wczoraj w sali elbląskiego Światowidu policjanci obchodzili swoje święto. Głównym punktem uroczystości było mianowanie na wyższe stopnie służbowe i wręczenie nagród za zasługi 191 policjantom i pracownikom cywilnym elbląskiej policji. Na początku goście obejrzeli krótki film dokumentujący ostatni rok pracy elbląskiego garnizonu. Komendant Miejski Policji w Elblągu witając wszystkich gości zwrócił uwagę na trud i wysiłek, który towarzyszy policjantom w codziennej służbie oraz podziękował za dotychczasową służbę i pracę. Omawiając współpracę Policji z elbląskim samorządem, Komendant podkreślił duże zaangażowanie władz miasta, czego przejawem jest między innymi finansowanie dodatkowych patroli prewencyjnych, a także przekazywanie sprzętu zakupionego z funduszy miasta. Poza tym Komendant podziękował za współpracę wszystkim służbom mundurowym, stowarzyszeniom i instytucjom, które współuczestniczą w procesie zapewniania bezpieczeństwa na terenie Elbląga.

Głównym punktem uroczystości było mianowanie na wyższe stopnie służbowe i wręczenie nagród za zasługi. W tym roku nagrodzonych zostało i otrzymało kolejny stopień służbowy 191 policjantów i pracowników cywilnych elbląskiej policji, z czego aż 128 osób odebrało je na dzisiejszej uroczystości. 15 osób zostało odznaczonych medalem "zasłużony policjant".
Dodatkowo w gronie wyróżnionych znaleźli się: Pani Genowefa Kwoczek – Wójt Gminy Elbląg oraz Pan Ryszard Zagalski – Przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego, którzy otrzymali brązowy medal "Za zasługi dla Policji".
Awanse oraz odznaczenia były wręczane przez Vice Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego Panią Grażynę Kluge , Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pana Jacka Protas, Komendanta Miejskiego Policji w  Elblągu – Insp. Marka  Osika, a także przez reprezentującą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – mł. insp.  Dorotę Macoch oraz  I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Elblagu - mł. insp.  Roberta Muraszko.
Dodatkowo Komendant Miejski Policji w Elblągu – insp. Marek Osik oraz  I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblagu - mł. insp.  Robert Muraszko za dotychczasową współpracę, wsparcie, okazaną pomoc i życzliwość postanowili wyróżnić przyjaciół Komendy Miejskiej Policji w Elblągu okolicznościowymi upominkami i pamiątkowymi dyplomami.
Awansowanym i nagrodzonym policjantom i pracownikom gratulujemy. Wszystkim życzymy samych sukcesów w służbie i życiu prywatnym. 

info: KMP Elbląg
Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności