Święto pracowników służby zdrowia

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-04-08
Święto pracowników służby zdrowia

Wczoraj obchodzono Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji pracownicy pasłęckiej służby zdrowia otrzymali życzenia od władz miasta i mieszkańców. O pracownikach służby zdrowia przypominamy sobie w momencie, kiedy niezbędna jest nam ich pomoc. Właśnie teraz w okresie tragicznej pandemii widzimy ich zaangażowanie i poświęcenie. Lekarze, pielęgniarki, personel średni i niższy pracują z narażeniem własnego zdrowia i życia. Bardzo często jest to praca w trudnych warunkach, przy braku odpowiedniego sprzętu i materiałów, za relatywnie niskie wynagrodzenie. Służba zdrowia nie ma szczęścia do rządzących. Kolejne ekipy obiecują wyższe nakłady na zdrowie, ale na obiecankach się kończy. Ostatnio mieliśmy przykład z sejmu, gdzie targowano się o parę miliardów, które w efekcie poszły na propagandę w rządowej tv. Gdyby nie pomoc różnego rodzaju fundacji i sponsorów oraz WOŚP, część placówek szpitalnych nie mogłaby normalnie funkcjonować (szpital w Pasłęku co roku otrzymuje finansowe wsparcie z gminy). Dobrze wyposażone są natomiast placówki zajmujące się leczeniem vipów i służb mundurowych. Tam niczego nie brakuje. A klasa polityczna, która nami rządzi zamiast skutecznie walczyć z pandemią, walczy o przedłużenie swojego bytu politycznego.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pasłęcki obserwator   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Piękny wiersz i w czas przypomniany, Pani Łucjo. Jak to wzruszające przeczytać coś, co jest wspólne dla nas, choć rozdzielone przestrzenią a i czasem różnicą pokoleń. Dziękuję za zamieszczenie tego pięknego wierszyka na tej pasłęckiej stronicy. Szkoda tylko, że nie można zamieścić swego komentarza pod Pani wpisem ale zamieszczam obok, pod sąsiednim. Pozdrawiam z Polskiej ziemi do innej.


#Ciekawy#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-04-09

A dlaczego pod pięknym wierszem pani Łucji Pauksztello, dawnej mieszkanki Pasłęka, która - jak widać - czuje z naszym miasteczkiem jakąś więź, która nie urwała się z Jej wyjazdem stąd,. nie ma możliwości umieszczania komentarzy?


#Niestety#Ciekawy  Ponad miesiąc temu, 2020-04-09

"Już nie mam matki, coby nakazała ..."


#Niestety#Niestety  Ponad miesiąc temu, 2020-04-09

"abym święconkę do kościoła niosła ..."


#Mam tak samo#Niestety  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

"Dziś moją matką jest polska tradycja, która w me serce już od dziecka wrosła"


#Tak było#Mam tak samo  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

"Pod Młyńską Bramą prowadzi ma droga, w trawie przy schodkach już wiosenne kwiatki. - Uważaj dziecko, bo to dary Boga - gdzieś jeszcze w głowie echem słowa matki"


#Tak było#Tak było  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

"starannie sprawdzam czy nic nie brakuje, czy sól w czasie drogi się nie rozsypała, uchylam rąbki jedwabnej koronki, jej pięknem pyszni się serwetka biała"


#Oj było smaczne#Tak było  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

"a pod nią jaja, aromat wędzonki to własne wyroby ... na niej zielona mirta dla ozdoby.


#Uroczyście i dostojnie#Oj było smaczne  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

Przy ołtarzu dzwonki a te chłodne krople to święcona woda szczodrze kropiona hojnością kapłana, jak deszcz błogosławieństw w powietrzu rozsiana.


#Dziecięce wspomnienia#Uroczyście i dostojnie  Ponad miesiąc temu, 2020-04-11

"I nie otarłam jej wierzchem ręki, niech strużką po moim policzku się toczy jak łza wzruszenia, mówiąca tak wiele w przeddzień Wielkiej Nocy w Pasłęckim kościele".


#Pasłęcki obserwator   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Dla wierzących, czas Wielkiego Postu. Dla wierzących i innych, czyli dla wszystkich - czy nie uważacie, że to głupie i podłe, anonimowo, zza węgła strzelać pianą obmowy do innego człowieka, jeśli nawet coś w nim wam się nie podoba?


#Happy Easter#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

Tacy ludzie narazie błyszczą ale na szczęście IP plus MAC oraz np:Humanity in Action Polska trochę ich uświadomią.


#TRZYMAMTABLICE   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Dobra fucha Mirek od Prezesa do...


#Lody naturalne#TRZYMAMTABLICE  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

fajny chłopak tylko się puścił z taką dziewczyną


#Felly Net Tarcza#  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Nie ma jak sobie anonimowo i bezkarnie postrzelać w wystawioną danego dnia osóbkę.Nuda nie zna granic...


# Chip Magazine#  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

W Uk za taki strzał macie 2 latka za kratami


#US# Chip Magazine  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Prawda chyba nie jest karalna.


#Chip Magazine#US  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

No comment.


#Ab#Lody naturalne  Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

każdy wie, że z koleżanką z pracy. Żadnej tajemnicy tu nie ma, parę osób widziało co się działo


#Janosik#TRZYMAMTABLICE  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Rano liście grabił:) teraz z transparentem stoi.


#Asdf#Janosik  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Przynieś, wynieś, pozamiataj.


#Jak ten czas leci   Ponad miesiąc temu, 2020-04-10

ŚWIĘCONKA - piękne wspomnienie.


#Aaa   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

http://dziennikelblaski.pl/642637,Darmowe-maseczki... - Rychliki tez potrafia zadbac o swych mieszkanców a w Pasłeku co robia? jak do tej pory nic.


#Echh#Aaa  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

W Pasłęku dbają o własne d**y. A ludzie? Są potrzebni tylko wtedy, gdy trzeba słuszny głos oddać na burmistrza, albo odebrać należyty podatek. W pozostały czas można mieć ich w głębokim poważaniu.


#Nick   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Napoleona nie ma ??? Jest tablica a gdzie kamień.


#Pytanko#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

żyje?


#Nick#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Napoleon ostatnio był na Helenie


#Gregory #Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Teraz może oczy otworzycie ,kogo wybraliście i przy kolejnych wyborach o ile dożyjemy dwa razy się zastanowicie ...


#Optymista#Gregory   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Prawdziwych przywódców i dobrych gospodarzy poznajemy w czasach trudnych, bo w nich trzeba wykazać sie zaletami a nie w czasach łatwych, kiedy wszystko idzie swoim ustalonym torem i nie trzeba się specjalnie wysilać, by sprostać swoim obowiązkom. Tak jest na każdym poziomie, od zarządzania krajem, do najmniejszej wioski. Dopiero po przewaleniu się obecnej nawały, będziemy mogli ocenić, czy zarządzający - każdy z osobna - sprawdził się w swojej roli, czy nie.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Tylko jeśli chodzi o naszego Redaktora, to nie trzeba czekać z jego oceną do końca nawały. Pan Redaktor nie sprawdza się cały czas, bo w swoich notkach reprezentuje taką obcesową stronniczość, że aż zęby bolą, gdy czyta się jego wpisy. Oczywiście ma pełne prawo do swoich poglądów i ich prezentacji ale nie jako redaktor lokalnej gazetki, która jakoś powinna trzymać poziom bezstronności.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Natomiast na plus dla Redaktora trzeba zapisać istnienie tego forum, "bo insze i tego nie mają". Ale taki np.Morąg miał jednak swoją TV ale z czasem zaczęła coraz bardziej być jedynie tablicą ogłoszeń dla morąskich firm, aż w końcu upadła, z nieznanych mi przyczyn. Ale "nasze" forum jest niestety, manipulowane przez Redaktora - a to wywala nieprzychylne jego opcji politycznej komentarze w całości, lub w części a nawet uniemożliwia wpis komentarza, bo mu się jego treść nie podoba, choć spełnia on wymogi regulaminu. Ostatnio mi się to zdarzyło. No ale dobrze że jest - ludzie mogą napisać, co ich boli, lub co ich cieszy.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Jednak jak do tej pory, to rzeczywiście nie widać ze strony pasłęckiej władzy jakichś ruchów przeciwstawiających się ujemnym skutkom nadciągającego do nas koronawirusa.


#50 znaków   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Pan ,,redaktor,, to obojętnie jaki temat porusza to i tak musi zionąć jadem i wtrącić trzy grosze z polityki, lepiej się pan czuje?Ego podbudowane?Żałosne, jeszcze się pan wykończy przez to


#Pasłęk#50 znaków  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

redaktór jest w grupie ryzyka , może jest chory? Powinien maseczkę założyć, bo jadem pluje a w tych czasach to może być zaplucie wirusem.


#Antoni#50 znaków  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Rydzyk się nie wykończył choć pluje dwa razy gorzej i siedem razy częściej, to i redaktor da radę a może jaki bezdomny mu Maybacha fundnie


#Pytanko#50 znaków  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Jest w grupie ryzyka , może chory? Więc powinien maseczkę nosić bo pluje jadem.


#Obiektywny   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

A co władze miasta robią dla lokalnych przedsiębiorców? W gminach i miastach dookoła nas słychać o pomocy, zwolnieniach z opłat np. za śmieci. A w Pasłęku? Władza siedzi cicho jak mysz pod miotłą i czeka na rozwój wydarzeń... albo na to, żeby ktoś z przedsiębiorców podsunął gotowy pomysł, bo sami nic nie potrafią wymyśleć...


#Roman#Obiektywny  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

O zwolnieniach za śmieci, nawet u nas nie słychać, ani zwolnień nie widać. Nie widać o tym na całym świecie, a nawet jeszcze w połowie Ameryki. Nie pisz tego, co napisałeś. Może raczej napisz o potrzebie zwolnień z podatku za powierzchnie dachowe? Deszczu i tak nie widać, a jednocześnie Burmistrz i obywatele, ze zwolnienia, będą zadowoleni. Podatek ten jest państwowy, lecz może Wice Sadowski pomoże?


#Obiektywny#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Z podatku od deszczu nikt nikogo nie zwolni bo go po prostu u nas nie ma... i prędko go nie wprowadzą wiec się nie bój... a pomoc dla przedsiębiorców ma np. urząd miasta w Elblągu np. zwolnienia z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców lub zwolnienie z opłat za śmieci tych przedsiębiorców, którzy musieli zawiesić działalność...


#Kt   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

jak trwoga to do SŁUŻBY ZDROWIA , podwyżki jak chcieli to dostali dwa chały i PISior cały , dostali górnicy którzy wydobywają węgiel , a palimy rosyjskim, elita polityczna ,,bo sie nam nalezy'', oni leżą sobie teraz i sprawdzają kasę czy się zgadza mimo że nie pracują dostają pełne wynagrodzenia, SŁUŻBA ZDROWIA ZASUWA NARAŻAJĄC SIEBIE I SWOJE RODZINY, SZACUN


#Zbyszek#Kt  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Twój wpis jest nierzetelny. Górnicy cały czas pracują. A pracownikom ochrony zdrowia wielkie DZIĘKUJĘ !


#Kt#Zbyszek  Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

polityków miałem na myśli i większość samorządowców


#Pracownik   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

A władza raptem sobie przypomniała, że 7 kwietnia to święto Służby Zdrowia. To święto jest od zawsze hipokryzja ludzka nie zna granic


#Medyk zbolały   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Te maseczki darowane nie spełniają wymogów. Szpital dostanie kasę na zakup sprzętu.


#Aj   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Kolejna tablica zamiast tego co teraz potrzebne maseczki


#Oldcopper1952   Ponad miesiąc temu, 2020-04-08

Na tablicy,którą podtrzymuje pan w maseczce,jest napisane tak,jak życzą sobie Ci,którym dziękujemy.A Pan Redaktor z uporem maniaka pisze "służba"


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności