16 grudnia 2019 Albiny, Zdzisławy, Alicji

Sympatyczne dziki

dodał Miesiąc temu
Sympatyczne dziki

Dopóki obok granic Parku Ekologicznego była plantacja kukurydzy dziki z Doliny Wąskiej miały zajęcie. Teraz w poszukiwaniu białka (pędraki) sympatyczne zwierzaki zapuszczają się w rejon Zakrzewka II i do lasu komunalnego nad Jeziorkiem. Przy okazji niszczą ścieżki i treny zielone. Zwracaliśmy się o pomoc w rozwiązaniu problemu do miejscowych kół łowieckich. Niestety bez odzewu.

jp

 

0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#ZIOMAL   Miesiąc temu

JURKU NIE WIEM NA CO CZEKAŁEŚ Z TYM ARTYKUŁEM? TEN PROBLEM NIE JEST ZNANY OD DZIŚ! KOŁO KTÓRE SPRAWUJE PIECZE NA TYM REJONIE POTRZEBUJE PRZEWIETRZENIA WYSTARCZY PORÓWNAĆ Z DRUGIM KOŁEM ,,JENOT" GDZIE PAN ZBYSZEK JEST ŁOWCZYM.TAM OD ZGŁOSZENIA SZKODY DO REAKCJI MYŚLIWYCH NIE UPŁYWA 24H. A W TYM KOLE ,,MY PILNOWAC NIE BĘDZIEMY"


#Stalin i reszta ekipy#ZIOMAL  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-11-16

Popieram ziomala dawno z tego koła Łowieckiego należało pogonić tych starych niemyślących pierdzieli z którymi nie idzie się dogadać.Porobiły się takie kliki rodzinne.A domek myśliwski ubezpieczyli tak fachowo ze do dziś ubezpieczalnia kasy nie chce wypłacić.Moje gratulacje..


#Prosiak#ZIOMAL  Miesiąc temu

A to prawda że trzeba być starym i grubym impotentem żeby zostać myśliwym? :)


#Antek#ZIOMAL  Miesiąc temu

Jaka szkoda? O łowczych dyskutujcie w swoim gronie. Jak lubisz strzelać dla przyjemności to zwołuj kolesi na strzelnicę,


#Pytanko#Antek  Miesiąc temu

Ktoś kogos chce wysiudać , zaczynają więc od artykułów w "prasie" . Czyli nie dziki kopią , tylko pod łowczym kopie dołki Jureczek?? Na czyjeś zlecenie??


#Miastowy   Miesiąc temu

Co za czasy nawet dziki w lesie już przeszkadzają.


#Amacie#Miastowy  Miesiąc temu

Pójdź na Zakrzewko, później komentuj. Od strony wąskiej wszystko jest dosłownie przeorane. Nie ma już ścieżki, jest kartoflisko. Po deszczu, nie do przejścia.


#Nivea#Amacie  Miesiąc temu

To po cholerę tam maszerujesz? A ptaki nie przeszkadzają? Osrac w locie moga


#Amacie#Nivea  Miesiąc temu

Maszeruję, żeby mieć przewietrzony i bardziej rozumny umysł niż moi interlokutorzy chociażby.


#Antek#Amacie  Miesiąc temu

Czyli lubisz spacerować po łonie przyrody, ale wk..wia cię łono przyrody. Rzeczywiście, ma to głęboko racjonalny sens.


#AlicjaSzkolnaAla#Amacie  Miesiąc temu

Ty się amancie nie wietrz tylko myj.


#Amacie#Antek  Miesiąc temu

Gdzie napisałem, ze mnie wk...wia? Napisałem, że narobiły dużo szkód. Nadmiernie antycypujesz.


#Polak   Miesiąc temu

Dla mieszczuchów dziki są jedynie tematem pyskówek ale dla rolników to istny najazd tatarski. Zamiast zignorować skowyt "ekologów" i wystrzelać wszystkie dziki w zagrożonej strefie przygranicznej i być może zagrodzić część granicy, to władze poszły po najmniejszej linii oporu i zlikwidowały chłopskie chlewnie, co i tak nie rozwiązało problemu.


#Nick#Polak  Miesiąc temu

Masz rację! Widać, że pasłęckie mieszczuchy , co to wyszły ze wsi parę lat temu juz się na sytuacji wsi całkowicie nie znają. Dziki to plaga, zamiast wybijac świnie rolnikom, nalezy pas ziemi oczyścić z dzików. Po 2 latach będa znowu ale zdrowe. Ale tu nie o dziki chyba chodzi tylko o koło łowieckie, chyba ktoś chce być nowym szefem.


#Prosiak#Polak  Miesiąc temu

Po najmniejszej linii oporu :D Po linii najmniejszego oporu ty analfabeto jeden. Chociaż czego ja oczekuję, wszyscy myśliwi to grubi impotenci, w dodatku analfabeci :P


#Polak#Prosiak  Miesiąc temu

Masz rację, ze źle zbudowałem to zdanie. Ale niepotrzebnie używasz wyzwisk. One nie dodają ważności Twojej wypowiedzi, one świadczą o Twoim chamstwie


#Polak#Polak  Miesiąc temu

Dzikom nie zagraża wyginięcie, raczej jest ich za dużo i uśmiercenie części watah w walce z chorobą nie przyniesie szkody gatunkowi.


#PZ#Polak  Miesiąc temu

Takich jak Ty trzeba utylizować ludzi piszących bzdury


#Zdecyduj się#PZ  Miesiąc temu

Gazem czy strzałem w tył głowy? Co wybierasz? A może nowocześniej, pawulonem?


#Ja   Miesiąc temu

Park jest wyłączony z polowania, więc o odszkodowanie można wystąpić tylko do samych dzików. Więc życzę powodzenia.


#Cyrk#Ja  Miesiąc temu

One tam się nie urodziły, one przychodzą z terenów, które nie są wyłączone od polowania, zresztą to one przyniosły zarazę afrykańską do tych hodowli w Rogajnach, świnie wybili , ludzie zbankrutowali a zarażone dziki grasują po Jeziorku, Przeraźliwy brak konsekwencji w likwidacji ognisk chorobowych, ktoś za to odpowiada, ktoś codziennie bierze za tą odpowiedzialność pieniądze


#Ja#Cyrk  Miesiąc temu

Tak oczywiście masz rację, dziki weszły do chlewni i podczas baraszkowania zarazily świnie. A może gdyby rolnicy przestrzegali zasad bioasekuracji to nie byłoby zakażenia?


#Realia#Ja  Miesiąc temu

Gdyby nie było chorych dzików, nikt nie musiałby chodzić w kosmicznym kombinezonie po chlewni


#Ja#Realia  Miesiąc temu

Może nie przeczytałeś ze zrozumieniem, jeszcze raz powtorze: ŻADEN DZIK NIE WSZEDŁ DO CHLEWNI, TO LUDZIE ROZNOSZĄ CHOROBĘ


#Cyrk#Ja  Miesiąc temu

Stukniesz w stół i winny się odezwie


#Antek#Cyrk  Miesiąc temu

"Przerażliwe" uproszczenia, by nie powiedzieć brak wiedzy :( A ASF jest już w lubuskim. M.in. dzięki rozproszeniu dzików ze stwierdzonych ognisk na skutek zmasowanego bezsensownego odstrzału. Głównie to ludzie roznoszą. Argument strzelać w lesie miejskim, bo ryją, to uzasadnienie z rodzaju "muszę wyciąć drzewo, bo liście lecą".


#Cyrk#Ja  Miesiąc temu

Też ci napiszę jeszcze raz, żadnej choroby nie zlikwidujesz, jeżeli nie znajdziesz i nie usuniesz jej źródła, gdyby nie było takich filozofów jak ty, to zaraza upadłaby na granicy polsko-białoruskiej ale zawsze znajdzie się jakiś len, który nie dopełni swoich obowiązków tak jak tu, zlikwidowano dwa duże stada świń ale nawet nie dokonano odstrzału kontrolnego dla zbadania stanu zdrowia w stadach dzików, które grasują tu po terenie zamieszkałym a mają taki obowiązek


#PZ#Cyrk  Miesiąc temu

Kontrolowany powinien być stan Twojego umysłu, pomyśl samodzielnie, to trudne dla takich jednostek, nie powtarzaj tekstów z wiadomości TVP


#Obserwator Dyskusji #PZ  Miesiąc temu

Baranku nawet nie rozróżniasz słowa kontrolny od kontrolowany a się wymądrzasz jakbyś miał pojęcie o przepisach sanitarnych


#Grześ   Miesiąc temu

Jak Jurek chodzi po mieście i szkodzi to nikt nie widzi ale jak dziki poryja w lesie to wszystkim przeszkadza.


#XL   Miesiąc temu

POWIEM WAM JAK TO JEST Z TYM ZARAŻANIEM ŚWIŃ TO PROSTE ROSJANIE NA GRANICY PODRZUCAJĄ ZARAŻONEGO DZIKA ON ZDYCHA LUB JUŻ JEST PADLINĄ LEŻY SOBIE TRUCHŁO POTEM PADLINOŻERCY TAKIE JAK SIKORKA LUB SROKA ŻRĄ TEGO DZIKA NASTĘPNIE SIKORKA LECI DO CHLEWNI SIĘ WYSRAĆ DO KORYTA Z ŻARCIEM DLA ŚWIŃ ASF GOTOWE TO PRZYSZŁO Z ROSJI PO TO BY ZASZKODZIĆ UE.


#XL   Miesiąc temu

JAK MOŻNA NAZWAĆ DZIKA SYMPATYCZNYM WRĘCZ PRZECIWNIE TO ODRAŻAJĄCY ŚMIERDZĄCY STWÓR CO NAJWAŻNIEJSZE NIEBEZPIECZNY .


#Newyorker#XL  Miesiąc temu

Sam jesteś odrażający i śmierdzący. Dzikowi ładniej pachnie spod chwosta niż tobie z japy.


#Dzik   Miesiąc temu

Dziki chcą by strzelał do nich Milik LOL


#Ee   Miesiąc temu

Dzik poryje trochę i problem a jak człowiek wycina i niszczy lasy to już spoko


#Normalny   Miesiąc temu

ludzie kochani przecież te dziki są w swoim domu.Problem byłby gdyby ryły ulice w mieście.


#Ja   Miesiąc temu

A może, skoro tak dziki przeszkadzają w Panu dyrektorowi w parku to niech zainwestuje w pułapki żywołowne, odpowiedzi dziki i wywiadzie na własny koszt?


#Pytanko   Miesiąc temu

Sympatyczne, więc zastrzelić...?


#Andrzej   Miesiąc temu

Spokojnie ścieżki udepczemy na nowo, a dziki niech sobie buchtują, najważniejsze że się nas ludzi stadko boi i unika. Jestem tam codziennie i nie są one żadnym zagrożeniem, więcej szkód robią pracownicy jeziorka ryjąc ścieżki traktorem w celu wycinki drzew ;)


#Szeryf#Andrzej  Miesiąc temu

Przecież dopóki ziemia nie zamarznie , jest zakaz wjazdu do lasu ciężkim sprzętem


#Zygfryd   Miesiąc temu

Takie sympatyczne,że aż trzeba je odstrzelić :D


#Inspektor   Miesiąc temu

No to trzeba wystąpić o odszkodowanie za zniszczenia, tylko te pieniądze niech trafią na renowację, tych zaniedbanych od wielu lat obszarów


#Ja   Miesiąc temu

jak w mojej kukurydzy niszczą to ok , a jak wychodzą do lasu i na trawniki to problem?


#Mati   Miesiąc temu

Potwierdzam widziałem chodząc z psem kilka dni temu przebiegały przez drogę za grzybkiem ,ale na szczęście spokojnie poszły sobie dalej .


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Koncert Świąteczny – przypominamy

Pozostało2 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w środę 18 grudnia 2019 r. na koncert...