19 września 2021 Januarego, Konstancji, Teodora
Reklama Heops

Szanowni Mieszkańcy miasta i gminy Pasłęk

dodał 2019-01-16
Szanowni Mieszkańcy miasta i gminy Pasłęk

Niska emisja to nasz wspólny problem. Ważne abyśmy mieli świadomość, że to właśnie my sami w największym stopniu wpływamy na jakość powietrza, którym oddychamy. W walce ze smogiem musimy działać wspólnie m. in. poprzez wymianę starych niskosprawnych kotłów tzw. „kopciuchów” na nowe, spełniające normy piece ekologiczne np. na pellet. W związku z powyższym zachęcam Państwa serdecznie do zapoznania się z programem dotacyjnym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, na stronie internetowej funduszu pod adresem: www.wfosigw.olsztyn.pl zakładka Czyste powietrze lub zasięgnięcia informacji o programie pod numerem telefonu: (89) 522-02-00. Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji i/lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego. Celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program będzie realizowany w latach 2018-2029, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Zachęcam do skorzystania z programu.

 Burmistrz Pasłęka

dr Wiesław Śniecikowski

 

 


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zakrzewko

Komentarze

 • WP
   1970-01-01

  Na olej opałowy też były dodaje a po czasie tą cenę wywindowali,że taniej było wrócić do drewna i wegla

  Mieszkaniec
   1970-01-01

  Czyste powietrzne..głupoty...kilka dni temu jakiś koleś palił w piecu śmieciami zadyma na ulicy masakra i jak smierdzialo dzwonię na policję.....policja mówi że nie są od tego ka,ale mi zadzwonić na straż...straż mówi że o nie nie są od tego ...No to może straż miejska Ale gdzie jest godzina 21 .00 pomyślałem że może kazali mi zadzwonić do straży miejskiej w Gdańsku..Olsztynie no bo u nas nie ma straży miejskiej po 15 ..I co kto ma tego pilnować...znowu jakiś projekt i kasa dla wybranych...głupoty...

  • ab Mieszkaniec
    1970-01-01

   Na poziomie naszej gminy nie słyszałem o żadnych działaniach i projektach dotyczących poprawy jakości powietrza poza przyłączeniem kilku domków do sieci miejskiej, chyba że coś przeoczyłem. Mamy taki " szklany sufit' przez który nie można lub się nie chce przebić. Przykładem to np. odśnieżanie , naprawa dróg, wylewanie Wąskiej, podtopienia ulic po deszczach, walka ze smogiem. To jest powiatu,a może województwa, tego nie mogę a na tamto nie ma funduszy. Czekamy na wytyczne z " góry " lub tragedię.

  Lkko
   1970-01-01

  Przy stacji paliw drops w piecu to myśliwi dzikami palą. Smród straszny

  • Nick Lkko
    1970-01-01

   Dzików u nas dostatek

  Bronchit
   1970-01-01

  Można prosić o raport wykrytych przypadków zadymiania ulic i paleniu szkodliwych substancji ile nałożono mandatów i na jaką kwotę

  Xyz
   1970-01-01

  To w końcu można składać te wnioski czy nie?! Urząd się nie może zdecydować?

  śmieszek
   1970-01-01

  Nie na temat ale z naszego podwórka. Może Burmistrz za pośrednictwem Net gazety odniesie się do strajków części nauczycieli w podległych Jemu placówkach? W końcu jest za te szkoły odpowiedzialny. Są pytania czy np. jest zapewniona opieka nad dziećmi których wykładowcy strajkują?

  anna
   1970-01-01

  byłam na pierwszym zebraniu i odniosłam wrażenie że ten program jest dla bogatych mieszkańców miasta

  TDI Killer
   1970-01-01

  Stop SMOG. GO Hybrid!

  • Fromborg TDI Killer
    1970-01-01

   Przyjmiemy pana na oddział proszę nie czekać w kolejce.

  smogomierz
   1970-01-01

  http://mapa.airmonitor.pl/ Na tej mapie jest Pasłęk. Można sobie popatrzeć czym oddychamy. Bywa i 400% normy.

  • Paslek smogomierz
    1970-01-01

   Szczególnie zakłady mięsne na rondzie koło mostu przy sprzymierzonych. Dzieci wdychaja toksyny idąc do szkoły. Czy dyrekcja szkoły nie może nic z tym zrobić? Nie wszyscy nauczyciele odjeżdżają samochodami więc czują ten syf w powietrzu. To wdychaja dzieci.

  pytam
   1970-01-01

  Krzyczy się głośno o likwidacji pieców- ja zlikwidowałam ,ZGKiM chciał mnie " ożenić "z tak zwaną "kozą"w łazience,nie dosyć że za zlikwidowanie pieca nie otrzymałam żadnej rekompensaty to jeszcze była walka z ogrzewaniem na prąd bo w ich mniemaniu za mało płacę za prąd i nie dogrzewam mieszkania z czego powstaje ich zdaniem wilgoć gdzie w całym mieszkaniu mam 22 st. C.Ktoś tu jest niedoinformowany w tej kwestji. W innym mieście dostałabym chociaż podziękowanie i zamiast pomagać ciągle plecami do petenta i walka z "wiatrakami".Dotacje są ale nie dla wspólnot ani dla najgorszych kopciuchów jakie są mieszkania komunalne.

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2