13 listopada 2019 Mateusza, Izaaka, Stanislawa

Szanowni Mieszkańcy miasta i gminy Pasłęk

dodał 2019-01-16
Szanowni Mieszkańcy miasta i gminy Pasłęk

Niska emisja to nasz wspólny problem. Ważne abyśmy mieli świadomość, że to właśnie my sami w największym stopniu wpływamy na jakość powietrza, którym oddychamy. W walce ze smogiem musimy działać wspólnie m. in. poprzez wymianę starych niskosprawnych kotłów tzw. „kopciuchów” na nowe, spełniające normy piece ekologiczne np. na pellet. W związku z powyższym zachęcam Państwa serdecznie do zapoznania się z programem dotacyjnym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, na stronie internetowej funduszu pod adresem: www.wfosigw.olsztyn.pl zakładka Czyste powietrze lub zasięgnięcia informacji o programie pod numerem telefonu: (89) 522-02-00. Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji i/lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego. Celem programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program będzie realizowany w latach 2018-2029, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Zachęcam do skorzystania z programu.

 Burmistrz Pasłęka

dr Wiesław Śniecikowski

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pytam   2019-01-18

Krzyczy się głośno o likwidacji pieców- ja zlikwidowałam ,ZGKiM chciał mnie " ożenić "z tak zwaną "kozą"w łazience,nie dosyć że za zlikwidowanie pieca nie otrzymałam żadnej rekompensaty to jeszcze była walka z ogrzewaniem na prąd bo w ich mniemaniu za mało płacę za prąd i nie dogrzewam mieszkania z czego powstaje ich zdaniem wilgoć gdzie w całym mieszkaniu mam 22 st. C.Ktoś tu jest niedoinformowany w tej kwestji. W innym mieście dostałabym chociaż podziękowanie i zamiast pomagać ciągle plecami do petenta i walka z "wiatrakami".Dotacje są ale nie dla wspólnot ani dla najgorszych kopciuchów jakie są mieszkania komunalne.


#Smogomierz   2019-01-18

http://mapa.airmonitor.pl/ Na tej mapie jest Pasłęk. Można sobie popatrzeć czym oddychamy. Bywa i 400% normy.


#Paslek#Smogomierz  2019-01-18

Szczególnie zakłady mięsne na rondzie koło mostu przy sprzymierzonych. Dzieci wdychaja toksyny idąc do szkoły. Czy dyrekcja szkoły nie może nic z tym zrobić? Nie wszyscy nauczyciele odjeżdżają samochodami więc czują ten syf w powietrzu. To wdychaja dzieci.


#TDI Killer   2019-01-17

Stop SMOG. GO Hybrid!


#Fromborg#TDI Killer  2019-01-17

Przyjmiemy pana na oddział proszę nie czekać w kolejce.


#Anna   2019-01-16

byłam na pierwszym zebraniu i odniosłam wrażenie że ten program jest dla bogatych mieszkańców miasta


#Lkko   2019-01-16

Przy stacji paliw drops w piecu to myśliwi dzikami palą. Smród straszny


#Nick#Lkko  2019-01-16

Dzików u nas dostatek


#śmieszek   2019-01-16

Nie na temat ale z naszego podwórka. Może Burmistrz za pośrednictwem Net gazety odniesie się do strajków części nauczycieli w podległych Jemu placówkach? W końcu jest za te szkoły odpowiedzialny. Są pytania czy np. jest zapewniona opieka nad dziećmi których wykładowcy strajkują?


#Xyz   2019-01-16

To w końcu można składać te wnioski czy nie?! Urząd się nie może zdecydować?


#Bronchit   2019-01-16

Można prosić o raport wykrytych przypadków zadymiania ulic i paleniu szkodliwych substancji ile nałożono mandatów i na jaką kwotę


#Mieszkaniec   2019-01-16

Czyste powietrzne..głupoty...kilka dni temu jakiś koleś palił w piecu śmieciami zadyma na ulicy masakra i jak smierdzialo dzwonię na policję.....policja mówi że nie są od tego ka,ale mi zadzwonić na straż...straż mówi że o nie nie są od tego ...No to może straż miejska Ale gdzie jest godzina 21 .00 pomyślałem że może kazali mi zadzwonić do straży miejskiej w Gdańsku..Olsztynie no bo u nas nie ma straży miejskiej po 15 ..I co kto ma tego pilnować...znowu jakiś projekt i kasa dla wybranych...głupoty...


#Ab#Mieszkaniec   2019-01-16

Na poziomie naszej gminy nie słyszałem o żadnych działaniach i projektach dotyczących poprawy jakości powietrza poza przyłączeniem kilku domków do sieci miejskiej, chyba że coś przeoczyłem. Mamy taki " szklany sufit' przez który nie można lub się nie chce przebić. Przykładem to np. odśnieżanie , naprawa dróg, wylewanie Wąskiej, podtopienia ulic po deszczach, walka ze smogiem. To jest powiatu,a może województwa, tego nie mogę a na tamto nie ma funduszy. Czekamy na wytyczne z " góry " lub tragedię.


#WP   2019-01-16

Na olej opałowy też były dodaje a po czasie tą cenę wywindowali,że taniej było wrócić do drewna i wegla


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało16 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało18 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...