1 czerwca 2020 Justyna, Anieli, Konrada

Szczepan Twardoch w Onecie – warto przeczytać

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-04-27
Szczepan Twardoch w Onecie – warto przeczytać

"Państwo polskie ma im do zaoferowania kolejne konferencje prasowe i wybory korespondencyjne. To znaczy po prostu, że Polska w potrzebie zostawia swoich obywateli samym sobie. Nie mają chleba? Niech jedzą karty wyborcze" - podsumował gorzko Twardoch. Skrytykował też opozycję i jej kandydatów na prezydenta: według niego to kandydatka, która "najpierw zapowiada bojkot wyborów, potem zmienia zdanie, plecie o swoich przodkach i wydaje się gorszą kopią jowialnego Komorowskiego" oraz "jeszcze dwóch pajaców znanych z tego, że są znani".

Pisarz w swoim tekście odniósł się także do Jarosława Kaczyńskiego i jego chęci zostania "emerytowanym zbawcą narodu". Pisarz skrytykował polityka zaangażowanego w rozgrywki między partiami, a nie zwracającego uwagi na trwający kryzys. "Po śmierci matki i brata całkowicie samotny, zatopiony w pragnieniu zemsty, schorowany, pogardzający wszystkimi, z którymi musi pracować, bo też prawie wszyscy kiedyś go zdradzili. Byłaby to nawet postać tragiczna, nad którą mógłbym się pochylić z zawodowym zainteresowaniem storytellera, gdyby obsesje tej postaci nie pogrążały z każdym dniem coraz głębiej kraju, w którym przyszło mi mieszkać i płacić podatki".

foto. Damian Klamka


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Marek Chrapan   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Łazimy po marketach w kilkadziesiąt osób obijając się jeden o drugiego, ze szmatami na gębach które nikogo i przed niczym nie zabezpieczają i nie zarażamy się, a już w lokalu wyborczym gdzie jednorazowo bywa najwyżej z 10 osób i to sporadycznie, z reguły 3-4 osoby "zarazimy się". Wybory powinny być przeprowadzone 10.05. tradycyjnym dotychczasowym sposobem. Kto by się bał niech siedzi w domu, w Magdalenkowej ordynacji wyborczej wybory będą ważne nie zależnie od ilości uczestników - nawet 0,001 promil.


#Nie#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-04-30

Jełopie, a zastanowiłeś się dlaczego wysoko-cywilizowana Japonia przełożyła IO? - Dlaczego bliski mentalnie małemu prezesowi W. Putin, odwołał Paradę Zwycięstwa 9 maja? - Zastanowiłeś się dlaczego wysoko-cywilizowani Niemcy odwołali tegoroczny Oktober-Fest? - Dlaczego nie ma Formuły 1? - Dlaczego Messi, Lewandowski i Ronaldo nie mogą grać? Nawet Etiopia przełożyła wybory... A ty jełopie chcesz, żeby w Kraju Nad Wisła wybory organizował dziobaty Sasin z PiS, z Pocztą Polską i małym preziem - a nie PKW? - To w jakiej my ku.wa demokracji żyjemy? - Dzisiaj te bęcwały, oszuści i tłumoki włącznie z Dudo-pisem powołują się na Konstytucję (!) - którą łamali od początku i wyśmiewali się z napisów "Konstytucja", z opracowanej broszury o Konstytucji. Będą mieli zapłacone. I to b. szybko.


#Nick#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Może być nawet połowa tego co zawsze, wystarczy. A wyborcy PO będą darli karty? No to PiS ma wygrane!


#Wyborca#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

A ,,kwarantanna,, jak przyjdzie?


#Marek Chrapan#Wyborca  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Podczas dziennej pracy Komisji w lokalu musi być jedynie połowa składu z przewodniczącym lub z-cą. Więc druga połowa może udać się z drugą urną i jonizatorem do lokalu kwarantantów i pozwolić im wrzucić listy jonizując je i przy okazji otoczenie. Jest to tylko jeden z kilkudziesięciu sposobów by bezpiecznie odebrać głosy.


#Wyborca#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Masz rację, ale pod warunkiem, że takich ,,kwarantanników,,będzie kilku ,a ty będziesz w tej drugiej połówce z urną(dobre skojarzenie).Poczytaj co mówią naukowcy, a nie to co klepią polityczne kukły.


#Xyz#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

sowiecki durny ochotniczy sierżancina


#Wnerwiony#Xyz  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Marek Chrapan informuje niezorientowanych jak się rzeczy mają a jakiś łachmyta Xyz wstawia tu swój idiotyczny tekst.


#Proste#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Podzielam ten pogląd.


#On#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Łazimy;) hahaha! Siedź w domu Chrapan, to łażenia nie będzie- proste!


#Marek Chrapan   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Pasłęcki Urzędnik Wyborczy nie dostarczył dotychczas do Komisarza Wyborczego wykazów Kandydatów na członków Obwodowych KW w Pasłęku i dotychczas nie może powołać żadnej komisji. Jeżeli jest to sabotaż na szkodę Państwa Polskiego prokuratura z urzędu powinna zacząć ścigać winnych tego stanu. Natomiast UMiG powinien przejąć Komisarz - czy "władzy" Pasłęka o to chodzi? - Więc podpiszmy "Apel o przejęcie komisaryczne UMiG Pasłęk"


#Temida#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-04-29

Powinna ścigać tych co chcą go do tego zmusić


#Marek Chrapan#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

W trakcie rozmowy z Delegaturą w Elblągu otrzymałem odpowiedź, że we takim przypadku osoby zainteresowane pracą w Komisjach (te które nie zostały zgłoszone przez Komitety) mogą zgłaszać się bezpośrednio do Delegatury z pominięciem Urzędnika Wyborczego w Pasłęku (wstępnie wysłać zgłoszenie mailem na adres: adam.okruciński@kbw.gov.pl), a następnie przesłać pocztą wypełniony wniosek (na stronie PKW-wybory prezydenta 2020) Adres: Delegatura Krajowego Biura Wyborczego, 82-300 Elbląg, ul Wojska Polskiego 1, pokój 126a


#WyNalazek#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Ogłoś ,,Apel o zakwaterowanie sijerżanta we Fromborku,, to zbierzesz bardzo dużo podpisów.


#Echhhhh   Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Na głosie pasłęka "warto przeczytać", to znaczy, że nie warto. Zmarnowane 5 minut życia. Panie redaktorze, mniej polityki, więcej WAŻNYCH tematów. Dziękujemy!


#Pasłęk#Echhhhh  Ponad miesiąc temu, 2020-04-29

własnie


#Michas   Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Proponuję zmianę nazwy naszego kraju Polska na Państwo Narzekaczy .


#Gosia#Michas  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Bardziej na czasie nazwa kraju Wolska


#Jj   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Mądrze Ślązak pisze. Ale będzie jak chce prezes. Katastrofa.


#Zadowolony#Jj  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Jeśli będzie jak chce prezes, to będzie dobrze.


#BARDZO ZADOWOLONY#Zadowolony  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Jeśli będzie jak chce prezes to nie będzie dobrze - będzie BARDZO DOBRZE.


#Optymista   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Stały zwyczaj redaktora - wrzucić coś na stół, niech się gryzą. Jak jedno już spowszednieje i pies z kulawą nogą o nim nie pisze - rzuca następny temat. Jak nie ma nic pod ręką - wydłubał skądś Twardocha, który wygłosił swoje frustracje, jakich można w Polsce usłyszeć na pęczki, albo na kopy a nawet całe kwintale a nawet tony. Chciałoby się powiedzieć - Nie z nami takie numery Brunner, tfu! chciałem powiedzieć Redaktorze! Ale jednak moze i z nami, bo wciąż podejmujemy to, co rzuci nam redaktor, bo tak prawdę powiedziawszy - to jedyne w Pasłęku forum, gdzie możemy się pospierać. Było i drugie ale gdzieś się rozpłynęło.


#Szkoda słów#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Czy Ty Optymisto jesteś właścicielem tego portalu? Nie pasuje, nie wchodź tutaj.


#Optymista#Szkoda słów  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Tu wchodzi każdy, jak do sklepu. A w sklepie każdy może grymasić. Tyle tylko, że właściciel tego sklepu czasem wywala hurtem wszystkich klientów z jakiegoś stoiska i klienci mogą sobie tylko poczytać przez szybę, co właściciel na tym stoisku umieścił. To stoisko akurat jest dostępne dla wszystkich, więc wyrażam tu swoje zdanie a Tobie nic do tego.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Ale tak naprawdę - nie jest źle a nawet jest dobrze. Słoneczko wyjrzało, jest coraz cieplej, idzie wiosna i pełny pakiet jej darów. Nikt w Pasłęku nie umarł na modną ostatnio chorobę, co świadczy o naszym zacofaniu - nie nadążamy za modą, ale powtarzam - nie jest źle. Aby gorzej nie było, co daj nam Panie Boże.


#Optymista#Optymista  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Mamy dużo rzeczy, z których możnaby się cieszyć ale my przeważnie się nie cieszymy tym co mamy, bo chcemy więcej. Więcej, więcej. Może to i dobrze, że chcemy więcej ale bez przesady, nie za wszelką cenę. Nie za cenę umniejszenia innemu, bo on też człowiek.


#Dla odmiany   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Prezes UODO - samorządy mają obowiązek wydania danych wyborców Poczcie Polskiej. Marszałek Grodzki wykorzystując swoje 30 dni na zapoznanie się z ustawą o wyborach korespondencyjnych funduje nam wybory w tradycyjnym wydaniu.


#Dr prawa   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Jurek nosz ku...wa a ty jeszcze w kraju !!! Wyjeżdżaj bo tarcza 3.0 zwolni cię ze stadniny e-mailem.


#Lągo   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Prosiak. Bidawa Konska...


#Prosiak   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

W sumie gość ma rację. Szczególnie jeśli chodzi o kichawę końską.


#Jarek   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Naprawdę - prawda !!!


#Pytanko   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

A co nas obchodzi jakiś frustrat Twardoch?


#Pytanko#Pytanko  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Der Onet mu płaci za teksty, czy tak sam z siebie narzeka?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności