28 maja 2020 Jaromira, Justa, Justyny

Szkolenie „Młodych Ratowników” w Zielonce Pasłęckiej

dodał 2019-02-06
Szkolenie „Młodych Ratowników” w Zielonce Pasłęckiej
W miniony piątek w Domu Kultury w Zielonce Pasłęckiej odbyły się dwa szkolenia z ratownictwa medycznego dla dzieci i dla młodzieży. Zajęcia poprowadził doświadczony strażak JRG Pasłęk Adam Krasiński.

 

Zgromadzeni, poprzez wymyślone przez siebie scenki, ćwiczyli jak dzwonić na numer alarmowy 112 oraz jakie informacje przekazać podczas rozmowy z dyspozytorem. Poza tym uczyli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo poszkodowanego, co robić, gdy jesteśmy na niebezpiecznym terenie oraz jak zabezpieczyć miejsce, w którym znajduje się poszkodowany. Ćwiczyli także w jaki sposób sprawdzić, czy osoba poszkodowana jest przytomna i co robić, jeżeli w pobliżu miejsca wypadku nie będzie nikogo dorosłego. Uczyli się rozpoznawania trzema zmysłami (słuch, wzrok, dotyk) czy poszkodowany oddycha oraz jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej by spokojnie i bezpiecznie móc doczekać się przyjazdu karetki pogotowia, a także w jaki sposób kontrolować stan rannego. Wykorzystując manekiny uczyli się jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Ćwiczyli oddechy ratownicze, zwracając uwagę na ruch klatki piersiowej. Ponad to nauczyli się ile wdechów powinni wykonać, żeby ich pomoc była skuteczna i opanowali umiejętność odpowiedniego uciskania klatki piersiowej. Dodatkowo omówione zostało postępowanie podczas zakrztuszenia, zadławienia i ataku padaczki. Na zakończenie każdy z uczestników szkolenia otrzymał dyplom „Młodego Ratownika”.

mk

 

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Jaaa   2019-02-06

Bardzo fajna inicjatywa Szkoda że w szkołach nie robią takich lekcji.


#Michaił#Jaaa  2019-02-06

Robią oczywiście że robią tylko trzeba być.


#Jaaa#Michaił  2019-02-06

Moje dziecko jest w 6 klasie i wiem że nie ma i nie było takich lekcji .A szkoda bo tak niewiele trzeba żeby komuś pomóc.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności