17 grudnia 2018 Olimpii, Lazarza, Floriana

Szpital Powiatowy w Pasłęku zagra z WOŚP

dodał 2017-01-11
Szpital Powiatowy w Pasłęku zagra z WOŚP

Jedną z pierwszych instytucji z Pasłęka, która zgłosiła swój akces w akcji WOŚP był Szpital Powiatowy w Pasłęku. Podczas tegorocznego Finału w Zespole Szkół w Pasłęku, będzie dostępne stoisko, przy którym pracownicy Szpitala, z Kierownikiem Oddziału Pediatrycznego panią doktor Renatą Ryniak-Żebryk i z Kierownikiem Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego panią Barbarą Klecha będą świadczyć konsultacje dla wszystkich zainteresowanych. Będzie można m.in. zmierzyć sobie ciśnienie, dokonać pomiaru cukru, określić na podstawie wagi procentową zawartość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej i BMI, a także uzyskać poradę na temat metod opieki nad osobami przewlekle chorymi. Panie z ZO-L zaprezentują także zdjęcia sprzętu, uzyskanego od WOŚP dla naszego Szpitala.

Prezes Zarządu Szpitala Iwona Chełchowska przekazała nam informację o środkach trwałych otrzymanych z WOŚP do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz na Oddział Pediatryczny. Do tej pory jedynie w 2015 i 2016 r. WOŚP przekazała pasłęckiemu szpitalowi sprzęt na łączną kwotę 381 632,98 zł (30 łóżek szpitalnych, 8 materacy przeciwodleżynowych, mobilny podnośnik elektryczny, 2 aparaty do mierzenia ciśnienia, aparat EKG, 2 kardiomonitory, 2 fotele kąpielowe, aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych i 2 pompy infuzyjne). Ponadto w niedługim czasie przekazany zostanie kolejny sprzęt do Oddziału Pediatrycznego, który już został przyznany przez WOŚP, czyli: 15 łóżek dziecięcych, aparat EKG i 4 pompy infuzyjne strzykawkowe. Wszystkich tych, którzy wciąż wątpią w realną pomoc niesioną przez WOŚP, zapraszam do Szpitala Powiatowego, aby mogli się przekonać jak wiele sprzętu dla dzieci i seniorów oznaczona jest serduszkami Fundacji. Wartość przekazanego sprzętu jest wielokrotnie wyższa niż zebrane do tej pory pieniądze w ramach Finałów WOŚP w Pasłęku. To dodatkowy argument za tym, że warto pomagać!
Szef Sztabu Tomasz Rozenbajgier


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#O   2017-01-12

dam na tace a nie Owsikowi


#Podpis   2017-01-12

Owsial trzyma zebrane pieniądze półtora roku na kontach. Z pieniędzy WOSP płaci też sobie i rodziniie. A 44 miliony zebrane w 2016 roku to jakieś 1 zł 15 groszy na jednego Polaka, ale te otrzymacie dopiero w 2018 roku, pomnijeszone o pensje i zyski firm rodziny Owsiaków.


#..   2017-01-12

Ten durnowaty ,,podpis czy grab po wyjaśnienie czegokolwiek chodzi pewnie do klecha a ten (mądrzejszy bo to fachowcy od wszystkiego tj .seksu ,dzieci, sekt ,polityki itd ) tak mu tłumaczy ,że efekty ich WSZYSTKICH widać.Szkoda na to czasu.


#Bogdan dziaslo   2017-01-12

podpisie , wytłumacz mi co to jest propaganda lewacka


#Podpis   2017-01-12

spędy owsiakowe to Przystanek Woodstok, czy jak mu tam. Brud, smród, narkotyki i przemoc. A także propaganda lewacka.


#Józek   2017-01-12

grab ( to ten trochę leczony ale nie wyleczony) bazgrze o ,,spędach młodzieży) o jakichś swoich złodziejstwach itd.Nie wie lub udaje że nic nie słyszał o największych przestępcach w szeregach kleru i jego funduszach np CARITASU ,OSTATNIO,Pisząc o SPĘDACH TO CHYBA MIAŁ NA MYŚLI TE NIEDZIELNE ( spędy) połączone z otumanianiem takich debili jak on.O kanalii chrapanie nie ma co pisać ,każdy to wie.Wpisz w google I TCCS W BRUKSELI .


#M   2017-01-12

Zapadł trzeci wyrok WSA w Warszawie sygn. akt II SAB/Wa 557/16, a w nim jednoznaczne stanowisko sądu. Fundacja WOŚP ma udostępnić informacje dotyczące finansów własnych, spółki „Złoty Melon”, firmy prywatnej „Tabasco” oraz właściciela tej firmy Jacka Stachery, prywatnie partnera Aleksandry Owsiak, również zatrudnionej w „Tabasco”. Jest to trzeci wyrok WSA


#Marek Chrapan   2017-01-12

Warszawa, o transparentności i pełnej kontroli WOŚP weryfikuje stanem faktycznym i konkretnymi przepisami prawa. W sumie wyroków jest już cztery, jeden dotyczył nie przekazania skargi do WSA, za co fundacja zapłaciła karę finansową. Czterokrotnie Jerzy O., jako prezes zarządu dopuścił się naruszenia prawa, łamiąc ustawę o dostępie do informacji publicznej i zrobił to, bo… ujawnienie tych tajemnic, to koniec zabawy.


#Grab   2017-01-12

I jeszcze jedno. Zamiast udawać filantropa, mógłby Owsiak wyznaczyć sobie i pracownikom jawną pensję i nikt o to nie miałby pretensji, a on mógłby zasłużenie chodzić w glorii dobrodzieja. Owsiak nie jest tępakiem, by tak prostej rzeczy nie rozumieć. Rozumie on doskonale, tyle tylko, że wtedy jego pensja byłaby jawna i nic nie dało by się ukraść. A przy tak zagmatwanej strukturze Melonów i Mrówek można kraść miliony. Biedny Kijowski poszedł jego śladem ale się sparzył. Za mało brał.


#Grab   2017-01-12

Cały ten spór o Owsiaka by nie powstał, gdyby trzymano się prostej zasady - WSZYSTKIE PIENIĄDZE ZBIERANE JAKO POMOC DLA SŁUŻBY ZDROWIA W ZAOPATRZENIU W SPRZĘT MEDYCZNY, BYŁYBY NA TEN CEL WYDAWANE. A nie na inne cele jak np. prywatne twory Owsiaka jak Złoty Melon, Mrówka Cała czy organizację kontrowersyjnego spędu młodzieży. Zasada prosta i uczciwa i przez każdego byłaby akceptowana. A teraz, wrzucając grosik do puszki, nie jest się pewnym, na co ten grosik zostanie wydany. Jasne?


#Podpis   2017-01-11

wtedy znowu zaczne wrzucac do puszki DLA DZIECI a nie dla Owsiaka i dzidki.


#Podpis   2017-01-11

być może WOSP przetrwa, ale zostanie wyprowadzona na prostą. To znaczy- zostanie z niej wyelimowane cwaniactwo a rachunkowośc będzie prowadzona prawidłowo. Jest teoretycznie taka szansa.


#Roman   2017-01-11

Ja do graba, wbrew wielu wypowiedziom i kciukom w dół skierowanym, pretensji nie mam. Jest wolność wypowiedzi i tego się trzymajmy. Myślę, że grab, w miejsce wrzucenia czegokolwiek do puszki, uczyni coś innego, w jego mniemaniu, bardziej pożytecznego dla miasta, sąsiada, kraju, czyż nie? I to niekoniecznie w dniu, kiedy to Owsiak zbiórkę (na jego rzecz także) prowadzi, lecz także w dniach innych. Przeniesienie staruszki na rękach przez śliską jezdnię przykładem tego może być.


#G   2017-01-11

ja też już wsparłam puszka stoi w żabce :)


#Bogdan dziaslo   2017-01-11

grab poczytaj o caritas w elku , to zmienisz zdanie


#Wyborca   2017-01-11

O jakiej dobrej zmianie piszesz grab. Chyba o przeksięgowaniu publicznych środków na korporację watykańską. A to jest akcja dobrowolna, chcesz to dajesz. Rozumiesz, to tak jak płacisz grabie, na boskie media wielebnego ojca wszystkich dyrektorów. I nic nam do tego.


#Pionek   2017-01-11

szach mat malkontenci


#Grab   2017-01-11

Sama idea jest słuszna, tylko do cholery - dlaczego przy tym musi się ktoś obłowić? Czy dzisiejsza Polska już tak nisko upadła, że bez złodziejstwa żadna akcja obejść się nie może? Przedtem Owsiak, teraz Kijowski, że o przekrętach PO-PSL nie wspomnę. Dlatego - między innymi - dobra zmiana jest tak potrzebna.


#Kaska   2017-01-11

Ja już wsparlam,w Lidlu jest puszka,pozdrawiam


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...