19 grudnia 2018 Gabrieli, Dariusza, Eleonory

Tablica ku czci żołnierzy wyklętych

dodał 2017-02-21
Tablica ku czci żołnierzy wyklętych

W imieniu pasłęckiego samorządu zapraszam Państwa na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się w Pasłęckim Ośrodku Kultury w dniu 1 marca 2017 r. (program poniżej). W ramach uroczystości, które objęte zostały patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, dokonane zostanie odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych.

Program uroczystości: - godz. 17:00 – Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku, - godz. 18:00 – Uroczystość w Pasłęckim Ośrodku Kultury a) Przywitanie gości przez Burmistrza Pasłęka, b) Wystąpienie okolicznościowe Wicewojewody Warmińsko – Mazurskiego Sławomira Sadowskiego, c) pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołu wokalnego Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „ Perełki”, - godz. 18:30 Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych (tablica zamontowana na ścianie pasłęckiego zamku). Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2017-02-27

Na pewno pewne kręgi będą żałowały.


#Roman   2017-02-27

Do wiem: Zapewne masz rację, niemniej jednak warto głosować na zdolnych czterdziestolatków, niż na jeszcze bardziej zdolnych, w kombinacji politycznej, sześćdziecioparolatrków. Młodsi, nie uwikłani w żadne zaszłości, powinni decydować o gospodarce Kraju. Piszę to mimo, że mam 68 lat.


#Grafik   2017-02-27

Treść na pewno będzie godna....pożałowania....


#Podpis   2017-02-27

Nie wiadomo z jakiej puli ta tablica powstała, a może z datków prywatnych? dlatego pytam. ale bardziej interesuje mnie treść tablicy. Żeby była godna.


#Wiem   2017-02-27

Romcio - mlodzi maja w dupie polityke. Chyba, ze nieudacznicy - Misiewicz. A tych szybciutko starzy rozegraja i pokaza miejsce w szeregu. Mlodziez nie jest zintegrowana jako grupa spoleczna a podzielona politycznie bardziej niz staruchy. Roznych mlodziezowek jest trzy razy wiecej niz partii. Oni nie maja wzorcow, nie maja idealow a pieprza kazdemu na poprzek - chocby casus Winnickiego - wszedl do sejmu na plecach Kukiza i gdzie on jest? W czarnej dupie i w kolejce po wyplate poselskiej diety.


#Roman   2017-02-27

Do podpis z końcówką IP 39: nie będę Ci wymachiwał kciukiem by położyć pierwszą belkę na nowym moście., tym społecznym.. Oby tylko do nas młodzież się przyłączyła... . Od młodzieży wszystko zależy.Tej nieuzależnionej od bieżącej polityki i zaszłości. Naszych młodych powinniśmy do Sejmy pchać, tych wykształconych i chętnych do myślenia o gospodarce, ekonomii, prawie, geodezji. czy, nade wszystko, o inżynierii przemysłowej. W naszej wsi od dawna tak mówimy.


#Wiem   2017-02-27

pytanie retoryczne - ufundowali podatnicy...tak jak i wszystkie inne zabawa waadzy....


#Podpis   2017-02-27

Kto ufundował tablicę, jaka jest jej treść?


#Podpis   2017-02-26

No widzisz Roman, bo jednak władza carska była oparta na jakimś prawie. Bardzo rygorystycznym. Natomiast komuniści opierali się na bezprawiu. Sami zdobyli władzę gwałtem (giewałtem) i morderstwami , taką też polityke prowadzili. Mścili się nawet na ciałach Żołnierzy Niezłomnych, ukrywając i profanując po śmierci. I oczerniając Ich pamięć.


#Roman   2017-02-26

By nie szukać dziury w moście, lecz budować nowy most, musi umrzeć nasze pokolenie, tych, co pamiętają czasy wojenne, powojenne. I lekcje historii powinny być prowadzone przez młodych, nie zaangażowanych politycznie nauczycieli. Podam przykład: czy ktoś pamięta, że w lutym, praktycznie, kończyło się powstanie styczniowe? Echa jego brzmiały w całej Europie. A tu, żołnierze przeklęci, czy jakoś tak. Cie Florek... .


#No to sie porobilo   2017-02-26

Widze, ze sprawdziles sam sobie nie wierzac. Tak czy siak ktos tu na glupka wychodzi.


#Ciekawy   2017-02-26

Az sprawdzę czy to prawda z tym IP. Mam internet z TMOBILE, Jeśli jest tak jak pisze ktoś poniżej to Chrapan chyba się zakiwał.


#Zab madrosci   2017-02-26

Kazdy kto ma internet poprzez TMobile ma IP zaczynajace sie od 188.146....tylko widze niereformowalny komuszy sierzant o tym nie wie. Slyszalem, ze nowe sady pod wodza Zbyszka beda rozliczac bylych slugusow komuny na tych samych warunkach jak powojenne rozliczaly AK i inne tego typu organizacje,. Nie boisz sie Chrapan?


#Nareszcie   2017-02-25

Właściwa tablica na właściwym miejscu.


#Karawana idzie dalej mimo szczekających psów   2017-02-25

Po treści wpisów można odróżnić ludzi myślących od wściekłych osobników którzy swoją frustrację i bezsilność wyładowują w obrażaniu i znieważaniu zwolenników obecnej władzy. Ich czas przeminął i nie mogą się z tym w żaden sposób pogodzić. Ten stan ich umysłu grozi im zejściem z tego padołu wskutek powikłań nerwowych.


#Lubie chradziada   2017-02-25

W dupe se wsadz to zaproszenie! A pisacych tu z nickiem zaczynajacym sie 188.146.... jest przynajmniej dziesieciu. Jeszcze sie nie zorientowales prymitywie po tresciach ich wpisow?


#Marek Chrapan   2017-02-25

@77...212 - He,he, he, cha,cha cha.... kapuś SBcki zmienił IP z 188.146.... i...... oczywiście................ Ciołku, zapraszam na dzisiejszy Marsz Żołnierzy Wyklętych we Eblągu.


#Nie dla psa kiełbasa, nie dla kota tkliwość, i nie   2017-02-24

wyborca to członek wyższej kasty, wie więcej od innych i żadne tam czytanie ze zrozumieniem nie jest mu potrzebne. Przy okazji - okazuje się że nie jesteśmy gorsi od Hindusów - też mamy kastowość a przynajmniej kastę najwyższą, sądową. A co, maluczcy - zachciało wam się marzyć o jakiejś tam równości?


#Bufet obficie zaopatrzony   2017-02-24

Chrapan - załóż swoje obśmierdziałe, zlewowskie kąpielówki, wdziej pepegi z Grudziądza, nałóż koszulkę ale Ferdek Kiepski - i ... pobiegnij śladami niedowartościowanych półanalfabetów, którzy po 1945 r. swoje bohaterstwo mieli w takim poszanowaniu - jak dzisiaj ci biedni chłopcy z b. PGR-ów, wytatuowani jak Papuasi z Nowej Gwinei, na /Parobas-Wagen/ - a więc Golf I - szpanują na wiejskich disco-polo. Rysz dupę, umyj przedtem krocze, a może coś wyrwiesz ?


#Podpis   2017-02-24

Wyborco , czytaj ze zrozumieniem. AB napisał o potrzebie zmian bez względu kto będzie rządzić. My jako społeczeństwo mamy dość układów, przekrętów i bylejakości. A Dantonem to sobie gęby nie wycieraj , za cienki jesteś.


#Wyborca   2017-02-24

O jakiej dynamicznej sytuacji politycznej piszesz rewolucjonisto. PiS potyka się o własne nogi. A propos walca, zacytuję Dantona jeśli pozwolisz:„Rewolucja, jak Saturn, pożera własne dzieci”. Zapewne nie wiesz kim był Danton, ale zapodam kierunek poszukiwań. Nie był Polakiem i nie urodził się w kraju nad Wisłą.


#Podpis   2017-02-24

Jezus był narodowości żydowskej.


#Psy szczekają a karawana idzie dalej   2017-02-24

Jak się czyta niektóre komentarze, to widać jak niektórzy przeciwnicy obecnej zmiany mają zlasowane mózgi, niezdolne do samodzielnego analizowania dynamicznej sytuacji politycznej w Polsce i bezwiednie powtarzają kłamstwa i manipulacje poprzedniej kłamliwej i złodziejskiej władzy. Na szczęście te ich frustracyjne wynurzenia są tylko ich zmartwieniem a my kibicujmy dobrej zmianie. Jedynym mankamentem jest zbyt powolny ten pisowski walec. Przydałoby się radykalne przyśpieszenie.


#Wyborca   2017-02-24

Jak się czyta komentarze takiego podpis czy ab, to jakbym słuchał TVPiS. Polecam trochę krytycznego i samodzielnego myślenia. Aaa, zapomniałeś jeszcze napisać podpis, że Jezus był też Polakiem.


#Roman   2017-02-24

W Kołobrzegu śpiewano piosenkę Szli na Zachód osadnicy w której tekście były także słowa: I nie szukali dziury w moście, lecz budowali nowy most... . Ten nowy most jest nam, naszemu społeczeństwu, wciąż potrzebny.Czyż nie, Panie Jerzyk?


#Podpis   2017-02-23

brawo ab!


#Bogdan dziaslo   2017-02-23

a ty to zes wyskoczyl jak idiota, wyprany mozg ,Jeszcze dwa lata i po walcu idioto :)


#Ab   2017-02-23

Po co tak się ślinicie i szczekacie /po/wyborcy poprzedniej ekipy. To już było i nie wróci, na darmo zaklinacie rzeczywistość. Walec zmian ruszył , społeczeństwo tego wymaga i bez różnicy kto będzie rządził. Totalna opozycja swoimi nieprzemyślanymi działaniami wobec rządzących ukręciła bat na siebie. Blokada Sejmu, naruszanie nietykalności posłów, chamski hejt w internecie, skargi w Unii- to wszystko może obrócić się przeciwko nim.


#Podpis   2017-02-23

A Berlin jest polska osadą. ............. Językoznawcy wywodzą nazwę Berlin od prasłowiańskiego *brl oznaczającego bagno lub moczary i podają znaczenie nazwy jako miasto na bagnach. Według hipotezy Reinholda Trautmanna Berlin jest zniekształconą nazwą Bralin (za czym przemawia m.in. zapis w dokumencie z 1215 nazwy miejscowości jako Braline) i pochodzi od nazwy osobowej Bral, czyli skróconej formy słowiańskiego imienia złożonego Bratosław. wikipedia.


#Podpis   2017-02-23

Jesli tak, to gdzie chowano pomordowanych Polaków?


#Podpis   2017-02-23

Jest pytanie, czy UB mordowało także w Pasłeku?


#Podpis   2017-02-23

zamek nie jest krzyzacki, ten zakon został lennem Polski a jego dobra uległy sekularyzacji. Był krzyżacki ale nie jest, est siedzibą władz polskich - administracyjnych


#Podpis   2017-02-23

Krolewiec był polskim miastem swojego czasu. Teraz jest rosykski.


#Wyborca   2017-02-23

No matoły Bogdan. Tablica upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych w murach krzyżackiego zamku. Takie rzeczy to tylko w Polsce.


#Wyborca   2017-02-23

Tak polski, jak Königsberg rosyjski. Niemieckie/pruskie miasto obecnie w granicach Polski, co ewidentnie widać w pozostałościach starej zabudowy. Jedyne polskie ślady w architekturze tego miasta, to są bloki na starym mieście...i obecnie wycinka starych drzew w ramach dobrej zmiany.


#Podpis   2017-02-23

widzę, że tu jakiś volksdojcz na rzecz Niemiec lobbuje. Pasłek nie jest polski?


#Bogdan dziaslo   2017-02-23

tak sobie wymyślił dyktatorek , a te matoły graja tak jak on im zagra ,Większość albo żaden z tych cymbałów wcześniej nic nie wiedział o żołnierzach wyklętych a dzis chcą sie do nich moodlic. A zapytaj ich o walese to powiedzą ze bolek , sprane mozgi


#Podpis   2017-02-23

Pasłek jest polski, więc nie siej tu niemieckiej oropagandy , pożalsięBoże wyborco. Żołnierze Niezłomni tu własnie także walczyli, na przykład W Gdańsku, Olsztynie, Iławie, a niektóre z tych miast przed wojna byly niemieckie. Teraz są polskie, Pasłek jest polski zrozumiał wyborca?


#KolejnaUczennica   2017-02-23

Lepszy żywy obywatel, niż martwy bohater.


#Wyborca   2017-02-23

Jest taki polski paradoks. Gloryfikuje się tych, którzy nie licząc się z konsekwencjami i nieszczęściem ludzkim walczyli z wiatrakami (Chrapana wklejki to potwierdzają). A bohaterów, którzy pokojowo przyczynili się upadku narzuconego systemu, opluwa się tak jak Wałęsę. Polski bohater to musi być martwy bohater.


#Wyborca   2017-02-23

To prawda co piszesz Roman. Nieszczęśnicy, większości młodzi ludzie, ze skrzywioną przez wojnę psychiką. Perfidnie oszukiwani i wykorzystywani wtedy i wykorzystywani niecnie dzisiaj. Jak słyszę, że narodowcy i kibole to spadkobiercy żołnierzy wyklętych, to ręce opadają. Pytanie, kto może grać wyklętymi i dlaczego, w niemieckim Pasłęku.


#Podpis   2017-02-23

Cześć i Chwała Bohaterom !!


#Bogdan dziaslo   2017-02-23

chrapan ty wtydu nie masz sowiecki slugusie


#Marek Chrapan   2017-02-23

Operacja „Cezary” – utworzenie przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego fikcyjnej struktury tzw. V Komendy lub V Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, kontrolowanej przez funkcjonariuszy MBP – oznaczało to wzięcie pod kontrolę operacyjną resztek WiN-u. Celem operacji miało być działanie o charakterze prowokacji, czyli nakłanianie do popełniania przestępstw i tworzenie fałszywych dowodów, w celu skierowania postępowania karnego przeciwko osobom


#Marek Chrapan   2017-02-23

działającym w ich mniemaniu w niepodległościowej organizacji. Głównym celem gry operacyjnej była dezinformacja wywiadów zachodnich Central Intelligence Agency (USA) i Secret Intelligence Service (Wielka Brytania), które liczyły, że WiN, oprócz prowadzenia wywiadu, posłuży w przypadku wybuchu wojny do sabotażu i dywersji. W trakcie gry od wiosny 1948 do grudnia 1952 przejęto m.in. 17 przesłanych z zachodu radiostacji, ponad milion dolarów i kilkaset kilogramów złota.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...