Tak niepodległość świętowali w Godkowie

dodał 2018-11-14
Tak niepodległość świętowali w Godkowie
11 listopada obchodziliśmy obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Mieszkańcy gminy Godkowo także uczcili ten wyjątkowy jubileusz. Poniżej relacja organizatorów wydarzenia.

 

Z samego rana została odprawiona Msza Święta za ojczyznę w Kościele P. W. Trójcy Świętej w Grądkach. Serdecznie dziękujemy proboszczowi za zaangażowanie oraz Janowi M. Jaskot oraz Monice Barbarze Finster, którzy rewelacyjnie prezentowali się w dawnych mundurach. Następnie wraz z mieszkańcami spotkaliśmy się na sali Szkoły Podstawowej w Godkowie. Całą Akademię Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie organizował wspólnie ze Strzelnicą Sportową "Sokół Grądki". Imprezę rozpoczynał patriotyczny występ Coolturalnych, czyli połączone siły dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym Melodii z Godkowa pod przewodnictwem Bartka Krzywdy. Grupa kolejny raz pokazała, że nie liczy się wiek, ale wspólna pasja. Serdecznie dziękuję za kilka tygodni prób i występ. Następnie włączyliśmy się w Akcję Niepodległa do Hymnu. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu przyszła pora na Zawody strzeleckie Open, Master oraz poniżej 15 lat, prowadzone przez grupę Nieformalną Sokół z Grądek pod czujnym okiem Robert Bagiszczak Knyżewski. W tym miejscu serdeczne podziękowania dla państwa: Anny i Mirosława Kurendy oraz Waldemara Olendra za pomoc w przeprowadzaniu zawodów. Rywalizacja była zacięta, w końcu walczono o Puchar Wójta Gminy Godkowo.


Na najmłodszych czekały rozgrywki Nerf, dzięki wsparciu państwa Drewnowskich z Grądek, każde dziecko otrzymało medal za swoje starania. Dużym powodzeniem cieszył się też kącik malucha, gdzie opiekunowie świetlic kreatywnie z artystami amatorami spędzali czas. Ponadto w czasie imprezy rozstrzygnięto Maraton strzelecki, do którego nagrody ufundował Stanisław Szulich oraz konkurs plastyczny "100 lat Polsko". Na wszystkich zaś czekał ciepły i zimny poczęstunek, a na najmłodszych dodatkowo słodkości. Przedsięwzięcie finansowane było ze środków Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Godkowie.


Serdeczne podziękowania dla:
Stanisława Szulicha
Joli i Leszka Drewnowskich
Sebastiana Leszczyńskiego Marbo Meble z Ornety za wsparcie grupy nieformalnej Sokół z Grądek.
Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników naszej Akademii, było nam niezmiernie miło spędzić z Wami ten wyjątkowy dzień. Razem potrafimy o wiele więcej, to my tworzymy dzisiejszą Polskę. Dziękuję również przybyłym zaproszonym gościom: Wójtowi Gminy Godkowo Andrzejowi Bondarukowi, radnemu powiatowemu Andrzejowi Sidorowi, radnym gminnym: Tomaszowi Borkowskiemu, Monice Andruszkiewicz. Niezmiernie miło było gościć również dyrektor Gimnazjum w Dobrym panią Jadwigę Bogdaniuk, sekretarz Gminy panią Izabela Charmuszko oraz kierownik Biblioteka Publiczna w Godkowie p. Annę Korzeniowską. Specjalne zaproszenie otrzymali również uczniowie klas mundurowych. Wspólnie z nami spędzili ten dzień trzej uczniowie: Igor Sawczak, Stasiek Żak, Paweł Litwin. Chłopcy dziękuję jeszcze raz. Wielkie podziękowania również dla dyrektora Szkoły Podstawowej w Godkowie p. Zdzisława Białobrzewskiego, który udostępnił nam salę na zawody strzeleckie.
Oczywiście w całe przedsięwzięcie dużo serca włożyli opiekunowie świetlic i pracownicy GOKSiR, nasz Team jest niezastąpiony.


Poniżej klasyfikacja Maratonu i Zawodów strzeleckich. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników i zapraszamy na treningi do strzelnicy w Grądkach.


Maraton
kat. powyżej 15 lat
I m-ce Gabriela Roman
II m-ce Filip Knyżewski
III m-ce Patryk Brewko


poniżej 15 lat:
I m-ce Mateusz Lender
II m-ce Maja Drewnowska
III m-ce Oliwia Zelman

Zawody strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Godkowo

OPEN-KOBIETY
I m-ce Gabriela Roman
II m-ce Mariola Leszczyńska
III m-ce Elżbieta Przybyłowska
IV m-ce Elżbieta Kamińska
V m-ce Julia Piórkowska

OPEN MĘŻCZYŹNI
I m-ce Rafał Tanona
II m-ce Mateusz Zabłocki
III m-ce Łukasz Pietrzak
IV m-ce Maciej Bucholc
V m-ce Eugeniusz Andruszkiewicz

Chłopcy/Dziewczęta poniżej 15
I m-ce Mateusz Lender
II m-ce Aleksandra Tanona
III m-ce Maja Leszczyńska
IV m-ce Norbert Szypluk
V m-ce Dominik Król

Master
I m-ce Robert Knyżewski
II m-ce Mirosław Kurenda
III m-ce Sebastian Leszczyński
IV m-ce Waldemar Olender
V m-ce Mirosław Paluch


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji fotograficznej Kazimierza Matrunionka.

info: GOKSiR

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności