17 grudnia 2018 Olimpii, Lazarza, Floriana

Tak uczniowie z Rogajn uczcili Dzień Niepodległości

dodał 2017-11-09
Tak uczniowie z Rogajn uczcili Dzień Niepodległości
Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogajnach uczcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodlegności. Na uroczystości pojawił się także burmistrz Wiesław Śniecikowski.

 

Uczniowie z klasy VII zaprezentowali wzruszające przedstawienie, obrazując Polaków walczących z zaborcami o wolność Ojczyzny.

Dla nas Polaków to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu - jest upamiętnieniem rocznicy odzyskania przez naród polski bytu państwowego. Właśnie 11. listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Podniosły nastrój udzielił się publiczności w momencie odśpiewania "Roty". Z kolei łzy wzruszenia wywołała melorecytacja "Pieśni Legionów Polskich we Włoszech" – relacjonują nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rogajnach.

Uczniowie przygotowali też własnoręcznie biało-czerwone kotyliony, które były wyrazistym symbolem patriotyzmu.

oprac.aw

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Rodzic   2017-11-10

Już nie wiadomo co lepsze a co gorsze ? W Pasłęku w deszcz i wiatr dzieciarnia biega na stadionie . Nauczyciele poubierani a dzieciarnia spocona , przemoknięta i zmarznięta ale co tam rodziców stać potem na leki . Brak pomysłu na alternatywne rozwiązanie . Szok i porażka i dyrekcji i nauczycieli i miasta - czas stanął w miejscu trzeba odbębnić żadnego pomysłu kino ? teatr ? muzeum ? pogadanka ? itp itd itp


#Zażenowany   2017-11-09

Głupiś.


#Wyborca   2017-11-09

,,Z kolei łzy wzruszenia wywołała melorecytacja "Pieśni Legionów Polskich we Włoszech" – relacjonują nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rogajnach,, Egzaltacja ciała pedagogicznego charakterystyczna dla szkolnictwa w państwie totalitarnym. Pamiętam taką scenę z filmu, w której nauczyciele płaczą na wieść i smierci Stalina.


#Kolpol   2017-11-09

chwali sie BRAWO !!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...