23 lutego 2020 Romany, Damiana, Polikarpa

Targowisko do konsultacji

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-01-21
Targowisko do konsultacji

Opis do koncepcji zagospodarowania terenu obecnego targowiska miejskiego w Pasłęku przy ul. Jagiełły . Koncepcja zagospodarowania terenu obecnego targowiska miejskiego w Pasłęku zakłada wykonanie placu sportowo-rekreacyjnego, miejsc do odpoczynku, ciągów pieszych, placu utwardzonego z miejscami postojowymi i dojazdu o łącznej powierzchni 2290 m2 , a także wydzielenie dwóch działek: o powierzchni 309 m2 i 751 m2 , przeznaczonych do zagospodarowania zgodnie z miejscowym planem. Plac sportowo-rekreacyjny podzielony zostanie na trzy strefy:  STREFA SENIORA – wyposażona w specjalne urządzenia dedykowane do ćwiczeń dla osób w podeszłym wieku. Ćwiczenia będzie można wykonywać zarówno pojedynczo, jak i z osobą towarzyszącą. W strefie seniora znajdą się także dwie wiaty umożliwiające schronienie przed słońcem lub deszczem.  STREFA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – wyposażona w urządzenia umożliwiające osobom niepełnosprawnym bezpieczne wykonywanie ćwiczeń sportoworehabilitacyjnych na świeżym powietrzu. Urządzenia skonstruowane tak, by osoba niepełnosprawna mogła wykonywać ćwiczenia pozostając na wózku inwalidzkim.  STREFA ZEWNĘTRZNEJ SIŁOWNI HYDRAULICZNEJ – wyposażona w urządzenia z systemem hydraulicznym umożliwiającym regulację wielkości obciążenia. Urządzenia przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży. Zarówno początkujący jak i doświadczeni użytkownicy będą mogli w pełni wykorzystać funkcje i właściwości urządzeń. W każdej ze stref projektuje się montaż ławek i oświetlenia. Wykonane zostaną nowe nasadzenia zieleni, które stworzą estetyczną otulinę, osłaniając miejsca odpoczynku od ruchliwego placu zabaw dla dzieci. Obok stref sportowo-rekreacyjnych, zaprojektowano plac utwardzony o wymiarach ok. 22x36 m, w obrębie którego zostanie wydzielonych 16 miejsc postojowych (w tym 2 przystosowane dla osób niepełnosprawnych). Do placu utwardzonego prowadzi droga wewnętrzna o szerokości 6 m. Wzdłuż drogi zaprojektowano ciąg pieszy umożliwiający dojście do placu od strony ul. Jagiełły. 

                                                                                                                                                                         OBWIESZCZENIE                           Burmistrz Pasłęka zawiadamia wszystkich mieszkańców naszego miasta i gminy oraz wszystkich zainteresowanych, że została opracowana koncepcja zagospodarowania terenu po targowisku miejskim w Pasłęku przy ul. Jagiełły. Prezentowana koncepcja została opracowana w formie tradycyjnej oraz dokumentu elektronicznego, który został załączony do niniejszego obwieszczenia opublikowanego w biuletynie informacji publicznej tut. Urzędu Miejskiego paslek-um.bip-wm.pl, zakładka ogłoszenia, obwieszczenia publiczne. Przedmiotowa koncepcja jest już kolejną, prezentowaną publicznie koncepcją zagospodarowania ww terenu.
Jesteśmy otwarci na Państwa opinie i sugestie, które można zgłaszać osobiście w Urzędzie Miejskim w Pasłęku pokój nr 12 (I piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. w terminie do dnia 28 lutego br. bądź na adres email:
kazimierz.lipnicki@paslek.pl - do 28 lutego 2020 r.
Jednocześnie zapraszam wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w debacie dotyczącej prezentowanej problematyki, która odbędzie się w dniu 4 marca 2020 roku o godz. 17.00 w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Pasłęku (Pl. Św. Wojciecha 5, 14-400 Pasłęk).

Burmistrz Pasłęka
dr Wiesław Śniecikowski

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Obserwator pozytywny   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

No i pod Biedrą będzie większy Sajgon niż był. A nie można było tego targowiska ogarnąc, wyłożyć polbrukiem i zrobić targowiska z prawdziwego zdarzenia? Przenieść tych wszystkich handlujących z ogrodowej? Odzyskalibyśmy parking, bo tak po prostu być nie może.


#Turysta#Obserwator pozytywny  Miesiąc temu

Handel rozwija się tam, gdzie są ludzie.


#NIKIM #Obserwator pozytywny  Ponad miesiąc temu, 2020-01-22

Tak emerytura należy się dla rodziny jest zapracowana przez cale życie! Ty jak chcesz oddawaj,


#Piotr W#NIKIM   Miesiąc temu

A kto wypracował sobie emeryturę z obecnych Emerytów. Pokażcie stan kont emerytalnych z wszystkich tych przepracowanych lat. Nic nie ma bo zostało zjedzone na bieżąco. I wcześniej nikt z tym nic nie robił. To obecni składkowicze ZUS zrzucają się na Wasze emerytury. Tamten system zbankrutował i właściwie nic się Wam nie należy. To tak jak były filary ubezpieczeniowe i zniknęły. Szkoda, że obecni wyborcy(Emeryci) nie pilnowali w 1989 roku i dalszych latach jak rozkradano Polskę. A teraz jęk że głodowe emerytury. Na Ogrodowej to prywatny folwark spółdzielni mieszkaniowej i jest tam Radny to niech robi porządek. Ciekawe co grozi za niszczenie terenów zielonych przy parkingu na Ogrodowej. Straż Miejska też to ma gdzieś wraz z Panem Burmistrzem bo osobiście zgłaszałem problem.


#Ja#Piotr W  Miesiąc temu

Racja. Parkują tymi furmankami na i tak niewielkich fragmentach trawnika. Ci od choinek to nawet pół metra chodnika zajmowali. Totalna partyzantka, nikt nad niczym nie panuje. Mają rynek to niech tam handlują, kto na ten bu.rdel pozwala???????


#Naiwnych nie sieją#Piotr W  Miesiąc temu

A ty ptasi móżdżku myślisz, że nazbierasz na swoją emeryturę?


#Banana#Piotr W  Miesiąc temu

UMiG pobiera opłaty handlowe od tych sprzedających plus podatek od zarejestrowanych z działalnością, to bardzo wygodne nic nie inwestować a kaskę ciągnąc


#Piotr W#Naiwnych nie sieją  Miesiąc temu

Ja tak PiSklaczku :-) ale nie w Kraju, który od wieków posiada tak Bezmyślnych i Głupich Mieszkańców


#Ten sam#Piotr W  Miesiąc temu

To siedź w tym kraju i go chwal. A w sprawach polskich stul dziób. Zanim zarobisz na emerytur,ę to pisaki wyprowadzą nas z Unii a ty za swoją dewizową emeryturę będziesz w Polsce podatek płacić. A jak jeszcze zrównają EURO ze złotówką to dopiero będziesz miał raj. Bo tam gdzie jesteś za swoją emeryturę nie wyżyjesz


#Piotr W#Ten sam  Miesiąc temu

Widzę odwagę za kompem, ciekaw jestem czy tej odwagi z tymi słowami by Ci starczyło tak stanąć na przeciw siebie. Siedząc w bagnie, nie będę tu używał innego słowa, smród staje się czymś normalnym. Polska niestety jest tylko na papierze w Unii Europejskiej. I to dokładnie widać m.in. w Pasłęku. Pisząc komentarz jak nie Masz wiedzy to ją najpierw pozyskaj bo bzdury Piszesz. Na takiej bezmyślności Polaków bazują Rządzący Polską i to nie tylko obecni. Poprzednicy też nie byli lepsi. A w sprawach Polskich będę zajmował głos bo za dużo mnie ten bajzel kosztował.


#Piotr W#Banana  Miesiąc temu

Jeszcze żeby ten UMiG poza niewątpliwie i też dobrymi decyzjami, które dają lepszy wygląd Pasłęka skupili się też na potrzebach Mieszkańców. Aby podejmując decyzje posłuchali ich głosu i go uwzględniali. Starali się przedstawić plan perspektywiczny rozwoju Pasłęka i potencjalnych inwestycji. To niewątpliwie UMiG by zyskał na tym. Teraz jest budowa za Lidlem i gdzie parkują duże ciężarowe samochody przywożące materiały na budowę. Na chodniku i ścieżce rowerowej. Później będą się Mieszkańcy dziwić dlaczego są takie wgniecenia w chodniku czy też ścieżce rowerowej. Przy budowaniu nie koniecznie też trzeba niszczyć. Taki przypadek w Pasłęku zgłaszałem Panu Burmistrzowi i nic, cisza. Pół roku to za mało. Co tam jeden głos w sprawie. A chodnik za pieniądze Gminy zrobiony i można niszczyć.


#Kapitan Żbik#Piotr W  Miesiąc temu

Spokojnie. Jak trzeba będzie to na koniec naprawią. A swoja drogą, jak na kogoś kto podobno nie siedzi w tym "bajzlu" coś za dużo wiesz ...


#Piotr W#Kapitan Żbik  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-01-24

Nie naprawią, chyba że Pana Burmistrza bardziej liczący się się Mieszkańcy zaatakują tematem. Parę lat temu Gmina wyremontowała kawałek ulicy wraz z chodnikiem. Dowelloper budując dom zniszczył chodnik i nie naprawił. A budynek jest od ubiegłego roku zamieszkały. Zgłoszenie nic nie dało. Sądziłem że informacja do samego Burmistrza będzie miała właściwy skutek. W Pasłęku jestem na tyle, że wystarczy aby to dojrzeć ale szkoda że Ci co codziennie są na miejscu nie reagują, nie działają. Mi nie jest obojętne to co się dzieje wokół mnie. I nie jest to dla mnie.


#Pasłęcki obserwator#Obserwator pozytywny  Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Handel pod Biedronką musi być, bo tak pasuje okolicznym mieszkańcom, zwłaszcza starszym - szanujmy Seniorów i ich potrzeby w praktyce a nie tylko z okazji jakiejś "akademii ku czci". Starczy przy tym miejsca i dla aut, tyle ze trochę dalej muszą być postawione, nie muszą parkować przed samym wejściem do Biedronki. A na obecnym rynku zróbcie tak, żeby i tam rolnicy mogli oferować swoje produkty. Wszak mają już zaświecone zielone światło dla swojej nawet przetworzonej produkcji, więc wkrótce pojawią się z nią i w Pasłęku. A będą one zdrowsze niż z masowej, przemysłowej produkcji. Jeśli nie będzie rynku, będą stawać na ulicach na miejscach parkingowych. Chcecie tego?


#Gshshz#Pasłęcki obserwator  Miesiąc temu

Parking to parking, a nie miejsce na handel. Jest tam praktycznie to samo co w biedronce więc po co? Głupie gadanie


#Pasłęcki obserwator#Gshshz  Miesiąc temu

Głupie gadanie to jest Twoje. Po pierwsze, jeśli jest to samo co w Biedronce, to dlaczego ludzie kupują na parkingu? A po drugie, na parkingu żywność jest najczęściej miejscowa a nie zagraniczna. A to duży plus.


#Emeryt   Miesiąc temu

Mimo że koncepcja pewnie jest nie do zmiany to: 1. plac dla seniorów ze śladową ilością zieleni i wybetonowaną powierzchnią, kiedy pilną potrzebą jest obniżanie temp. otoczenia latem i zatrzymywanie wody w gruncie a nie spuszczanie jej do kanalizy;2.odgrodzenie zielenią od placu zabaw dla dzieci (segregacja!) a nie od spalin z parkingu, gorącego powietrza ze stygnących aut; Tego typu placyki rekreacyjne powinny powstawać blisko domów, na osiedlach!!!


#Pyt   Miesiąc temu

Pytałem czemu tylko tu można komentować konsultacje a w sprawie jeziorka zablokowane? Wpis został usunięty. Czy ty jp wszystkich masz za durni?


#Prawda sama się obroni#Pyt  Miesiąc temu

Tam gdzie są blokowane komentarze to jest coś do ukrycia albo ktoś boi się konstruktywnej krytyki albo po prostu układ zamknięty


#Mieszkanien Pasłeka   Miesiąc temu

Przecież burmistrz cały czas mówi - pinindzy nima i nie bedzie - a tu taki wydatek . Mieszkańcy Pasłęka nie wyrażają zgody na taki plan zagospodarowania !!!!!!. Proszę wyłożyć polbrukiem postawić ciąg pięknych sklepików i niech ludzie dalej zarabiają na życie . Gmino obudź sie w końcu .!!!! Jak to lekko wydaje sie nie swoje pieniadze szkoda , że bez pomyślunku.


#On   Miesiąc temu

Nie mieszkam w Pasleku ale jak czytam to co sie tam wyprawia to sie z tego ciesze,wspolczucia Wam Pasleczanie takich rzadzacych


#Obserwator   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

czy działka 309m2 nie jest przypadkowo zrobiona pod różową lodziarnie trzeba pilnować kiedy będzie przetarg na tą działkę chyba że zostanie to inaczej rozegrane ale to się też przypilnuje


#Pasłęk#Obserwator  Miesiąc temu

Kupię działkę budowlaną w centrum


#Obserator   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Kiedy ten przetarg ? Chętny jestem


#Pasłęk#Obserator  Miesiąc temu

Kupię działkę przy placu.


#NIKIM   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Ja chcę działkę. Otworzę Zielony Bar dla seniora i nie tylko....


#Nick#NIKIM   Miesiąc temu

Ja też chcę działkę!! otworzę coś na dole a na górze bedzie mieszkanie!!!!


#Urbanista   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Kolejny raz mrozi się atrakcyjny teren


#Turysta#Urbanista  Miesiąc temu

Tak jest! Parkingi wyprowadza się na obrzeża miast, a tu będzie czwarty postój w tej części centrum. Takie zagospodarowanie nie ożywi centrum, za to spowoduje po 16:00 jeszcze większą pustkę.


#Roman#Turysta  Miesiąc temu

Masz rację. Parking można by stworzyć jedynie dla osób niepełnosprawnych, 2-3 stanowiska maksymalnie.


#Dziwy   Miesiąc temu

Targowisko można tu konsultować ale jurkowe "królestwo" już nie, komentarze zablokowane


#Marek Chrapan   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

W Pasłęku potrzebny jest kryty basen (mógłby być np. przy którejś ze szkół udostępniany dla ogółu).


#Swoje wiem#Marek Chrapan  Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

A ty go będziesz utrzymywać. Tylko nie pitolcie zaraz o Morągu. Zanim coś napiszecie to wcześniej poczytajcie ich budżet.


#Ja#Swoje wiem  Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

najgorzej jak n.t basenu głos zabierają dziadki którym do szczęścia wystarczy kilka marketów i kościół...


#WyNalazek#Ja  Miesiąc temu

Dziadek- sierżant LWP, nie chodzi do kościoła bo jest wierny swojej przysiędze wojskowej.


#NIKIM   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Dla jakich seniorów!!!! U nas w Pl emeryci ledwo co żyją! Są skatowani życiem i nerwami przez nas świetny rząd! Leków nie ma, płacą za nie duże kwoty, po śmierci emerytura przepada!!!! Kpina, oszuści!!!!!


#Rozśmieszony#NIKIM   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Po śmierci jeszcze chcesz emeryturę? Nie bądź taki chciwy. Tam już będziesz pod czułą opieką Świętego Piotra albo Naczelnego Belzebuba, zależy na jaki przydział zasłużysz.


#Też Belzebub#Rozśmieszony  Miesiąc temu

Na kolana prze Naczelnym z Żoliborza!


#Kasia   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Co za bezsens ilu mieszkańców z tych kilkunastu tysięcy zamieszkujących gmine paslek bedzie regularnie korzystało z czegos takiego? 100? Może to nawet zbyt optymistyczne. Po co robić coś co zawala miejsce, a nie ma kompletnie użytku! Jest tyle możliwości, dlaczego niby nie przeprowadzi ankiety wśród mieszkańców gminy, dlaczego nikt nie słucha tych, którzy rzeczywiście mieliby coś do powieszenia? Kto wpada i akceptuje tak absurdalne i bezużyteczne pomysły?!


#Seba#Kasia  Miesiąc temu

Kasiu, bezsensem jest zakładać, że jesli Tobie nie w smak aktywność fizyczna to inni mają podobnie...


#Znawca   Ponad miesiąc temu, 2020-01-22

Idąc dzisiaj spacerkiem serpentyną zauważyłem że mur pęka w kilkunastu miejscach. Czy ma dojść do tragedii. Zapraszam pasłęczan niech sami zobaczą żeby nie było. Jadąc autem tego nie widać. A władza śpi wykarczowali kilka drzewek i uważają że jest ok a uwierzcie mi Nie Jest!!!


#Jola#Znawca   Ponad miesiąc temu, 2020-01-22

Stan murów zgłaszany do UM od lat!!! Bo te pęknięcia pojawiły się już dawno. Jedyna odpowiedź-stan jest monitorowany. A tak w ogóle to Wzgórze Zamkowe jest lekceważone przez pracowników UM.


#Bob budowniczy#Jola  Miesiąc temu

Nie dawno bo wczoraj odpadły cegły !!! Czas zadzwonić do ochrony zabytków . Konserwator zapewne się zainteresuje ! Żadna dawne pęknięcia dzień w dzień są nowe!!!! A może tak TV zaprosić i zrobić reklamę dla miasta !!!


#W Średnim wieku #Bob budowniczy  Miesiąc temu

Dobry pomysł ponoc gmina nie ma kasy tylko 12 mln za mury lezy prokurator i jeszcze teraz głupi plac zabaw dla seniorów koło poczty co jest chore . Każde miasteczko ma bazarek tylko trzeba zaprojektować estetycznie i wykonać Ale to chyba za duzo dla urzędasów.


#Seba   Miesiąc temu

iiiii tam... kiedy pińcet płacą frajery, bo nie ma za co zatankować?


#Obserwatot   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Szczerze to miasto powoli przypomina ,,małpi gaj" ,kiedyś tak mówili na wjazd do Braniewa. Plac zabaw, owszem fajny pomsł, ale nie w takim miejscu. Plac ten powinnien byc przeznaczony na koncerty , wielkie imprezy , bo przecież to jest centrum naszego miasta!!! Zagospodarowanie to wystarczyło przerobic słynnego orła na scene i do tego alejki ,pas zieleni, kwiatki oraz fontanny. Nastepna inwestycja zamiana słynnego rynku na ....... spowoduje to , że parking pod Biedronką zmieni się w rynek co spowoduje zmiejszenie miejsc parkingowych. Kto odpowiada w tym mieście za zagospodarowanie przestrzenne ? A na koniec wisienka na torcie: co dalej z murami?


#Mariolka#Obserwatot  Ponad miesiąc temu, 2020-01-22

A korty tenisowe przy sp 2


#BezdomnyMurarz   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Wy to lubicie pitolić w tych komentarzach. Jest koncepcja i każdy może iść i zgłaszać swoje uwagi. Najlepiej to napisać i może jakoś to będzie. Brak słów.


#Obserwator   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Właśnie kto już ma te działki ?


#Ja   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

A te działki 309 i 751 m dla kogo?


#Pytanko#Ja  Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Własnie , jakie przeznaczenie działek ??


#Ara   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Miasto - to są budynki i ulice a nie parkingi i place zabaw.


#Nick#Ara  Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Zrobić miejsca na budynki mieszkalne z funkcją usługową na parterze, tak jak na starym miescie w nowych kamieniczkach!!! A nie sralis-mazgalis dla pustego miejsca. Taki plac to na Ogrodową- tam sa renciści i emeryci, daleko ie będą mieli a miejsce tam jest między blokami !!!


#Amator lodów tradycyjnych   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Rynek umarł śmiercią naturalną. Może jakaś knajpa, pub lub coś w tym rodzaju.


#Pasłęcki obserwator#Amator lodów tradycyjnych  Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Rynek to nie przeżytek - ciągle jest i będzie potrzebny. Przykład - handel pod Biedronką.


#Pasłęcki obserwator#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Ten pomysł placu sportowo-rekreacyjnego to wielki i kosztowny niewypał. Gmina jest niesamowicie zadłużona a tu szykują następne zadłużenie, bo przecież gmina na to gotówki nie ma. A użytkowników - jeśli będą opłaty - będzie niewielu a jeśli za darmo, to sprzęt - zapewnie kosztowny - szybko ulegnie zniszczeniu i następny dług powiększy dotychczasowy. Mieszkańcy wyjdą na tym interesie jak Zabłocki na mydle. Czas się opamiętać!!!!!


#Janosik   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Wstawcie zwykłe drążki, rurki do podciągania i ćwiczeń a nie jakieś badziewiaste maszyny, które są używane sporadycznie.


#Maria Anna   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

A może by tak dużo zieleni kwiatów laweczki śliczna fontannę bo ten plac zabaw w Pasłęku to straszny niewypal .ze tez akurat w tym miejscu


#Ywggs   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

No kabaret Ludzie zabierają miejsca parkingowe pod biedronka i sobie handluja podczas gdy jesrt w mieście miejsce na rynek Ale nie lepiej zmienić je w jakiś kolejny plac, zamiast nakazać tamtym żeby zaprzestał handlu na parkingu! Świetnie wydane pieniądze i świetne rozwiązanie problemu z handlem przed biedronka, a raczej brak tego rozwiązania. Gratuluję!


#Bezradny   Ponad miesiąc temu, 2020-01-21

Sprzedać grunt pod nowy market i po sprawie


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności