15 sierpnia 2020 Napoleona, Stelii

Targowisko do likwidacji

dodał 2020-03-05
Targowisko do likwidacji

Wczoraj w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego odbyło się już piąte na przestrzeni kilku lat spotkanie w sprawie koncepcji zagospodarowania terenu obecnego targowiska miejskiego w Pasłęku znajdującego się przy ulicy Jagiełły. Na spotkanie przybyło ledwie kilka osób, które jeszcze prowadzą drobną działalność handlową na obecnym jeszcze targowisku. Naturalną siłą rzeczy zdecydowana większość handlujących przeniosła się w okolice starej Biedronki, gdzie więcej jest kupujących i tym samym szybciej sprzedają swój asortyment. Obecnie trwają konsultacje w sprawie wydzielenia miejsca dla handlujących na parkingu przy ulicy Ogrodowej należącego do Spółdzielni Mieszkaniowej Pasłęczanka.

Plan zagospodarowania terenu po targowisku zakłada wykonie placu sportowo-rekreacyjnego , miejsc do odpoczynku, ciągów pieszych, placu utwardzonego z miejscami postojowymi i dojazdu o łącznej powierzchni 2290 m kwadratowych, a także wydzielenie dwóch działek o powierzchni 309 i 751 m kwadratowych przeznaczonych do zagospodarowania zgodnie z miejscowym planem. Plac sportowo-rekreacyjny podzielony zostanie na trzy strefy: STREFA SENIORA – wyposażona w specjalne urządzenia dedykowane do ćwiczeń dla osób w podeszłym wieku. Ćwiczenia będzie można wykonywać zarówno pojedynczo, jak i z osobą towarzyszącą. W strefie seniora znajdą się także dwie wiaty umożliwiające schronienie przed słońcem lub deszczem. STREFA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – wyposażona w urządzenia umożliwiające osobom niepełnosprawnym bezpieczne wykonywanie ćwiczeń sportowo-rehabilitacyjnych na świeżym powietrzu. Urządzenia skonstruowane tak, by osoba niepełnosprawna mogła wykonywać ćwiczenia pozostając na wózku inwalidzkim. STREFA ZEWNĘTRZNEJ SIŁOWNI HYDRAULICZNEJ – wyposażona w urządzenia z systemem hydraulicznym umożliwiającym regulację wielkości obciążenia. Urządzenia przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży. Zarówno początkujący jak i doświadczeni użytkownicy będą mogli w pełni wykorzystać funkcje i właściwości urządzeń. W każdej ze stref projektuje się montaż ławek i oświetlenia. Wykonane zostaną nowe nasadzenia zieleni, które stworzą estetyczną otulinę, osłaniając miejsca odpoczynku od ruchliwego placu zabaw dla dzieci. Obok stref sportowo-rekreacyjnych, zaprojektowano plac utwardzony o wymiarach ok. 22x36 m, w obrębie którego zostanie wydzielonych 16 miejsc postojowych (w tym 2 przystosowane dla osób niepełnosprawnych). Do placu utwardzonego prowadzi droga wewnętrzna o szerokości 6 m. Wzdłuż drogi zaprojektowano ciąg pieszy umożliwiający dojście do placu od strony ul. Jagiełły.

ma

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Debel   2020-03-08

Targowsko


#Emeryt   2020-03-08

A ogrodzone korty tenisowe od lat puste obok stadionu co tam jest w planie


#Obserwatorka   2020-03-06

Kupujący towary spożywcze na parkingu przed Biedronką bardzo proszę aby zwrócili uwagę w jakich warunkach prowadzona jest sprzedaż.Brak bieżącej wody , toaleta bez wody,towar wyłożony na ziemi,podawany ręką nie umytą po skorzystaniu z toalety.Gdzie jest sanepid,może by się zainteresował.


#Okoliczny starszy kupujący   2020-03-05

Na Ogrodowej drobny handel spożywczy być musi, bo jest na niego duże zapotrzebowanie wśród okolicznych mieszkańców. Zwłaszcza ludzi starszych. Po drugie jest to odbieranie obcej Biedronce klienteli na rzecz polskich producentów, często drobnych. A parking? Jedno drugiemu bardzo nie przeszkadza. Przeszkadza tym, którzy chcieliby wjechać niemal do sklepu, nie bacząc że trochę ruchu dobrze im zrobi.


#Ja#Okoliczny starszy kupujący  2020-03-06

ale pier&olenie. Musi być bo ty tak chcesz i wuj. Niech sobie bedzie ale nie w obecnej formie bez żadnego ładu i składu. Wyznaczyć i ogrodzić teren poza parkingiem i niech sobie handlują


#Mieszkaniec Pasłęka#Okoliczny starszy kupujący  2020-03-05

Takimi wpisami dajesz przyzwolenie na bajzel. Ja nie jestem przeciw, niech sobie będzie mini targowisko koło biedronki, ale nie można mieszać pojęć, targowisko to jedno, a parking to drugie. W Pasłęku zbyt często robi się na odwal, byle jak i byle było. Zobaczcie jak wygląda infrastruktura miasta? Ja nie raz mam wrażenie, że skoro raz ktoś, dawno temu pozwolił sobie na postawienie betonowych klocków na starym mieście, to można i dzisiaj budować bez ładu i składu, byle gdzie i jak popadnie! Pasłęk pod tym względem jest naprawdę brzydki, może całkowicie odbudowana starówka zmieniła by mój odbiór, ale reszta jest okropna, miasto bez centrum, bez gustu i smaczku.


#Okoliczny starszy kupujący#Mieszkaniec Pasłęka  2020-03-05

Nie bądź takim rygorystycznym estetą. W Pasłęku dużo jest rzeczy i brzydkich i utrudniających ludziom życie a Ty chcesz zaczynać od usterek drobniejszych, które ludziom życie akurat ułatwiają. Bajzel to duże słowo, nie nadużywaj go do rzeczy drobnych.


#Piotr W#Okoliczny starszy kupujący  2020-03-06

Niestety przyzwolenie na bajzel jest. Jak Ktoś od lat w nim mieszka to przywykł i mu nie przeszkadza. Skończy się to targowanie jak zacznie brakować miejsc parkingowych. Handlujący nie mają poszanowania dla terenów zielonych. Zazwyczaj na trawie pasą się zwierzęta i bydło a Człowiek który to zadeptuje to niestety inaczej też nie może być zakwalifikowany. Jest na to jednak przyzwolenie Mieszkańców. Na siłę nic się nie zrobi. "Mieszkaniec Pasłęka" trafnie opisał sytuacje w Pasłęku. Stan jedynie może zmienić nowy Burmistrz, młodszy i z wizją na cały Pasłęk. Obecny się wypalił, po prostu się zestarzał . Czas na duże zmiany Zarządzających Pasłękiem, którzy będą mieli pomysły, wizję nie tylko na jeden rok i chęć działania. I nie będą się zamykać, ograniczać w planach rocznym budżetem.


#Złoty środek#Piotr W  2020-03-06

I takie głosy, wpisy aż miło słuchać i poczytać. Nie może być przyzwolenia na byle jakość! Jak targowisko ma być "wkomponowane" tak jak to w tej chwili wygląda w stanowiska parkingowe, to jest niedopuszczalne. Wszystko musi mieć ręce i nogi, wtedy będzie względny ład i porządek.


#Kolega wieśka   2020-03-06

Kupię albo wydzierżawię działkę budowlana przy placu.


#Pasłęk   2020-03-05

Urządzenia dla seniorów ustawić koło BLOKÓW na Mickiewicza a nie na miejscu, gdzie mogą być działki budowlane. Są dwie do zabudowania, to może byc ich sześć. Dla kogo te dwie?


#Bob budowniczy#Pasłęk  2020-03-05

Koło bloków na Mickiewicza wszystkie działki dawno sprzedane pod budowę właśnie


#Nick#Bob budowniczy  2020-03-06

Koło bloków nie ma działek budowlanych, bo przy blokach nie mona budować. Działki budowlane sa od bloków oddalone. I w tych wolnych miejscach przy blokach można ustawiać takie sprzęty!


#Pomocna   2020-03-05

Zabierać te stragany z ogrodowej!


#A co   2020-03-05

Weście wybudujcie hale sportową z basenami w środku i lodziarnie i moze jeszcze znajdzie sie miejscie na podziemny parking i bedzie git a i jeszcze niech zostanoe troche miejsca dla handlarzy.


#Ktoś   2020-03-05

A po wuj 16 miejsc postojowych jak rzut kamieniem parking jest!!!!!!!


#Krystyna   2020-03-05

dlaczego Pan burmistrz sprzedawał będzie dwie działki a jedna będzie oddana w wieczyste użytkowanie.Przecież wieczyste zostało zlikwidowane .Jeżeli ktoś chce wybudować lodziarnie to niech kupi działkę za gotówkę,troszkę śmierdzi to układami.


#Stare dzieje ale pamiętam#Krystyna  2020-03-05

Odda w dzierżawę a potem dzierżawca kupi za bądź jaką cenę, Tak tylnymi drzwiami uwłaścili się znajomi królika na pawilonach obok jedynki, naprzeciw poczty


#Youdge   2020-03-05

To targowisko pod biedronką tylko przeszkadza - nie ma gdzie zaparkować, wieczorem porozstawiane jakieś drewniane skrzynki. Proponuję zakazać handlu w tym miejscu i niech targowisko wraca na swoje miejsce, tam gdzie było od zawsze.


#Mieszkanka#Youdge  2020-03-05

Raczej wydzielić miejsce na handel. a stary ryneczek też jest dobry. Tylko porządek zrobić .trochę przeorganizować. i pozwolić sprzedawać świeże regionalne produkty. My płacimy podatki i zasługujemy chyba na dobry towar?


#Mieszkanka   2020-03-05

A ile to będzie kosztowało z naszych podatków?


#Mieszkaniec Pasłęka   2020-03-05

A może aquapark? Siłownia jest tuż obok na istniejącym placu zabaw, więc po co kolejną. A wody pod dachem w Pasłęku brak! Ludziska jeżdżą do Elbląga i Morąga, i narzekają, że w Pasłęku brak takich atrakcji!


#BezdomnyMurarz   2020-03-05

Śmieszy mnie to, że w naszym mieście całe czas promuje się dzieci do lat 8 lub osoby starsze a pomija młodzież. Dlaczego pasłęcka młodzież w naszym mieście nie ma żadnych miejsc do spędzania czasu? Trzeba być idiotą, żeby budować kolejne parki dla seniorów i dzieciaków. Gdzie jest obiecany przez burmistrza skate park?


#Turysta #BezdomnyMurarz  2020-03-05

I to.jest sedno, niemmiej z szacunkiem dla dzieci i seniorów. Pasłęk to same lody ;).ups ale to zabrzmiało hahaha


#Abc#BezdomnyMurarz  2020-03-05

Jak nie ma gdzie, siedzą.i % na boisku liceum przy ulicy zwycięstwa.


#Gracz#Abc  2020-03-05

Zrobili by z tym porządek bo wkurza mnie to , gram sobie a cała banda siedzi i pije i głupie rozmowy.


#Miasto seniorów#BezdomnyMurarz  2020-03-05

Bo Pasłęk to miasto dzieci i seniorów .Młodzież wyjeżdża za pracą do Gdańska lub dalej.


#BezdomnyMurarz#Miasto seniorów  2020-03-05

Młodzieży w Pasłęku jest dużo, bo ci co wyjeżdżają to mają już pokończone szkoły. Ci co zostają to nie mają miejsca do normalnej rekreacji oprócz kilku boisk i kina.


#Witam   2020-03-05

Zlikwidowac pseudo rynek z pod starej Biedronki, tam jest parking a nie targowisko, burmistrz już dawno powinien się tym zająć i wyznaczyć odpowiedni teren bo w tej chwili to jest samowola kupców.


#Miejscowy#Witam   2020-03-05

Żadnej likwidacji!!!!!!!!!!!!!!


#Janosik   2020-03-05

Zamiast tej siłowni hydraulicznej, strefa street workout.


#Świadek#Janosik  2020-03-05

street workaut - kiedyś zwany po polsku ścieżką zdrowia, miał powstać na trasie za internatem do jeziorka, było to w programie przystępującego pierwszy i każdy następny raz przyszłego i obecnego dyrektora MOSiR, jak wielka degradacja tamtej przestrzeni parku nastąpiła każdy sobie może zobaczyć na własne oczy, te tereny rekreacyjne przetrwały Niemców, wojnę , komunistów i częściowo kapitalistów, poległy pod zarządem MOSiR


#Rozśmieszony#Świadek  2020-03-05

Śmieszą mnie te angielskie nazwy wszystkiego co się rusza i co się nie rusza, jakby nie było polskich. Dawniej francuzczyzna była takim znakiem rozpoznawczym snobów, pragnących uchodzić za nowoczesnych, dziś zastąpił ją język angielski. Prawda,że sporo pojęć pojawiło się z produktami wcześniej w Polsce nieznanymi, co jest naturalne ale teraz to już śmieszna przesada.


#Marek K   2020-03-05

Pisałem już wielokrotnie zlikwidować rynek i podzielić ten plac na 3 części , mały skejt-park , parking , teren przeznaczony do handlu (mały kulturalny ryneczek na kilka stoisk ) + miejsce na gastronomie reszta pod parking albo zostawić STREFE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Stref seniora już wystarczy i tak są ciągle puste ... więc pieniądze będą wyrzucone w błoto. Zrobiony został duży parking i teraz poza sezonem jest ciężko znaleźć puste miejsce. Skejt park bezwzględnie to młodzież zejdzie z placu dla dzieci i będzie miała w końcu miejsce dla siebie . Kto to wymyślił takie zagospodarowanie terenu ??


#Fit#Marek K  2020-03-05

Tylko nie skatepark, wywalenie pieniędzy w tak małym mieście


#Nick   2020-03-05

Plan przewiduje zabudowę mieszkaniową z usługami, dlaczego więc wpycha się tam jakies pseudo-instalacje??


#Nick#Nick  2020-03-05

Może zaklepuje się teren na przyszłość dla kogoś?


#Abcd   2020-03-05

Na co to??? Mało tego jeszcze??? A hali sportowej jak nie było tak nie ma...


#Hh   2020-03-05

Same maszyny dla seniorów s gdzie street workaut ? W takim mieście już dawno powinien stać


#Mala   2020-03-05

Właśnie widać ze targowisko sie przenioslo kolo biedronki mieszkancy nie maja gdxie parkowac!!!!!!


#Ko   2020-03-05

Szkoda atrakcyjnego terenu. kiedyś to miało sens, teraz nie ma tam żywej duszy. Czynne są dwa sklepiki na krzyż. Napoleon ma rację w tym względzie.


#Ja   2020-03-05

Cała nadzieja w nowym burmistrzu. Wiesiek poza pomnikami zupełnie niczego już nie ogarnia albo ma na wszystko wyje&ane


#Ja   2020-03-05

Jakiej likwidacji!?! Zabierać to całe barachło z Ogrodowej! Kurła gdzie my żyjemy.


#Hej   2020-03-05

Na Ogrodowej , to raczej brakuje miejsc parkingowych bardziej niż straganów, może przenieść pod UMiG, ten kilometr do pracy , urzędnicy mogą sobie pieszo pokonać, przynajmniej zobaczą czego w mieście brakuje


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności