3 lipca 2020 Jacka, Anatola, Tomasza

To były ciekawe czasy

dodał 2019-02-08
To były ciekawe czasy

Na wiosnę 30 lat temu z nadzieją patrzyliśmy na poczynania rządzących i działania opozycji. Kompromis przy okrągłym stole doprowadził do podziału władzy a nieco później do upadku dyktatury proletariatu. W wydarzeniach tych brało udział wielu wybitnych przedstawicieli Związku Zawodowego Solidarność i ich doradcy. Dzisiaj tzw. „okrągły stół” spotyka się ze zdecydowaną krytyką rządzących, którzy zapominają, że w negocjacjach z Jaruzelskim i Kiszczakiem brali również udział bracia Kaczyńscy. Zupełnie zagalopował się doradca pana Dudy prof. Zybertowicz mówiąc, że w 1989 roku komuniści podzielili się władzą z agentami. Na początku 1989 roku również Pasłęk budził się z letargu i organizował przed nadchodzącymi wyborami. W maju do naszego grodu zawitała silna ekipa „opozycjonistów” spotykając się z mieszkańcami na ul. Chrobrego. W Pasłęku gościli wtedy: Jarosław Kaczyński, Antoni Borowski, Edmund Krasowski i Leonard Krasulski.

jp

0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   2019-02-08

haha starówka kozaki siedzieli tam gdzie jarek stoi.


#Żenada #Nick  2019-02-09

Chlopcze...wydoroslej,chyba zatrzymales swoj rozwoj intelektualny w czasach z mlodosci..żenujące jest ocenianie ludzi w ten sposób,ogromna wiekszosc wydoroślala ,zalozyla rodziny rowniez dobrze zarabiaja,nie jednokrotnie wiecej niz ty .... menele i alkoholicy byli sa i pewnie będą, rowniez na Westerplatte....


#NIKIM #Nick  2019-02-08

Widzę jakieś kompleksy życiowe, pewnie nic się nie ułożyło.....


#Nick#NIKIM   2019-02-09

Ułożyło się moje życie. Mam fajną, miłą, wierną, atrakcyjną i dobrą w łóżku żonę. Jestem z Westerplatte. Pracuję w branży energetycznej i co miesiąc na moje konto wpływa 5500 - 6000. Widuję czasami osoby ze słynnej gangsterki starówki. Roczniki 78 - 88. Albo wyjechali i klepią biedę u Niemca albo są alkoholikami. Tylko pojedyncze przypadki wiążą koniec z końcem. Chodzą jak zombi po mieście i proszą o złotóweczkę o ironio osób które prześladowały w przeszłości. Role się odwróciły. Dziąchy też lubiły gangsterów a teraz przyprawiają im rogi z tymi co mają kasę bo oni jej nie będą mieli. Nie wiem co dziewczyny widziały bo na pewno nie rozum i perspektywę normalnego związku.


#Bara bara#Nick  2019-02-09

Nie rozśmieszaj! Wierna żona! To kogo ja ostatnio w łóżku miałem? A żeby nazwać kogoś alkoholikiem to trzeba być kretynem


#Nicki#Bara bara  2019-02-09

Swoją matkę?


#NIKIM #Nick  2019-02-09

Jak w branży energetycznej to chyba ciągniesz druta.....


#Anna#NIKIM   2019-02-09

Za to Ty robisz laskę staremu


#NIKIM #Anna  2019-02-09

O chyba świetna żona w łóżku, ciekawe czy nie pracowałaś kiedyś za baletem przy rozporku. Teraz wielka dama.... A w głowie nic pusto...... HhahahaH lodzik


#Donjuan#Nick  2019-02-10

Najlepiej i najbezpieczniej zdradzają zony, których mężowie bardzo je kochają. Nawciska takiemu kitu i uwierzy bo przecież ją kocha, I w razie wpadki idzie na konto męża.


#Żenada #Donjuan  2019-02-11

To ci współczuję doświadczeń życiowych....


#Nick #Nick  2019-02-08

Ziemia Westerplatte nie została skalana Jarkiem. Czuję się dumny że jestem z Westerplatte. Starówkowicze szkoda że wcześniej tego zdjęcia nikt nie widział nie mielibyście gdzie przesiadywać całą gangsterką. LOL


#Ab   2019-02-10

jp pisze, że wszędzie tam gdzie brali udział bracia Kaczyńscy to wyborcy obecnie rządzących nie powinni krytykować. A niby dlaczego? Po latach wychodzą różne " kwiatki " więc ocena wydarzeń się zmienia.


#Wyborca   2019-02-09

Po aferze ze Srebrna przez prawie 2 tygodnie nasz były senator siedział cicho, a teraz odważył się udzielić wywiadu swoim pucybutom z SIECI bliźniakom Karnowski. Ci to go dopiero przycisną :)


#Wyborca#Wyborca  2019-02-09

Wpisuje się to w ciekawy schemat: TW „Ryszard” Kujda aranżował prelekcje o agenturze i lustracji. Chrzanowski prowadził wykłady o prewencji korupcji. Rydzyk organizował sympozjum, na którym Kaczyński mówił o obliczach manipulacji...


#Wyborca   2019-02-09

Zybertowicz o komunistach wie dużo. Przecież sam był czynnym i aktywnym członkiem PZPR na UMK w Toruniu. Sami przyznajcie, że po ostatnich doniesieniach o panu Kujdzie, chyba już nikt nie może mieć wątpliwości co to jest za środowisko. Ale rozumiem Zybertowicza, że dla owczarni MaBeNa musi funkcjonować.


#Ale jaja#Wyborca  2019-02-09

Na początku lat 80. związany z grupą „Sigma”, działającą w ramach oficjalnego komunistycznego ruchu studenckiego[3]. W 1980 opracował wraz z Romanem Bäckerem tekst programowy pt. Ostatnia szansa PZPR w ramach Komisji Konsultacyjno-Porozumiewawczej Podstawowych Organizacji Partyjnych w Toruniu należącej do tzw. struktur poziomych PZPR[4].


#Wyborca#Ale jaja  2019-02-09

To jest też dobre. W 2016 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej którym kieruje Kazimierz Kujda (były prezes Srebrnej, zastąpiła go na tym fotelu żona) zorganizował spotkanie pt. "Lustracja jako zabezpieczenie państwa przed obcą agenturą". Media zwracały uwagę na to, że NFOŚiGW wydaje pieniądze niezwiązane ze swoją działalnością. Teraz konferencja z 21 listopada 2016 roku zyskała zupełnie inny wymiar :))


#Wyborca   2019-02-09

Warto jeszcze przypomnieć dzięki komu ten mało znaczący wtedy człowiek tutaj przyjechał. I dzięki zdjęciu z kim (zdjęcie stanowiło rekomendację) ten pan mógł ubiegać się o mandat senatora w wyborach 4 czerwca 89. Sumując, dzięki komu ta niska osoba zawdzięcza wszystko.


#Nick#Wyborca  2019-02-09

..że Sadowski Kaczyńskiemu? Oczywiście, to jasne. Ale marnie to wykorzystał, nie umiał wznieść się na poziom pro-państwowy, pozostał małomiasteczkowym drobnym cwaniaczkiem.


#Wyborca#Nick  2019-02-09

Nie Sadowski Kaczyńskiemu, tylko Kaczyński Wałęsie. J.Kaczyński znaczył wtedy tyle, co chłopiec na posyłki. Sprawdziło się przysłowie: dać mu palec, a weźmie całą.


#Xxx   2019-02-09

Dla rodziny w trudnej sytuacji materialnej jest do odbioru ok. q1,5 tony miału węglowego. Kontakt na 605 282 767 - może ktoś zna taką rodzinę.


#Marek Chrapan   2019-02-09

#Jak ja lubię imbecyli w wieku geriatrycznym#Marek Chrapan  2019-02-09

Czym ty się baranie chwalisz? Tym, że kolejny raz robisz za wioskowego goopka?


#Marek Chrapan   2019-02-09

Te "ciekawe czasy" znajdują początek co prawda w latach 70-tych u.w. ale konkretyzowane są od początku 80-tych:Rok 1985 to rok szczególny w histori Polski. Powstaje cos co powstać mogło tylko w Glowach najlepszych złodziei. Mistrz bankowsci Kwinto by tego nie wymyślił, ale zydokomuna kończąca właśnie z Bolkiem szlifowanie desek do okrągłego stołu wymyśliła. Powstaje FOZZ –fundusz obsługi zadłużenia zagranicznego. W FOZZ nie prowadzono ewidencji księgowej! Co to w praktyce oznacza, jakie to karygodne przestępstwo finansowe- wie nawet każdy sklepikarz. Nie wiedzieli o tym tylko w Ministerstwie Finansów. Nie wiedziała Rada Nadzorcza FOZZ, składająca się z samych geniuszy biznesu i finansów.


#Psychiatra#Marek Chrapan  2019-02-09

Napisz coś o dziele "Telegraf". Zgłaszaj do prokuratury, ziobrowcy znajdą paragraf, że FOZZ się nie przedawni. A tak w ogóle to pisze do idiotów?


#Marek Chrapan   2019-02-09

Po prostu wpłaca się i wypłaca cokolwiek nic nie rozliczając, nikogo nie notując każdy wpłaca i wypłaca ile będzie uważał za stosowne. Genialny pomyśl prawda. Cóż za geniusze to wymyślili. Wskazuje się na grupę poniższych osób, no cóż, ktoś jak to się mówi musi beknąć. Radę Nadzorczą FOZZ stanowiły osoby w większości wywodzące się z grupy przyjaciół absolwentów SGPiS, a więc: – Janusz Sawicki – przewodniczący RN, wiceminister finansów; – Jan Boniuk -dyrektor departamentu w tym ministerstwie (były I sekretarz PZPR resortu finansów); – Zdzisław Sadowski-były wiceminister w rządzie Messnera i przewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów; – Dariusz Rosati- członek Rady Nadzorczej FOZZ od stanu wojennego, w rządzie W. Cimoszewicza (SLD- PSL) minister spraw zagranicznych


#Marek Chrapan   2019-02-09

– Jan Wołoszyn- były wiceprezes NBP; – Grzegorz Wójtowicz- Prezes NBP – Wojciech Misiąg- wiceminister finansów; – Grzegorz Żemek- dyrektor generalny FOZZ, funkcjonariusz wywiadu wojskowego, główny oskarżony w aferze.


#Marek Chrapan   2019-02-09

Geniusze ci nabrali wody w usta i na wszystkie możliwe sposoby unikają wyjaśnień oraz zajęcia stanowiska wobec ustaleń dotyczących zbrodni stanu popełnionej na FOZZ. Przypomnieć należy Freda Torończyka, głównego koordynatora wywozu pieniędzy z polskich banków za granicę, właściciela firmy First International Trade S.A. z siedzibą (oficjalną) w Szwajcarii. Oto co napisał o jego udziale w aferze likwidator FOZZ w kwietniu 1991 r. : “W sumie, według dokumentacji dostarczonej przez p. Torończyka, otrzymał on ca 174,5 mln. dol. Dotychczas (w rzeczywistości nigdy- przyp L.W.


#Marek Chrapan   2019-02-09

nie dostarczył rozliczenia rozchodu tej kwoty”. (…) Trwają usilne próby nawiązania z p. Torończykiem kontaktu, w celu zorganizowania spotkania i dokonania ostatecznego rozliczenia. Problem polega na zlokalizowaniu p. Torończyka, który stale podróżuje po Europie i USA”.


#Marek Chrapan   2019-02-09

W poszukiwaniu Torończyka polskie władze wyręczyła dziennikarka. Dopadła go w Dusseldorfie, ale on rozpoczął rozmowę od pretensji do władz polskich, które – jego zdaniem – nie poznały się na geniuszu Grzegorza Żemka. Oświadczył też, że nie miał w ręku żadnych pieniędzy FOZZ. Natomiast polskim długiem w Londynie „zaopiekował się” niejaki Jan Rejent – uprzednio wiceminister i były dyrektor Departamentu Zagranicznego Ministerstwa Finansów. Był on agentem spółki zajmującej się polskim długiem, która w chwili powstania


#Marek Chrapan   2019-02-09

nie miała żadnego kapitału założycielskiego; była więc ogniwem przestępczej fikcji. Końcowy raport NIK w sprawie nadużyć FOZZ, wśród współodpowiedzialnych za grabież miliardów dolarów, wymienia: – ministra finansów Andrzeja Wróblewskiego i Leszka Balcerowicza, – podsekretarzy stanu w Ministerstwie Finansów Janusza Sawickiego i Wojciecha Misiąga, – Radę Nadzorczą FOZZ, – dyrektora generalnego FOZZ- Grzegorza Żemka, – główną księgową FOZZ- Joannę Chim. W jakim celu powołano FOZZ. Fundusz został powołany ustawą z 1985 r. i miał zajmować się kupowaniem długów PRL zaciągniętych w latach 70-tych przez ekipę Edwarda Gierka.


#Marek Chrapan   2019-02-09

Komisja krajowa Solidarności zostaje przesortowana przez agenta służb bolszewickich. Bolek na zlecenie bandyty Kiszczaka jako przewodniczący komisji krajowej sam decyduje kto w niej będzie i kto zasiądzie przy stolcu. Lata 1983 -1988 to szczegółowe opracowanie przejęcia pozostałości PRL-u oraz przygotowanie do podziału kasy i wpływów. Nadchodzi rok 1988 , zainscenizowany w stoczni im. Lenina w Gdańsku strajk to hasło to spuszczenia ze smyczy Bolka i teatr zwany okrągły stolec. Mimo całego wieloletniego przygotowania jest jednak niepewność. Jak się zachowa ten głupi Polski naród . Nieraz już potrafił zaskoczyć , chociażby w czasie wojny i powstania Warszawskiego. Rok 1989 społeczeństwo Polskie umęczone bieda ostatnich 10 lat. Rozbita Solidarność. Metamorfoza bolszewików w


#Marek Chrapan   2019-02-09

kapitalistów .Sowiecki general Wolski vel Jaruzelski prezydentem Polski. Lub inaczej. Upadek komunizmu . Odrodzenie niepodległej Polski . Pełna demokracja i początki systemu kapitalistycznego. Wielki rynek zbytu,możliwości produkcyjnych, otwarty świat. Wymarzone warunki do odbudowy państwa Polskiego. Jakkolwiek by nie interpretować, zabrakło tego czego w roku 1945 po zakończeniu drugiej wojny światowej, radości społeczeństwa fiesty na ulicach miast i uśmiechu . Polacy zarówno w roku 1945 jak i w roku 1989 zdawali sobie sprawę z tego ze okupacja nie jest skończona pokonano jednego okupanta został drugi, a raczej plemię powstałe z agentów obydwu okupantów.


#Marek Chrapan   2019-02-09

Latem 1991 roku w budynku firmy Z.Rolata Oxford Polska w centrum Warszawy odbywa się narada właścicieli Polski. Naradzie przewodzi Zigmunt Rolat, udział w naradzie biorą Abraham Goldberg ,K.Skase , John Elliot,Alan Bond,Barbara Lundberg oraz kilka innych mniej znaczących postaci.


#Marek Chrapan   2019-02-09

Kawę podaje i czyści popielniczki prawdopodobnie R.Opara,nie ma stenogramu z tej narady ale wątpię aby zatrudniano sprzątaczko kelnerkę, gdyż fakt ze Goldberg jest w Polsce zostanie ujawniony dopiero w roku 2005. PRL-bis zostaje podzielony na rejony wpływów .Bond otrzymuje pod kontrole Polskę północną. Goldberg wraz z Rolatem Warszawę .Elliot południe wraz ze Skasem oraz wolna rękę inwestowania w całej Polsce.


#Marek Chrapan   2019-02-09

Pani Lundberg jest przewidziana do zarządzania dużymi firmami które powstają . Największe dotychczas przedsiębiorstwa w Polsce zajmujące się energia, paliwami, surowcami zostają oddane pod wspólna opiekę. Szybko powstające fikcyjne spółki Zajma się wykupem akcji. Wszak w budynku na wiejskiej ciągle zamieszanie. Rożni się tam kręcą w lawach poselskich .Wiec kasę z FOZZ trzeba szybko wypompować i ulokować. Znakiem firmowym pana Bonda będzie odtąd piwo DB.Także znajdujące się na północy firmy związane z energetyka –Elektromontarz północ –zarządzana oczywiście przez pana R.Opare ,wszak pod swym własnym nazwiskiem poszukiwany listem gończym Bond nie będzie kupował akcji. Elliot będzie kojarzony piwem Żywiec wraz z Allanem Myersem


#Marco   2019-02-08

To już wtedy Jarek miał ochronę?


#Nie PO nie PIS   2019-02-08

Upadek proletariatu ha ha .Po prostu komuchy zrobiły się biznesmenami.Cała sztuka polegała na tym żeby wszystkim się wydawało że coś obalili a komuna i tak trzymała na wszystkim łapę dzięki takim osobom z okrągłego stołu.


#Polak#Nie PO nie PIS  2019-02-08

PO to kontynuacja komuchów, ostatnio już się z tym nie kryją - prezentacja wspólnego składu od Schetyny do Millera, w dodatku niemieckie parobki z Tuskiem na czele. PiS to ich przeciwieństwo, mimo różnych krajowych i zagranicznych potężnych nacisków, działają dla dobra Polski. A naciski są naprawdę potężne, od UE, nawet od amerykańskich "przyjaciół" (447), nie mówiąc o wrednym żydostwie. Przy takich wrogach i "przyjaciołach" i tak dzielnie się sprawują.


#Basia#Polak  2019-02-08

PIS działa na dobro Srebrnej a nie Polski.


#Spokojny#Basia  2019-02-08

Na bezrybiu i rak ryba. Jak nie można PiS-owi przypisać prawdziwej afery, to trzeba ją spreparować. Nie ważne, że każdy uczciwy finansista wyśmieje tę "aferę", ważne że ludzie o niej słyszą i co niektórzy, jak np. Basia, nawet w nią uwierzą.


#Jaja jak berety#Spokojny  2019-02-08

Basia, ta sekretarka od jarkacza doskonale o tym wie. Mając dwa udziały szefa pełnomocnikiem zrobiła. I szef zmoczył kuper.


#Duff#Nie PO nie PIS  2019-02-08

Dokładnie.


#Emeryt   2019-02-08

W Pasłęku gościli również elbląscy funkcjonariusze SB, którzy nagrywali to spotkanie .Punkt obserwacyjny przy sklepie rybnym. SB nie przypuszczała ,że wkrótce jeden gości ze zdjęcia tj. Leonard Krasulski będzie ich weryfikował.


#A mury runą   2019-02-08

pierwsza wizyta zarządu spółki Srebrna w Pasłęku


#Mn   2019-02-08

po latach lepiej widać prawde !


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności