10 grudnia 2018 Julii, Danieli, Bogdana

Tragedia, która dzieli

dodał 2018-04-10
Tragedia, która dzieli

Wiadomość o tragedii w Smoleńsku zastała mnie na polu golfowym Sand Valley. W tym samym miejscu po raz ostatni wśród żywych widziałem Marszałka Macieja Płażyńskiego, człowieka tak blisko związanego z naszym miastem i regionem. W dniu 29 października 2009 roku Marszałek gościł na polu golfowym, gdzie otrzymał tytuł Honorowego Członka Sand Valley Golf & Country Club. Marszałek udzielił też wywiadu naszej gazecie, w którym stwierdził, że będzie uczył się gry w golfa, ale pozostanie wierny piłce nożnej. Według ostatniego sondażu w zamach w Smoleńsku wierzy 20 % pytanych. 23 % odpowiada nie wiem, a 57 % w zamach nie wierzy.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Taki sobie   2018-04-10

Sam się dzielisz. Ta tragedia to nie jest kwestia wiary w zamach lub nie. Można zadać pytanie Polakom czy przyczyną wypadku było zderzenie z brzozą jak próbują nam wmawiać niektórzy i ciekawe jakie byłyby wyniki.


#Samobójstwo rozszerzone#Taki sobie  2018-04-10

Albo pytanie czy L Kaczyński wymusił przy pomocy zwierzchnika Sił Powietrznych, lądowanie, jak to chciał uczynić w Gruzji.


#Du#Taki sobie  2018-04-10

Logika Twojej wypowiedzi jest taka właśnie jak próbują nam wmówić. Nikt nigdy nie mówił że przyczyną wypadku było zderzenie z brzozą. Nie wiem jaka była przyczyna na 100%, ale zderzenie z brzozą nastąpiło bo samolot był za nisko przed pasem pytanie dlaczego i tu należy szukać przyczyny. Do katastrofy by doszło nawet gdyby tej brzozy tam nie było.


#Aha#Du  2018-04-10

Jak to nie, komisja rządu Tuska wskazywała brzozę jako bezpośrednia przyczynę rozbicia skrzydła. I że potem samolot obrócił się na plecy. Na wysokości kilku metrów samolot o szerokości kilkudziesięciu metrów nie może się obrócić. Technicznie niemożliwe. Tuskowy rząd i komisja kłamali.


#Du#Aha  2018-04-10

Dalej nie rozumiesz. Nie ważne czy brzoza złamała skrzydło czy nie , pytanie dlaczego samolot ją dotknął. Czy nie wydaje Ci się że był za nisko ?


#Aha#Du  2018-04-10

Nie dotknął, skąd ta informacja, że dotknął? Miller sobie to wymyślił? Tylko mi nie pisz, że komisja Millera to "zbadała", żadnych badań nie było. Samolot rozpadł się na tysiące kawałków w powietrzu, to akurat mozna było udowodnić. Nieznana jest jednak przyczyna i żródło wybuchu.


#Aha#Aha  2018-04-10

Cała narracja komisji tuskowej Millera opierała się na brzozie. Ze to brzoza spowodowała złamanie skrzydła. Ale skoro twierdzisz, @du, ze nie brzoza winna, to co? Dlaczego samolot się rozwalił w powietrzu?


#Du#Aha  2018-04-10

Rozumiem że już o brzozie nie rozmawiamy i słusznie. Ja nie wiem co było przyczyną katastrofy (na pewno nie brzoza - nawet Miller tego nie mówił jako o przyczynie). Rozumiem że Ty sugerujesz zamach (wybuch ), masz prawo , ja natomiast zadaje podstawowe pytanie czy samolot był na odpowiedniej wysokości w momencie lądowania ? Jeżeli nie to dlaczego i tyle .


#Aha#Du  2018-04-10

Źle rozumiesz, nie mówię o "zamachu" . Natomiast uwazam, że Tusk i komisja Millera kłamali. Tusk jest odpowiedzialny za zaniechania. Za to powinni iśc do więzienia. P.s. Miller skazuje jednak na brzozę jako przyczynę rozpadu skrzydła a potem samolotu. Moje pytanie mądralo, dlaczego samolot spadał, i nie skosił lasu zanim opadł, tylko wybuchł w powietrzu? Nie znasz odpowiedzi? I za to właśnie m.n. tusk powinien siedzieć.


#Aha#Aha  2018-04-10

Poza tym dziwna jest cała otoczka lotu. Przebudowa salonki w samolocie. Brak monitoringu na lotnisku, brak nagrań, brak BORu w Smoleńsku. Wszystko dziwne i podejrzane. Podejrzane zgony osób związanych z lotnictwem. Wszystko to śmierdzi. Jakby Tusk kazał zacierac wszelkie slady jego zaniechań i knowań.


#Du#Aha  2018-04-10

O już zaczynamy "mądralami" lecieć :). Pytanie skąd ty to wszystko wiesz , że kłamali ? Ponieważ wszystko wiesz po prostu odpowiedz mi na proste pytanie dlaczego samolot był tak nisko przed pasem. Pewnie dlatego że Tusk z Millerem kłamali. No dość pokrętna logika.


#Aha#Du  2018-04-10

Odpowiesz na pytanie , czy będziesz zmieniał temat?


#Aha#Aha  2018-04-10

Dlaczego był nisko? Bo nie miał możliwości odejść na drugi krąg i wciąz spadał.


#Du#Aha  2018-04-10

Przecież Ty o nic nie pytasz. Ty stwierdzasz że (prawdopodobnie Tusk) zaplanował to wszystko potem mataczył , być może tak było tylko jakby dowodów brak.


#Aha#Du  2018-04-10

Pytam dlaczego samolot rozpadł się w powietrzu.


#Du#Aha  2018-04-10

A to już bardzo ciekawe, był nisko bo nie mógł odlecieć, to był czy nie był ?


#Aha#Du  2018-04-10

Dlaczego się rozpadł w powietrzu?


#Nauka jazdy#Aha  2018-04-10

Może dla tego że Lech Kaczyński, wysłał do pilotów dowódcę Sił Powietrznych, który zachęcał ich do lądowania mimo alarmu PULL UP i TERRAIN AHEAD, którego samo słuchanie rozsadza głowę


#W Sieci#Aha  2018-04-10

W jakim tygodniku, te bzdury wyczytałeś ?


# aha#Du  2018-04-10

@du, dlaczego się rozpadł w powietrzu? Ja nie wiem, a ty?


#Realia#Aha  2018-04-10

A alarmy PULL UP i TERRAIN AHEAD, to tak tylko dla jaj leciały, a Błasik - „ zmieścicie się”, to tak tam sobie znudów gadał


#Nocoty#Aha  2018-04-10

Nie rospadł się w powietrzu, przywalił w ziemię z prędkością ponad 300 km/h


#Aha#Realia  2018-04-10

I za kłamstwa o Błasiku i Kaczyńskim trzymajacym stery - powinna byc nagroda w Więzieni dla Tuska i jego ludzi.


#I tyle#Aha  2018-04-10

Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy." Jarosław Kaczyński I przyszedł marzec 2010r, I w TVP pojawił się prezydent RP z wystąpieniem. Do sprawdzenia w archiwach TVP. Oto co powiedział: Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać. Lech Kaczyński.


#Aha#Nocoty  2018-04-10

do @nocoty, Gdyby przywalił, to skosiłby najpierw tamten las. Jak IŁ w Lesie Kabackim.


#Nocoty#Aha  2018-04-10

Ił nie skosił lasu, a w Smoleńsku nie było lasu, to co miał skosić, oprócz tych kilku drzew, które jak widać są połamane zgodnie z linią lotu


#Ludzie#Aha  2018-04-10

A skąd ta informacja że nie dotknął, sam sobie wymyślasz


#Dobre#Aha  2018-04-10

Za to komisja Maciarewicza nic nie wskazała i nawet nie kłamała, tylko pięniądze brała


#Wc#Aha  2018-04-10

Bardzo dziwne. Załoga, która nigdy z sobą nie latała dowiaduje się dzień wcześniej, ze ma ten lot i w nocy uczy się lotniska z książek bo nigdy tam nie lądowała, tylko jeden ma papiery na taki lot, tylko jeden w jakiś rozumny sposób mógł gadać z ruskimi nawigatorami itd itp. 91-jedno letni Prezydent Kaczorowski musiał wstawać o czwartej rano bo nie chciało się lecieć dzień wczesnej bo mały kaczor miał imprezkę i sam się spóźnił na odlot. A potem już wszystko na hura!


#Flaszeczka pomagała#Aha  2018-04-11

Z tym Kaczyńskim, to sobie wymyśliłeś, wprawdzie w pzeciwieństwie dobrana umiał jeździć rowerem ale latania, to jak widać słusznie, panicznie się bał


#Beskit#Aha  2018-04-12

przepraszam, ja się tylko wtrącę. Skąd teza, jak widzę wielokrotnie przez Ciebie powielana, że samolot rozpadł się na TYSIĄCE KAWAŁKÓW W POWIETRZU ? Masz na to dowody? I dowód na to, że samolot nie dotknął brzozy? Ja natomiast mam niezaprzeczalny dowód dotknięcia. JEST NIM ZŁAMANA BRZOZA. To nie brzoza jednak była przyczyną katastrofy? OK, nie była. Przyczyną była następująca sekwencja zdarzeń i jest ona do udowodniona: Samolot leciał za nisko z powodu panującej mgły. Pilot myślał, że jest dużo wyżej i ignorował komunikat Terrain Ahead. W pewnym momencie leciał tak nisko, że zahaczył nieszczęsną brzozę. Mniej więcej parę sekund wcześniej podjął decyzję "odejścia na drugi krąg", uznając, że sytuacja jest zła i nie pozwala na dalsze podejście. Nie wiedział, że jest (cdn)


#Beskit#Beskit  2018-04-12

... KRYTYCZNA. Przy spowolnionym jeszcze ciągu zahaczył brzozę, która się złamała nie uszkadzając samolotu. Niestety samolot stracił równowagę i przy (nadal zbyt niskim ciągu) zaczął się obracać względem osi wzdłużnej. W następstwie zahaczył najpierw skrzydłem a potem DACHEM o podłoże. Samoloty takie mają wzmocniony brzuch, dach jest podatny na zniszczenia. Spowodowało to rozpadnięcie na się NA TYSIĄCE KAWAŁKÓW na dużej przestrzeni. To są FAKTY, z faktami się nie dyskutuje. Fakty te przedstawiał również powołany przez prokuraturę (już w okolicznościach nowej władzy) zespół Antoniego Milkiewicza. Możesz sobie o nim poczytać i następnie wysnuwać dalej swoje teorie. Ale najpierw się dobrze zastanów.


#Ab#Beskit  2018-04-12

Znając wymiary Tu-154 - długość 48 m, wysokość 11 m ,rozpiętość 37 m -ciężko to sobie wyobrazić. Zwłaszcza przekręcenie się na tak niskiej wysokości.


#Beskit#Ab  2018-04-12

Jeśli chcesz komentować to najpierw pomyśl co piszesz, zaczął się obracać, zahaczył skrzydłem o ziemię i wtedy nastąpiła demolka. Czy zgodnie z tm co piszesz powinen się naprostować i poleciec dalej ? Czy wy ludzie macie pojęcie o czym w ogóle rozmawiacie ?


#Ab#Beskit  2018-04-12

Co tak się pienisz znawco?! Piszę o swoich spostrzeżeniach.To w którym momencie ściął brzozę?


#Beskit#Ab  2018-04-12

Ja się nie pienię. Jednakże uważam, że dzięki wypowiedziom takich ignorantów jak Ty lud AHA nadal będzie kultywowana błędna opinia, ze tej katastrofy nie da się wyjaśnić. To jest zresztą wpisane w plany partii, która jako jedyna czerpie z tego korzyść. Choć trzeba przyznać nieco nieumiejętnie stara się konfabulacji Macierewicza wycofywać. Pozdrawiam


#Beskit#Beskit  2018-04-12

I nie obrażaj się za słowo Ignorant. Według słownika to osoba, która nie zna się na temacie, który porusza. Masz prawo. Ekspertem lotnictwa nie jesteś.


#Ab#Beskit  2018-04-13

Widzę że uważasz się za eksperta. Napisz skoro wszystko już takie jasne czemu wrak niszczeje i Rosjanie go nie oddają.


#Warto#Ab  2018-04-13

Dzięki takim działaniom, Maciarewicz został ministrem obrony i dokonał takiej demolki w polskiej obronie, że nie potrafili tego zrobić wszyscy agenci Rosji i wpakowane pewnie setki milionów w ich działalność, warto było, warto. PIS opierający swoją politykę na nekrofilii, odwrócił od siebie wszystkich sojuszników, warto było, warto. Putin dokładnie wie co robi.


#Beskit#Ab  2018-04-13

kolega o pseudonimie Warto odpowiedział Ci wyczerpująco. Połącz fakt powołania na ministra AM i nie oddanie wraku. To naprawdę nietrudny proces myślowy. Za eksperta się nie uważam. Ja po prostu nie podważam ustaleń (i słucham ich uważnie) prawdziwych ekspertów z Antonim Milkiewiczem na czele. Poczytaj sobie o jego dokonaniach (Las Kabacki, czas komuny - wytknął błędy konstrukcyjne radzieckim producentom). Jeśli Ty wolisz słuchać tych od pękających parówek lub mocujących drzewo na lawecie - Twoja sprawa. Wolny kraj.


#Ab#Beskit  2018-04-13

Brakuje mi 5 lat między katastrofą a powołaniem Macierewicza na ministra. Ja również śledzę uważnie wszystko co dotyczy tej katastrofy, zwłaszcza nagrania rozmów z obrad komisji Millera jak też u Sowy. Uważnie obserwowałem też ośmioletnie rządy koalicji PO-PSL i mam prawo na tej podstawie mieć wątpliwości do większości spraw którymi zajmowali się wtedy rządzący. Potwierdzają to ostatnio postawione oskarżenia zatrzymania.


#Nick#Taki sobie  2018-04-10

Naiwni biorą Smoleńsk na wiarę. A fakty sa takie, że brzoza nie złamie samolotu. Samolot IŁ wykosił kilka km Lasu Kabackiego zanim się rozbił.


#Kłamstewko#Nick  2018-04-10

Ale się rozbił jednak w drobny mak i jednak nie wykosił kilku kilometrów drzew, pomyliłeś chyba z meteorytem tunguskim


#Aha#Kłamstewko  2018-04-10

Piszę o katastrofie w lesie kabackim. Logiczne skutki opadania samolotu. W Smoleńsku nie wykosił, bo się rozpadł wyżej i częsci pospadały.


#Beskit   2018-04-13

kolega o pseudonimie Warto odpowiedział Ci wyczerpująco. Połącz fakt powołania na ministra AM i nie oddanie wraku. To naprawdę nietrudny proces myślowy. Za eksperta się nie uważam. Ja po prostu nie podważam ustaleń (i słucham ich uważnie) prawdziwych ekspertów z Antonim Milkiewiczem na czele. Poczytaj sobie o jego dokonaniach (Las Kabacki, czas komuny - wytknął błędy konstrukcyjne radzieckim producentom). Jeśli Ty wolisz słuchać tych od pękających parówek lub mocujących drzewo na lawecie - Twoja sprawa. Wolny kraj.


#Spokojny   2018-04-10

Sam tytuł jest tendencyjny i podły. Wybija na pierwszy plan podział. A przecież w pierwszych dniach tragedii nie było podziału. A przynajmniej podłota wstrzymywała się wobec powszechnie demonstrowanego żalu prze tysiące Polaków, ze strachu, że zostanie powszechnie potępiona. Podział zawsze - niezależnie od jego przyczyny - osłabia nas, Polaków. Nie wiadomo, co tam naprawdę się stało ale w wersję rosyjską wierzy tylko mocno naiwny. Dajmy więc sobie spokój dalszym kłótniom na ten temat, przynajmniej tu w Pasłęku, bo niczemu dobremu to nie służy.


#Aha#Spokojny  2018-04-10

Oczywiście, propaganda tuskowa robiła wszystko, żeby zohydzić tę tragedię. Teraz podział już nastapił, ubecja zawsze będzie sączyć jad. Nawet tytuł notatki o tym świadczy. Redaktor jak ta hiena.


#Skojarzenia#Aha  2018-04-13

Nic tak bardzo nie zohydziło tej tragedi, jak co miesiąc, krótki na drabince i na koniec pomnik drabince postawili


#Magda   2018-04-12

Co oni tak tą trawę głaszczą to jakiś ceremoniał czy zabiegi kosmetyczne?


#Jeden z 8proc ktore nie slyszalo o katastrofie   2018-04-12

Co się otwiera w byłym Aster?


#Wyborca   2018-04-11

Tylko nam sie tu nie popłacz mała dziewczynko. Powiedz krótko co chciałeś napisać, to tak PO starej znajomości zrobie ci przysługę, Podziękujesz jak odbierzesz emeryturę.


#Wyborca   2018-04-11

Jaki wniosek można wysnuć ze wczorajszych uroczystości smoleńskich. Kilkadziesiąt tysięcy zamordowanych przez NKWD żołmierzy musi się posunąć. 10 kwietnia to już nie ich rocznica.


#Wyborca   2018-04-10

Ofiarom wycieczki do Smoleńska postawiono pomnik obok grobu nieznanego żołnierza na reprezentacyjnym placu stolicy. Pomnik żołnierzy zamordowanych w Katyniu, to kamień na Podwalu pod murem, przy przystanku autobusowym. Jak to można nazwać...


#Ab#Wyborca  2018-04-11

To kwintesencja rządów PO-PSL dotycząca polityki historycznej.


#Rymło mi się   2018-04-11

Pomnik smoleński - totalny pic, najpierw są schody, a dalej... - nic


#Artystka#Rymło mi się  2018-04-11

Bo to alegoria drabinki Jarasława z miesięcznic


# z netu   2018-04-10

"Właśnie odsłonili pomnik ofiar!!!!! Jest.. jest po prostu dobry. Naprawdę udany. I najważniejsze - że jest! W końcu, po ośmiu latach.. A reszta, awantury, prymitywny hejt itd? Zupełnie nieistotny.. piękny dzień. Piękny."


#Plagiat# z netu  2018-04-11

Ściągnięty z okładki płyty niemieckiego zespołu .Znasz słowo PLAGIAT


#Somsiad#Plagiat  2018-04-11

Rozumiem że wszystkie konstrukcje schodów również na twojej klatce też są plagiatem z ich okładki?


#Wyborca   2018-04-11

No proszę. Dzisiejszą konferencję Macierewicza na której prezentował raport tehniczny podkomisji smoleńskij transmitowały TVN24 i Polsat News. Reżimowa TVP Info w tym czasie pokazywała komisję Amber Gold. Niebywałe. Co to może oznaczać...


#Spokojny   2018-04-10

Podły wpis redaktora osiągnął swój cel. Już tu się zawzięcie spieracie, chociaż nikt z Was nie wie, co tam się naprawdę wydarzyło. Jedno natomiast jest wiadome i pewne - po żadnej katastrofie lotniczej nie prowadzono śledztwa w ten sposób jak to robili Rosjanie. ZAWSZE skrupulatnie zbierano najmniejsze szczątki rozbitego samolotu i składano je w całość. W ten sposób dochodzono do prawdy. A co robili Rosjanie? Wybijanie okien, cięcie wraku na części, umycie wraku, żadnych poważnych badań. To już świadczy, że robiono wszystko, by do prawdy nie dotrzeć, lecz by ją ukryć, w czym pomagali podlece - Tusk, Kopaczka i inni. Dlaczego więc spieracie się o rzeczy, które Wam perfidnie podrzucono, abyście się gryźli jak psy o kość. Jesteście aż tacy głupi?


#Marek Chrapan#Spokojny  2018-04-11

Fakt, redaktor prowokuje ale gdyby nie taki temat to każda prowokacja publicystyczna napędza dyskusję i czasami daje pozytywne wnioski. Tu jednak nie ma miejsca na tego typu prowokacje. Faktem jest, ze odpowiedzialni za śledztwo nie zrobili nic dla wyjaśnienia, a wręcz gmatwali by niczego nie wyjaśnić. Dlatego ja pozostaję przy swoim - napisałem jakieś 1,5 godz po tragedii na NK - PSZ Nalazki, że w tej zbrodni maczali swoje krwawe łapska "nasze" (żydokomusze) służby. Napisałem to na podstawie zasłyszanej w 2008 r bezwiednie rozmowy w Londyńskim POSK rezydentów dwóch różnych "naszych"służb o ewentualnym pochówku Prezydenta R. Kaczorowskiego w Polsce kiedy rodzina była jakoby przeciwna. (Treść rozmowy przekazałem płk Sztabu Generalnego WP)


#Wyborca#Marek Chrapan  2018-04-11

- Napisałem to na podstawie zasłyszanej w 2008 r bezwiednie rozmowy w Londyńskim POSK rezydentów dwóch różnych "naszych"służb o ewentualnym pochówku Prezydenta R. Kaczorowskiego A byłeś już z tym u swojego lekarza rodzinnego. I co ci powiedział....


#Wyborca#Wyborca  2018-04-11

Żarty żartami ale pojawił nam sie kluczowy świadek w sprawie wypadku pod Smoleńskiem. Chrapan, jesteś brakującym puzlem w układance Antoniego Macierewicza. No nareszcie, cała Polska na to czekała:))))


#Jak ja nie cierpię idiotów#Marek Chrapan  2018-04-11

Rzuć nazwisko tego sztabowca, któremu zameldowałeś o podsłuchanej rozmowie, sprawdzimy.


#Aha#Spokojny  2018-04-10

Wiadomo, ze samlot się rozbił w powietrzu. Ja piszę, że za zaniedbania i kłamstwa Tuskowi należny się więzienie .


#Spokojny#Aha  2018-04-10

Oczywiście że się należy i to całej bandzie z Tuskiem na czele.


#Likwidator OC#Aha  2018-04-10

A części samolotu lecąc z prędkością ok 280 km/h spadły prawie pionowo a pocisk z taką prędkością leci ponad kilometr


#Fgs#Spokojny  2018-04-10

Dobrze powiedziane, banda Tuska.


#Spokojny#Aha  2018-04-10

Oczywiście, że się należy ale tu, w tym miejscu, szkoda słów i palców na jałowy spór z platformianym otumanieniem, które nie przyjmuje do wiadomości innych opcji poza tymi podanymi na brudnej tacy przez kłamców, którzy za nic nie przyznają się do swych niecnych czynów, za które tylko loch i krata się należy. Paktowanie z obcym, wrogim nam państwem w wewnętrznej walce politycznej, która jest normalnością, to zdrada, dawniej karana gardłem a dziś wieloletnim więzieniem.


#Spec#Likwidator OC  2018-04-10

Powiec mi jaki niby pocisk tyle przeleci ?


#Wyborca#Spokojny  2018-04-10

Odleciałeś bardziej niż Jarosław K. Nie wiem kto i dlaczego miłaby zabić Leszka Kaczyńskiego. Rosjanie nawet patykiem by go nieruszyli. Bliskie dna sondaże dawały niemal pewność, że reelekcji nie będzie (co ciekawe telewizja publiczna była wtedy w pisowskich łapach). Ale skoro twierdzisz, że jednak Rosjanie go zamordowali, to nie zostaje nic innego jak wypowiedzenie im wojny. Wstaliśmy z kolan, minęło 2,5 roku, na co czekać. Lance do boju, szable w dłoń....


#Wyborca#Spec  2018-04-10

Nie wiesz? Człowiek strzela a bozia kule nosi...


#Jasnowidz#Aha  2018-04-10

A co miałeś proroczy sen, że twierdzisz wiadomo


#Strzelec wyborowy#Spec  2018-04-10

7,62 i kilkadziesiąt innych


#3 tony TNT   2018-04-11

Polacy, Polacken, Polish People. Atawistyczni gamonie. Na własną prośbę. Bismarck, Stary Fryc, Mikołaj II i inni za mało tą ciemnotę gnębili. ? - /Zamach w Smoleńsku/ - wypadek lotniczy a wypłaty za "zamach" ślubnej tego 'gienierała' zwanego "Śmiało, Zmieścisz Się", który poprzedniego dnia dla kurażu walnął sobie ćwiartkę, a później "z wczorajszym chuchem" meldował "xero koordoopla z Żoliborza" że samolot jest ok. ... POLACY, POLACKEN, POLISH PEOPLE - rejestrator lotu Tupolewa zarejestrował paniczny krzyk pasażerów i ostatnie - typowe słowo wkurwionego do granic ostateczności - kapitana Protasiuka: "k***a !!!". A świr Antoni M. mówi o zamachu, o dobijani rannych... - To dzięki takim typom doszło m.in. do III rozbiorów Polski. Historia ciągle toczy swoje wielkie koło.


#Ab#3 tony TNT  2018-04-11

Żywy przykład udanego niestety prania mózgu przez niektóre 'media'.


#Viva Młynary   2018-04-11

Był też na 60. leciu pasłęckiego LO. Jego brat Wojtek był podobnego charakteru. Dzisiaj takich ludzi w Polsce brakuje. Dzisiaj w Polsce rządzi szmaciarz, który dwukrotnie sponiewierał premier rządu RP - B. Szydło (vide: "za co chcecie mnie odwołać ?" - do opozycji sejmowej. Za 2 tygodnie koordoopel przychylił się do żądań opozycji i odwołał B. Szydło. Za parę tygodni B. Szydło (jak kierowniczka osiedlowego magla) wykrzyczała w Sejmie RP: "Te nagrody nam się należały !" - Za tydzień konus z Żoliborza nakazał wszystkim "te nagrody" oddać. - Marszałek W. Płażyński (też nie był sejmowym orłem) na takie dictum podał by się do dymisji. Dobrze się stało, że w pasłęckim liceum jest poświęcona Mu tablica.


#Gazeta polska   2018-04-10

widze ,ze spora gromadka z tych 20 % debili jest na tym forum


#Zaskoczona#Gazeta polska  2018-04-10

To PISowi już spadło do 20%, chyba po dzisiejszych szopkach


#Zygzak   2018-04-10

Moje wnuki będą kiedyś oglądać w podręcznikach do historii zdjęcia zdrajcy Tuska ściskającego się z mordercą Putinem tuż po tej tragedii i będą gardzić zarówno jednym, jak i drugim. Może nie dożyję, ale jestem tego całkowicie pewny.


#Raduj się#Zygzak   2018-04-10

Ja też jestem pewny że twoje wnuki, co najwyżej na zdjęciach, będą oglądały na pomnikach, winnego śmierci 96 osób


#Qwerty   2018-04-10

Pytam się kto podzielił ludzi, czy to ci co sikali na znicze czy je stawiali. Czy tam zginął tylko Prezydent ? Czy cała elita od prawa do lewa. I to dzieli? Skąd te zacietrzewienie, chcą się modlić niech się modlą, lepiej się modlić niż rzucać kamieniami.


#Wyborca#Qwerty  2018-04-10

Nie przesadzaj z tą elitą. Urzędnicy i politycy których zakichanym obowiązkiem była praca dla nas. Ofiary pisowskiej wycieczki, która miała hucznie zaingurować kampanię prezydencką dołującego w sondażach Lecha Kaczyńskiego. No i było z hukiem. A późniejsza pisowska narracja to wyssane z palucha Jarosława konfabulacje. I jak widać amatorów ssania nie ubywa.


#Matka Polka   2018-04-10

Trzeba być idiotą, by tych puzzli nie poskładać do kupy i chorym, by nie wyczuć tego smrodu ze wschodu. Po co pisać "nie wierzy", powiedzmy prawdę: "nie chce wierzyć". Zresztą te dane to raczej z rękawa autora niż z sondażu.


#Spokojny   2018-04-10

Tak zwane badanie przez Rosjan tej katastrofy i zgoda Tuska na to tak zwane badanie jasno wskazuje sprawców. Gdyby Rosjanie i Tusk byli bez winy, przeprowadziliby normalne, porządne badanie, takie jakie robi się na całym świecie. A tak, wskazali siebie jako sprawców, którym nie zależy na odkryciu prawdy. Ot, i wszystko - każda dyskusja to tylko bicie piany, taka dymna zasłona. Czy dowiemy się prawdy, jak to się naprawdę stało? Nie wiadomo. Podły redaktorzyna wrzucił prowokacyjny temat - niech się gryzą.


#Aha   2018-04-10

I własnie dlatego, że nie ma wciąz wyjaśnienia logicznego tej katastrofy, za to, że Tusk doprowadził do zaniedbań, on i jego ludzie nie zajęli sie badaniem ani nawet sprowadzeniem wraku, za niejasne i szkodliwe decyzje - za to Tuskowi należny się więzienie jak psu buda.


#Tak#Aha  2018-04-10

Więzienie dla Tuska za kłamstwa , mataczenie i za zdradę!


#Podsumowanie#Aha  2018-04-10

Fakt że po katastrofie popełniono wiele błędów, choćby z brakiem weryfikacji zwłok, fakt że rządowi Tuska nie udało się odzyskać wraku, fakt rze rząd PIS nawet nie próbował odzyskać tego wraku, fakt że żaden z członków komisji Maciarewicza nie widział na oczy tego wraku, mimo zachęty strony rosyjskiej, fakt że wszystkie w miarę poważne komisje zatrudnione przez Maciarewicza (oprócz tych z Kanady, co przyznali się do kłamstwa), odrzuciły wersję o zamachu, Hiszpanie wycofali się z badania, w momencie usłyszenia ciągłego alarmu z systemu kontroli


#Aha#Aha  2018-04-10

No i jeszcze za kłamstwa o Błasiku i Kaczyńskim trzymajacym stery - powinno być więzienie dla Tuska i jego ludzi.


#Fgh#Aha  2018-04-10

Tusk ma krew na rękach.


#Nick#Fgh  2018-04-10

Tusk, Klich, Arabski, Miller, Kopacz.


#Hr#Nick  2018-04-10

No i seryjny samobójca tez maczał palce.


#Niestety#Fgh  2018-04-10

Raczej ten co kazał lądować


#Zięciu#Hr  2018-04-10

Zaraz tam seryjny, raz w Gruzji próbował, szczęśliwie Błasika nie było


#WSI#Zięciu  2018-04-10

Seryjny samobójca uaktywnił sie po Smoleńsku. Dziwne?


#Ejtam#Zięciu  2018-04-10

A co wy chcecie, jak wytrzeźwiał i sprawdził notowania, to przeprosił pilotów, za zmuszanie do samobójstwa i ich obrażanie


#łżeantoni nawet swoi mu nie wierzą   2018-04-10

Część rodzin boi się, że Macierewicz i jego Podkomisja powiedzą coś, co potem okaże się nieprawdą albo będzie niemożliwe do udowodnienia. Część rodzin boi się, że w ten sposób zostanie podkopany autorytet Podkomisji Smoleńskiej i wiarygodność jej ostatecznego raportu. Tego się boją. A ja? Musiałabym dłużej porozmawiać z panem Antonim, by mieć zdanie o jego pracy. Dotąd miałam wiarę i wielkie uznanie dla wysiłków Podkomisji, ale skoro teraz zaczęły się dyskusje i kontrowersje, to chciałabym poznać możliwie kompletną odpowiedź - podkreśla Jadwiga Gosiewska


#Nie ma to jak zgoda w pisiej rodzinie#łżeantoni nawet swoi mu nie wierzą  2018-04-10

A kto robi wokół katastrofy najwięcej wrzawy? Macierewicz. Czy "raport techniczny" powinien powstać? To punkt sporny Przedmiotem sporu między Macierewiczem a rodzinami - również Martą Kaczyńską - jest to, czy na rocznicę powinien się pojawić raport częściowy, film, prezentacja czy nic, bo przecież czekają na raport końcowy. Część rodzin nie chce bombastycznej prezentacji jak ta sprzed roku, gdy w filmie postawiono tezę o wybuchu bomby termobarycznej. Potem Podkomisja zapomniała o tej bombie, dr Wacław Berczyński, który ją lansował, porzucił posadę i wyjechał do swojego ulubionego domu w Springfield koło Filadelfii (USA). Podkomisja się ośmieszyła, a rodziny, które - racjonalnej czy nie - ale w dobrej wierze wspierały Podkomisji naraziły się na drwiny i kolejny dyshonor ze strony państwa


#Naiwnych gamoni nie brakuje#łżeantoni nawet swoi mu nie wierzą  2018-04-10

Wnuk Anny Walentynowicz - Piotr - jest wpatrzony w Macierewicza. Sam Zagrodzki uznaje go za "najsłabsze ogniwo". Generalnie jednak klimat wśród rodzin smoleńskich, które Macierewicza nie skreśliły już w 2010 r., jest taki: weź się do roboty i opublikuj raport końcowy, gdy będziesz pewny jego wniosków - żadnych częściowych czy technicznych, które będą zakończone pytajnikiem. Co pokaże Podkomisja tuż po rocznicy, to w 100 proc. jeszcze nie wiadomo. W przeddzień rocznicy Macierewicz zapewniał, że "główna przyczyna [katastrofy] jest [w "raporcie technicznym"] opisana w sposób wyczerpujący i wiarygodny". Ale "oczywiście nie wyklucza", że później coś będzie rozszerzane. Macierewicz ma powołać się na jakąś relację świadka, który twierdził, ale nie pod przysięgą, że śladów po materiałach wybuchow


#Córka wie swoje#łżeantoni nawet swoi mu nie wierzą  2018-04-10

Najnowszy wywiad z Martą Kaczyńską w tygodniku "Sieci" jest bardzo ważny i pokazuje hamowaną irytację na działania Macierewicza. Parę cytatów. "Ostatecznego dowodu na wybuch nie ma" - a przecież Macierewicz wiele razy już mówił o "dowodach przesądzających". "Jedyne, co mnie zdziwiło, to brak pełnej współpracy między prokuraturą a Podkomisją" - a to przecież prokuratura zwracała się do Podkomisji Macierewicza, ale niczego nie dostała. Dlaczego nie ma współpracy? "Proszę o to pytać przewodniczącego Podkomisji i jej członków" - odpowiada Marta Kaczyńska, nazwisko Macierewicza nie przeszło jej przez gardło. l


#A tak mówi wierny od poczatku druh antka#łżeantoni nawet swoi mu nie wierzą  2018-04-10

Z błotem miesza też wiarygodność zaufanych ludzi Macierewicza. Wręcz śmieje się z prof. Wiesława Biniendy i inż. Glenna Jorgensena, a także z "naiwnych dziennikarzy", którzy łykają ich rewelacje o rozkładzie bomb w skrzydłach i w kuchni Tu-154M. Zagrodzki wyśmiewa kolejne "koronne dowody" Podkomisji. Drwi z "mistrza Antoniego" jako "wodza". Wszystko to składa się w potok frustracji i złości. Antoni Macierewicz może zaprzeczać i mówić o doskonałych relacjach z rodzinami smoleńskimi, ale sygnałów o coraz większym dystansie rodzin do jego poczynań i wręcz złości, jest coraz więcej. Nawet jeśli część rodzin oficjalnie stanie za nim i zapozuje do zdjęcia.


#Analiza prawicowego dziennikarza#łżeantoni nawet swoi mu nie wierzą  2018-04-10

#Poczytajcie prawicowego obiektywnego dziennikarza   2018-04-10

#Janosik   2018-04-10

Bóg tak chciał.


#Aha   2018-04-10

Nawet gdyby nic nie było wiadomo o przebiegu katastrofy ( a cos jednak wiadomo) to za postępowanie, tj. zaniechania i kłamstwa Tuska i jego ludzi przed , w czasie i po katastrofie, już można go oskarżyć i skazać.


#Wyborca   2018-04-10

Tak jak podświadomie zarymował wieszcz dobrej zmiany Rymkiewicz: działo/ciało. Od 8 lat ciało zmarłego brata służy Jarosławowi jak działo. I to jest haniebne.


#Wyborca   2018-04-10

Gdyby nie rozmowa telefoniczna z bratem i polecenie - MUSICIE LĄDOWAĆ, do katastrofy by nie doszło. Dziecinna przepychanka Kaczyńscy/Tusk o krzesło, samolot itd. zakończyła się tragedią.


#Nick   2018-04-10

To kto podłożył bombę i kiedy i jak ja zdetonował ???


#Pixel   2018-04-10

Podział to się bierze z nienawiści, to było pierwsze. Systematycznie na tym portalu jest ona podsycana. A w mord w Katyniu redaktor wierzy?


#Aaa   2018-04-10

wiecie co, pewnie nie tylko ja ale i wiele innych osób juz rzyga tym smolenskiem i miesiecznicami


#Nick   2018-04-10

A co ty tam robiłeś JP piłki zbierałeś czy trawę skubałeś?


#Frank   2018-04-10

Życia im tymi kłótniami nie zwrócimy..


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Muzyka dla ucha malucha

Pozostało1 dzień

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...