30 maja 2020 Ferdynanda, Karola, Jana

Trzech pijanych kierujących

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-04
Trzech pijanych kierujących

Ponad dwa i blisko 3 promile mieli kierujący, zatrzymani przez policjantów 2 i 3 maja. Trzeci z kierujących miał blisko promil. Wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty. Może grozić im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (2 maja) około godziny 14.00 policjanci z Pasłęka w trakcie kontroli drogowej wyczuli zapach alkoholu od kierującego oplem astrą 52-latka. Mężczyzna został zbadany alkotestem. Wynik badania to blisko 3 promile alkoholu.

W niedzielę 3 maja policjanci zatrzymali w Elblągu 37-latka, który kierował osobowym bmw. Mężczyzna wyjeżdżał ze stacji benzynowej przy ul. Płk. Dąbka i kierował się w stronę Zawady. Gdy został zatrzymany przez patrol, okazało się, że ma w organizmie 2,14 promila alkoholu. Dalej już nie pojechał.

Również w niedziele policyjny patrol przy ul. Żeromskiego zatrzymał 62-latka, który najpierw niepewnie wykonywał samochodem manewr, a gdy zauważył patrol policji zawrócił by uniknąć kontroli. Gdy policjanci zatrzymali go okazało się, że ma on 0,82 promila alkoholu w organizmie.

Kierującym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności tyle bowiem przewiduje za ten czyn Kodeks Karny.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Wnerwiony   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-04

Trzeba koniecznie wprowadzić prawo, na mocy którego każdy jadący po pijaku lub naćpany TRACI SWÓJ POJAZD. Tylko taka drakońska kara wyeliminuje takich osobników zza kierownicy. Każda inna, to nieskuteczna atrapa kary. Czy dotychczasowy system kar powoduje wyraźne zmniejszenie pijanych za kierownicą? Nie powoduje, co udowadniają komunikaty policyjne. Do cholery! czy wyjeżdżając na drogę nadal nie możemy być pewni bezpiecznego powrotu do domu z powodu obecności na drodze potencjalnych morderców??? Czas najwyższy z tym skończyć!!! Tylko zdecydowana postawa nas, obywateli może skłonić Sejm do uchwalenia odpowiedniego prawa.


#Duff#Wnerwiony  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-04

Nigdy nie będziesz pewny debilu.. P{ilnuj siebie i swojej rodziny. Moze Twój synek albo córka będzie jechała Twoim samochodem naćpana i wtedy pogadamy.


#Wnerwiony#Duff  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-04

Z twego potoku wścieklizny wynika jakbyś sam lubił jeździć "pod wpływem" i boisz się utracić swego rzęcha. A gadać z tobą nie mam zamiaru w żadnych okolicznościach.


#Optymista #Wnerwiony  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-04

To prawda. Sejm sam z siebie nie uchwali takiego prawa, bo w nim jest dużo ludzi, którzy ukręciliby bat na samych siebie i to ze wszystkich opcji politycznych. Są tam też i tacy, co chętnie by takie prawo uchwalili ale obawiam się, że są w mniejszości. A ciekawe, gdyby takie referendum przeprowadzono w naszej gminie i wszyscy wzięliby w nim udział - jaki byłby wynik. To bardzo ciekawe i to byłby nasze odbicie w lustrze.


#Kierowca z Pasłęka#Optymista   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-04

Jestem za takim referendum.


#Koko   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-04

To już Elbląg news ? A nie Pasłęk..


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności