30 października 2020 Zenobii, Przemyslawa
Reklama Heops

Uczniowie SP nr 1 w projekcie CEMS Chance

dodał 2017-12-16
Uczniowie SP nr 1 w projekcie CEMS Chance

W dniach 5-8 grudnia troje uczniów „Jedynki”, Julia Machul, Julia Winiewska i Łukasz Papis, wzięło udział w projekcie CEMS Chance organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku zostali zakwalifikowani do udziału w konferencji dzięki projektowi GAMA finansowanemu przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, a w nim realizacji zadania: „Świadomie w przyszłość” i pracy doradcy zawodowego w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery (SPiNKa) pani Marianny Mazur.

CEMS Chance to innowacyjny projekt skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski organizowany przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ta inicjatywa ma na celu pomoc młodym ludziom w podjęciu decyzji edukacyjnych i zaplanowaniu ścieżki zawodowej. Dwa razy do roku (w maju i grudniu) młodzi ludzie z całej Polski mają szansę uczestniczyć w czterodniowej konferencji w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Cykl warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych przybliża uczestnikom metody osobistego doskonalenia się, poznawania samego siebie, czy planowania własnej przyszłości. Celem warsztatów jest wzbudzenie w uczniach chęci do nauki i wytrwałej pracy, a także do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Wśród tematów tegorocznych warsztatów znalazły się między innymi: Ścieżka kariery – dlaczego warto planować swoją karierę? Savoir-vivre w biznesie. Autoprezentacja – sztuka, którą każdy z nas powinien znać. Zarządzanie czasem. Poruszanie się po świecie social media. Poza warsztatami uczestnicy mieli okazje poznać naszą stolicę, zwiedzić niektóre z jej atrakcji czy, wraz ze swoimi osobistymi mentorami – studentami SGH, spędzić czas w kręgielni i na lodowisku.

 

 

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Jedynka   2017-12-17

Fajna sprawa taki wyjazd 4 dni i to w SGH Warszawie GRATULACJE...


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności
Żwirownia 1140 px
nasza2