21 listopada 2018 Alberta, Janusza, Konrada

Umowa podpisana

dodał 2018-04-04
Umowa podpisana
Burmistrz Wiesław Śniecikowski podpisał dziś umowę z prezesem firmy TRAKT Waldemarem Szyszką na przebudowę ulic: Lanca, Nowowiejskiego i Zawiszy Czarnego w Pasłęku. W ramach zadania powstanie ponad 800 metrów nowych dróg. Koszt inwestycji to blisko 1,6 mln zł.

 

To wyczekiwana i potrzebna inwestycja. Osiedle powstało w latach 60-tych, co oznacza, że niektórzy z mieszkańców czekali na drogę przeszło 50 lat. Dziś, przy wspomnianych ulicach znajduje się kilkadziesiąt domów, w których mieszka ponad 100 osób. Jak zmieni się wkrótce to osiedle?

Ul. Lanca na odcinku 329 metrów od ul. Kraszewskiego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego i ul. Paderewskiego zyska nawierzchnię asfaltową. Po jednej stronie powstanie także chodnik z kostki betonowej. Pozostała część ulicy (215 metrów) Lanca, a także ul. Nowowiejskiego (na odcinku 95 metrów) i Zawiszy Czarnego (79 metrów) wykonana zostanie jako ciąg pieszo-jezdny z kostki betonowej z utwardzonym poboczem. Zadanie przewiduje także przebudowę istniejących zjazdów i dojść do działek. Powstanie również przejście z kruszywa od ul. Lanca do ul. Kochanowskiego na odcinku 92,5 m. Termin na wykonanie zadania upływa 30 czerwca 2019 r., ale wykonawca nie wyklucza, że inwestycję uda się zakończyć jeszcze w tym roku. W. Szyszka zapowiedział także, że jego firma rozpocznie pracę od wykonania odcinka o nawierzchni asfaltowej.

W imieniu mieszkańców chcielibyśmy podziękować Burmistrzowi i radnym, którzy tę inwestycję poparli przy uchwalaniu budżetu. To ciężka praca, by wybrać ulice do remontu. Na szczęście takich, które tego remontu potrzebują jest coraz mniej. To nas bardzo cieszy – mówiła Elżbieta Wasiuk podczas spotkania w gabinecie Burmistrza.

Przekonywała także, że w okolicy pojawiają się nowe domy. Teraz, gdy poprawi się estetyka tego miejsca, będzie ono atrakcyjniejsze. Brakuje jeszcze placu zabaw, miejsca spotkań dla mieszkańców, czegoś w rodzaju małego skwerku

Mamy pomysł, by napisać projekt na stworzenie takiego miejsca, wykorzystując przy tym budżet obywatelski. Musimy się jednak zorientować, czy w okolicy jest gminny teren, który moglibyśmy na to wykorzystać - mówiła pani Elżbieta.

Warto wspomnieć, że to nie ostatnie ulice na Osiedlu Północ, które wymagają remontu. W sąsiedztwie jest kilka ulic (jak na przykład ul. Paderewskiego), których właścicielem jest powiat elbląski. Burmistrz W. Śniecikowski zapowiedział, że o ile ich zarządca będzie chciał je remontować, to gmina na pewno wesprze finansowo te inwestycje. Przykładem takiej współpracy może być chociażby budowa chodnika przy powiatowej ul. Traugutta. To zadanie planowane jest na ten rok i będzie współfinansowana przez gminę Pasłęk.

aw

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Kamienna twarz   2018-04-05

Jan ,Jaka to firma rodzinna ? Zonka już dawano na emeryturze a dzieci rozjechały się po świecie i maja wylane na firmę ojca...Odwiedzając rodzinna miejscowość od święta albo i nie....Prezes jaki dumny na fotce numer 1,2. Nawet usmiech sie pojawił a to ciekawe w jego przypadku.....


#Obcy#Kamienna twarz   2018-04-06

Porażka.


#Jak ja nienwidze debili#Kamienna twarz   2018-04-06

Czytać gamoniu nie potrafisz albo zrozumieć. Rodzima to nie to samo o rodzinna.


#MARTA   2018-04-05

Szkoda ze pieniądze wzięte za droge w krosnie i niema już komu skończyć terenów zielonych( trawników w zdłóż drogi )


#My   2018-04-04

Rzemieślnicza czeka...


#Akcja#My  2018-04-05

wyskakujesz z tą Rzemieślniczą jak jakiś dziki, przecież jest już wszystko ogłoszone, zaraz zaczną się roboty, czego nie rozumiesz, skoro czytanie ze zrozumieniem jest trudne, wytłumaczę...


#Mieszkaniec Pasłęk City   2018-04-05

i to jest bardzo dobra informacja! Osiedle się zmienia/ Powstaje infrastruktura, której tak bardzo brakowało! Oby te inwestycje wymusiły kolejne w tej czesci miasta. SUPER!


#Jan   2018-04-04

Brawo dla firmy Trakt . Profesjonalizm i co najważniejsze rodzima firma. Oby więcej takich inwestycji.


#Henio   2018-04-04

hmm.. i plac zabaw zbudują dla wnuczka pani Eli. :)


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Chatka Puchatka

Wydarzenie odddbyło się Dzisiaj 10:00 

Burmistrz Pasłęka oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na spektakl...


Wystawa pokonkursowa

Pozostało1 dzień

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej...


Ośrodek Kultury w Młynarach, Policja w Młynarach oraz Nadleśnictwo Młynary zaprasza...