6 lipca 2020 Gotarda, Dominiki, Lucji

Urodzaj na dziki

dodał 2019-01-07
Urodzaj na dziki

Wzrasta populacja dzików co widać w dolinie rzeki Wąskiej i w Parku Ekologicznym. Te sympatyczne zwierzaki w poszukiwaniu pędraków niszczą trawniki, ścieżki spacerowe, groble i użytki zielone. Nie pomagają specjalne pasy z ładunkami wybuchowymi i płoty pod napięciem. Dziki żerują praktycznie wszędzie. Skutecznym sposobem na ograniczenie ich liczby może być tylko polowanie i odstrzał. Zwracaliśmy się w tej sprawie do miejscowych kół łowieckich, na razie bez odzewu.

jp

0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Postawmy na zdrowy rozsądek a nie politykę   2019-01-12

Każde zwierzę przyczynia się do równowagi w przyrodzie. Myślałem, że każdy człowiek o tym wie, aż do teraz. Mieszkam przy lesie w którym mieszkają dziki. Codziennie widzę jak sobie ryją w ziemi, widzę małe jak się bawią - nie wyobrażam sobie by te zwierzęta zniknęły. Fakt - czasem zjedzą buraka dla kogoś... ale halo! Też muszą jakoś żyć. Ja przypominam - to człowiek wszedł na miejsce zwierząt- nie na odwrót. Dziwię się ludziom, którzy są za zabiciem dzików. Pytanie - Czy jak ludzie zachorują na jakiegoś wirusa i nie będzie dało się tego wyleczyć, to będzie rzeź na ludziach? To czy zostanie wprowadzona egzekucja dla tych ludzi(?)! Wszyscy powinni się zastanowić co robią. Postawmy się na miejscu tych zwierząt. Polecam się zapoznać z tym materiałem: www.youtube.com/watch?v=bZ4HCrMNBGE


#Ab#Postawmy na zdrowy rozsądek a nie politykę  2019-01-14

Cytuję - postawmy się na miejscu tych zwierząt. Bez komentarza.


#Paslek   2019-01-14

No to macie swoją walkę z ASF. Krew zabitych zwierząt ( podobno zarażona) rozwleczona przez psy, na butach , samochodach. Sami roznosicie barany. Widzieliście kiedyś dzika który wlazł do świń? Macie pojęcie o walce z tym wirusem, jak świnia o niebie. Wybijecie pożywienie wilkom i zgadnijcie, co dalej. A no dobiorą się do zwierząt domowych. Na co przebimbaliście 35 mln z UE przeznaczoną na walkę z ASF? Są w Toruniu?


#Rolnik   2019-01-12

Skoro jesteśmy już przy temacie rolniczym warto zapoznać się z ASF i co to oznacza. Otóż okazuje się że spisek ma za zadanie wybić Polską trzodę chlewną. Koncerny chińskie kontrolują już w znacznej mierze polski rynek wieprzowiny. Dziwna jest sprawa taka że w maju znajodwano zamrożone dziki!. Tak to prawda i prawdopodobnie były one zrzucane z samolotu aby roznieść ASF po naszym kraju. https://www.youtube.com/watch?v=iRIrpCpMFQc& i tutaj https://www.youtube.com/watch?v=iRIrpCpMFQc& Panie redaktor proszę nie kasuj czy musimy słuchać reżimowej czemu nikt nie mówi jak jest!!!


#Spokojny   2019-01-08

Trzeba się kierować nie tyle wrzaskami poprawności politycznej, która chce nas ogłupić na amen ale i prawami przyrody - co za dużo to niezdrowo. Przyroda pozostawiona sama sobie, sama rozwiązałaby każdy problem ale ona potrzebowałaby na to dużo czasu. My tyle czasu nie mamy, więc nadmiar dzików trzeba po prostu odstrzelić, nie bawiąc się w fałszywą tkliwość.


#Jontek 22   2019-01-08

Oglądając zachowanie tzw obrońców zwierząt można się przekonać do jakiego stopnia mamy zróżnicowane społeczeństwo. Dzieje się to we wszystkich obszarach naszego współżycia . Dzikie stanowią problem to jest pewnikiem , ale każde rozwiązanie tego problemu będzie złe. To też jest pewnikiem. Najlepiej , aby każdy agresywny komentator zanim coś napisze ,, strzelił sobie w łeb ". Problem będzie z ,,łba ".


#Marpas   2019-01-07

oo redaktorek lobbuje za mięskiem z dziczyzny? który to pseudo myśliwy ma ci podrzucić wędlinę czy kiełbasę z dziczyzny?


#Mb   2019-01-07

pseudo ekolodzy proponuje przeczytać https://www.tvp.inf o/40700504/eksterminacja-dzikow-za-odra-niemcy-ida-na-rekord


#Dzik   2019-01-07

a co tu hrum hrum a co tu hrum hrum sie dzieje?


#Sarna 55   2019-01-07

Dziki są u siebie , to my weszliśmy na ich teren z alejkami , trawnikami itp.


#Noludzie#Sarna 55  2019-01-07

Myślisz że przylecieliśmy z kosmosu i weszliśmy na ich teren ?


#Alejaja#Noludzie  2019-01-07

O aż czterech wierzy że przylecieliśmy z kosmosu


#Xyz   2019-01-07

Jeszcze trochę poczekajcie to i wilki będziecie mieli w mieście ,jeszcze można sprowadzić niedżwiadki bo one kiedyś też tu żyły .To jest chore .Wszystko jest dobre ale w umiarze.Całkiem zabronić odstrzału to z domu nie wyjdziecie .


#Ytrewytrewq#Xyz  2019-01-07

Jasne, jasne. Od razu widać, że srogie piksy pasleczakom dobrze wchodzą. Jak nie wsciekle bobry albo dzikie dziki, to straszne wilki, albo diabelskie GMO. Jak wy przezyliscie w jednym kawalku w tym okrutnym świecie?:D


#Nick #Xyz  2019-01-07

Niedzwiedzie niedzwiedziami ale dinozaury też tu kiedyś żyły. Jak fundacja jakakolwiek dostanie przelew to krzyczy zgodnie z jego tytułem stąd ci obrońcy zwierząt. Przelew przyszedł że mamy siedzieć cicho siedzimy cicho!


#Ty   2019-01-07

Może więcej znajomości natury zwierząt? To proste jeżeli myśliwi polują na dziki to one uciekają w miejsca gdzie jest spokój i nikt nie będzie do nich strzelał w miejscach wyłączonych z polowania na mocy ustawy


#Stefan#Ty  2019-01-07

To się dzieje zwłaszcza przy zbiorowych polowaniach ! Przy okazji rozpraszają się osobniki zarażone ASF ! "Miejsc wyłączonych" w zasadzie już nie ma. Odstrzały już idą w parkach narodowych. Znajdowane są też padłe postrzałki w rezerwatach.


#Escobaros   2019-01-07

Taki jesteś obeznany a przecież trwa odstrzał dzików przeciwko ASF


#Stefan#Escobaros  2019-01-07

A od 13 bm. zacznie się nie tyle masakra co eksterminacja tego ogniwa w ekosystemie wbrew apelom i badaniom naukowców, wbrew danym podawanym przez Instytut Weterynaryjny. I jeszcze dodatkowy skandal, to 650 zł za zastrzelenie lochy ciężarnej lub prowadzącej "maluchy" zamiast zobowiązanie myśliwych do dokładnego patrolowania i zbierania padłych dzików (ew.ASF) do utylizacji, nie mówiąc o dyscyplinie bioasekuracji myśliwych i rolników czy "dwóch w jednym". Itd.


#Weteran   2019-01-07

Wprowadzić kartki na mięso jak kiedyś, to problem z dzikami zniknie w tajemniczy sposób


#Nick   2019-01-07

A na mierzeji wala w dziki jak w kaczki


#Hehe#Nick  2019-01-07

A potem płaczą że przekop nie pozwoli żeby się do nich przedostawały i nie będą mieli co jeść


#XP   2019-01-07

A to prawda że trzeba być starym i grubym impotentem żeby zostać myśliwym?


#Nick#XP  2019-01-07

nie, ale można zostać derektorem parku ekologicznego


#Nivea   2019-01-07

Park ekologiczny i odstrzał? Tobie drwalu to chyba już kompletnie w tej emeryckiej głowie się poprzewracało.


#Nie mysliwy   2019-01-07

Najlepszym sposobem jest ograniczenie przez polowanie ,dziki zyja z godnie z natura co nie mozna powiedziec o nas o ludziach.A co do mysliwych to pewnie sie zastanawiaja kogo to odstrzelic


#Orangutan   2019-01-07

Szkoda dzików niech żyją.taka natura że charcuja.Ludzie gorzej niszcza zieleń i inne.


#Ru   2019-01-07

trzeba posmarować


#PIESEK LOWCY   2019-01-07

Znam Pewnego Lowe i Jego Zacnego pomocnika Oni by sobie poradzili z tymi dzika i


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności