21 lutego 2019 Eleonory, Fortunata, Roberta

Uwaga czad

dodał 2018-01-19
Uwaga czad

Strażacy przypominają o cichym zabójcy. Tak nazywany jest bezbarwny i bezwonny tlenek węgla. Objawami zatrucia są silny ból głowy i wymioty. Przed sezonem grzewczym niezbędne są przeglądy instalacji grzewczych i przewodów kominowych. W mieszkaniach nie można zasłaniać kratek wentylacyjnych i trzeba je koniecznie wietrzyć. Przedstawiciele straży pożarnej zalecają wyposażenie mieszkań w czujniki tlenku węgla. Według ostatnich danych w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w tym sezonie grzewczym zmarły już 34 osoby.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Niespokojny   2018-01-21

Patrzcie, patrzcie. Mam i plusy, nawet przeważają nad minusami. Czyli nie jest tak źle. Nadzieja wstępuje w moje niespokojne serce, he, he, ...


#Niespokojny   2018-01-21

Konsekwencjo - widocznie niedokładnie przeczytałeś mój wpis. Wyraźnie piszę "uświadamiać nieświadomych i karać bezczelnych". Ale pasłęcka władza tego nie czyni - ukarze się winnych, to się obrażą i zagłosują na innych. A winnych byłoby dużo.To już lepiej nic nie robić i dalej być przy korycie. Jedyne wyjście to takie by wybrać ludzi, którym zależy na zaprowadzeniu porządku a nie na dostępie do koryta. Ale czy tacy znajdą się w Pasłęku? Mam nadzieję, że znaleźliby się.


#Niespokojny   2018-01-20

Do Ja - mam już trzy minusy. To świadczy jak brakuje niektórym świadomości, że źle czynią. Chciałoby się powtórzyć - Panie, wybacz im, bo nie wiedzą co czynią. Jednak ja, zwykły śmiertelnik mogę najwyżej powiedzieć - władzo, weź się wreszcie poważnie za swoją powinność i zacznij konsekwentnie rozwiązywać ten problem przez uświadamianie nieświadomych i karanie bezczelnych, bo przez takich wszyscy się systematycznie podtruwamy i żadne leki nie zwrócą nam utraconego zdrowia. A jeśli o naszą, pasłęcką władzę chodzi to olewa ona sprawę trucicieli, zasranych przez psy chodników i parę innych problemów. Dlatego postuluję wymianę jej przy najbliższej okazji.


#Niespokojny   2018-01-20

Do Ja - sposób jest taki, że ma wiele postaci i rozciągnięty jest w czasie. Ale do tego trzeba zrozumienia i wytrwałości - mówię oczywiście o władzy. I to na szczeblu centralnym jak i lokalnym. Pierwsze, to edukacja obywateli. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Inny znowu aspekt to koszt. Słusznie zauważył przedmówca, że ludzie zaoszczędzając na porządnym opale tracą te oszczędności na zakup leków a i tak te leki nie zawsze zwrócą utracone zdrowie. Takich aspektów jest więcej ale te dwa dobitnie udowadniają, że sprawa jest od lat zaniedbana i potrzebuje rozwiązania. Sądzę, że nikt rozsądny nie zaneguje tych słów i poprze postulat poważnego zajęcia się rozwiązaniem tego problemu.


#Konsekwencja#Niespokojny  2018-01-20

Edukacja, nie wystarczy, tylko, konsekwencja w karaniu. Podam taki prawdziwy przykład, idę sobie w Warszawie, rozwijająca się dzielnica, ulica przy której trwają budowy domków, część to tylko ogrodzone działki, śniegu napadało jak u nas dzisiaj a tam chodnik czarny, odśnieżony do kafelek, podjeżdża pod ogrodzoną działkę mercedes, facet wyciąga łopatę i czyści chodnik, choć nawet nie ma zaczętej budowy, pytam o co chodzi a on że nawet jemu się nie opłaca nie odśnieżyć, takie mają wysokie kary


#Ja#Niespokojny  2018-01-20

I zobacz, już masz 2 "minusy" . Nie, nie ode mnie, podejrzewam że od właścicieli "śmieciuchów", które spalą wszystko. Mieć świetne pomysły to jedno a mentalność głównie starszych ludzi drugie. Oni nawet gdyby bylo ich stać nadal bedą palić czym popadnie.


#Niespokojny   2018-01-20

Ludzie palący w piecach drewnem nasyconym chemią lub co gorsza, plastykowymi elementami, nie zdają widocznie sobie sprawy, że trują siebie, swoje dzieci i mnóstwo sąsiadów. Bezmyślność wprost niepojęta. Ale władza gminna, gdyby naprawdę chciała, znalazłaby sposób na likwidację tego problemu. Niestety, ma to w nosie.


#Pozdrawiam#Niespokojny  2018-01-20

Z tego co wiem gmina naciska na budowę sieci ciepłowniczej na Osiedlu Północ ( Sprzymierzonych) Tylko mieszkańcy nie bardzo pałają entuzjazmem. Bo to zawsze drożej. Wolą truć siebie i sąsiadów oraz wnuki. A pieniądze i tak zostawią, tyle że, u doktorów i w aptece


#Ja#Niespokojny  2018-01-20

Słucham mądralo, jaki to sposób?


#Blenston   2018-01-19

Na litość boską codziennie rano jadę sprzymierzonych do Pracy czy nikt nie widzi że ludzie palą czymś dziwnym w piecach. Z kominów kilku budynków regularnie wydobywają się gęste czarne kłęby dymu. Dym z węgla czy ekogroszku nie wydobywa się z taką prędkością i intensywnością. Domy wyglądają prawie jak radzieckie okręty podwodne http://www.bestchinanews.com/url.php?p=http://p2.q...


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało6 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało8 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało17 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...