12 sierpnia 2020 Innocentego, Lecha, Euzebii

VII Festiwal Organowy - kolejny koncert w sobotę

Wydarzenie odbyło się 2019-06-29

dodał 2019-06-28
VII Festiwal Organowy - kolejny koncert w sobotę

W najbliższą sobotę o godz. 20.00 podczas kolejnego koncertu w ramach VII Pasłęckiego Festiwalu Organowego wystąpią znakomici muzycy związany na co dzień ze środowiskiem muzycznym Polski południowej.

Daniel Prajzner zasiądze przy klawiaturach organów Hildebrandta, zaś Tomasz Ślusarczyk zagra na trąbce barokowej. Artyści, którzy współpracują ze sobą już od wielu lat, przedstawią ciekawy program, który zaprosi słuchaczy w muzyczną podróż do Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Anglii.

Tomasz Ślusarczyk – urodzony w Przemyślu, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu i Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem), od 1991 roku związany był z orkiestrami: Capellą Cracoviensis i Radiową Orkiestrą Symfoniczną, z którą dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą: Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej, Orkiestrą Opery i Filharmonii w Białymstoku, Warszawską Operą Kameralną; od 2005 roku współpracuje ze słynną Orkiestrą XVIII Wieku w Amsterdamie. Koncertował jako solista i kameralista na wielu festiwalach w Rosji, Irlandii, Niemczech, na Ukrainie, w Korei i Wielkiej Brytanii. Zapraszany jest do współpracy przez znakomitych muzyków, takich jak F. Bruggen, P. Esswood, Ch. Hogwood, M. Toporowski. Pod jego kierownictwem artystycznym Polska Orkiestra XVIII Wieku dokonała szeregu nagrań muzykaliów jasnogórskich. Zaangażowany jest także w badania źródeł muzyki cerkiewnej na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Często zasiada jako juror podczas krajowych i zagranicznych konkursów.

 

 

 

Daniel Prajzner – ukończył studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk – Podrazy (2008, dyplom z wyróżnieniem) oraz w Conservatorium van Amsterdam w klasie organów prof. Pietera van Dijka (2010, Master of music). Studiował także w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu (Niemcy) m.in. w klasie organów prof. Pietera van Dijka oraz w klasie klawesynu prof. Menno van Delfta (2007) w ramach programu Sokrates/Erasmus. Brał czynny udział w mistrzowskich kursach interpretacji prowadzonych przez światowej sławy organistów. Jest laureatem konkursów organowych w Częstochowie, Opavie (Czechy), Castellana Grotte (Włochy), Moskwie i Kaliningradzie (Rosja). Za osiągnięcia artystyczne otrzymał kilka znaczących nagród i stypendiów, były to m.in.: stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2006), Nagroda Promocyjna Volksbank Paderborn – Höxter „Młodzi Twórcy w Europie 2006”. Koncertował w kraju i za granicą: w Holandii, Japonii, Litwie, Niemczech, Norwegii, Rosji, Szwajcarii i Ukrainie. Od 2007 roku jest pracownikiem Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. Na swej macierzystej uczelni uzyskał stopień doktora sztuki (2017). Działalność dydaktyczną prowadzi równolegle w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu, posiadając tam własną klasę organów. Jest również organistą kościoła pw. bł. Anieli Salawy w Krakowie oraz pomysłodawcą, autorem koncepcji programowej i organizacyjnej, prezesem zarządu Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu, reaktywowanej w 2018 roku.

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mati   2019-06-29

Czy Pan Jacek organista też może zaśpiewa ?i zagra ?


#Nie lubie naviąganego grania#Mati   2019-06-29

oby nie


#Alicja Ala   2019-06-29

Obrazki się nie wyświetlają przecież napisane że o 20-stej czarno na różowym.


#Pasłęczanka   2019-06-28

O której godzinie ten koncert


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności