1 października 2020 Danuty, Remigiusza, Teresy

VII Festiwal Organowy - koncert inauguracyjny w sobotę

Wydarzenie odbyło się 2019-06-15

dodał 2019-06-12
VII Festiwal Organowy - koncert inauguracyjny w sobotę
W najbliższą sobotę, tj. 15 czerwca 2019 roku w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku odbędzie się koncert inauguracyjny 7 Pasłęckiego Festiwalu Organowego. Na zabytkowych organach Andreasa Hildebrandta zagra Krzysztof Urbaniak, a towarzyszyć mu będą: Marta Wróblewska (sopran) i Piotr Zawistowski (bas) oraz muzycy Altberg Ensemble (Łódź): Justyna Skatulnik (skrzypce barokowe), Juliusz Żurawski (skrzypce barokowe), Piotr Chrupek (altówka barokowa) i Ostap Popovych (trąbka barokowa). Początek koncertu o godz. 20.00.

 

Cykliczne koncerty organowe to nie jedyne tegoroczne przedsięwzięcia, związane z pasłęckimi organami. Po raz pierwszy odbędzie się także I Warmiński Konkurs Organowy o ogólnopolskiej randze, organizowany wspólnie przez Rzymskokatolicką Parafię pw. św. Bartłomieja w Pasłęku oraz Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego w Świętej Lipce.

W 2019 roku mija 300 lat od ukończenia budowy niezwykłych pasłęckich organów oraz 300 lat od rozpoczęcia budowy wspaniałych organów świętolipskich. Fakt ten pragniemy uczcić nie tylko poprzez organizację VII Pasłęckiego Festiwalu Organowego, ale także poprzez zupełnie nową inicjatywę - I Warmiński Konkurs Organowy – zapowiadają organizatorzy i dodają, że po raz pierwszy w historii polskich konkursów organowych przesłuchania odbędą się wyłącznie na historycznych instrumentach znajdujących się w zabytkowych kościołach znajdujących się na terenie należącym do ustanowionej w 1992 roku metropolii warmińskiej, do której nazwa konkursu wprost się odnosi.

Regulamin konkursu można pobrać pod poniższym adresem:
http://hildebrandt-paslek.pl/Regulamin.IWKO.pdf

Zgłoszenia konkursowe opracowane zgodnie z zapisami regulaminu prosimy przesyłać na adres e-mailowy
wko.paslek.swieta.lipka@gmail.com


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności