10 grudnia 2018 Julii, Danieli, Bogdana

W Młynarach promowali bezpieczny i aktywny wypoczynek

dodał 2017-10-24
W Młynarach promowali bezpieczny i aktywny wypoczynek
W minioną sobotę w Gardynach policjanci z Młynar wspólnie z pracownikami ośrodka kultury zorganizowali spotkanie dla mieszkańców poświęcone bezpieczeństwu pieszych w ruchu drogowym.

 

Była to też okazja do promowania aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczestnicy spotkania wspólnie przeszli do Grubej Kaśki – sosny, będącej pomnikiem przyrody liczącym blisko 300 lat. Kaśka ma 40 m wysokości i średnicy pierśnicy 125 cm. Co roku jest o niej głośniej z okazji organizowanych tam biegów. Tym razem była miejscem mety dla chodziarzy. Specjalne szkolenie dla kijkarzy przeprowadził instruktor Nordic Walking Pasłęk Marcin Jankowski. Opowiedział on o technice chodzenia z kijkami:

Podczas szkolenia okazało się, iż większość uczestników nie miała do tej pory styczności z prawidłową techniką marszu. Pojawiły się osoby wyposażone w kije do trekkingu, maszerujące w charakterystyczny sposób – „na sapera” z kijami z przodu, czy też podpierające się nimi niczym laskami. Grupa jednak była chętna do nauki, zatem niepoprawna technika marszu przeszła w Młynarach do lamusa – podsumowuje Marcin Jankowski, dodając, że było to udane spotkanie.

Na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Gardyny – Leśniczówka sporo mówiono też o zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się piesi. Policjanci podkreślali ogromną rolę elementów odblaskowych. Jesień i zima to pory roku, gdy dzień jest bardzo krótki. Zdarza się, że w tym okresie dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych z udziałem dzieci. By takich wypadków uniknąć, dzieci od najmłodszych lat powinny wiedzieć, jak ważnym elementem ubioru są odblaski.


Pomimo opadów deszczu spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Byli zarówno dorośli jak i dzieci. Pomysł na tego typu spotkanie zrodził się z inicjatywy asp. Tomasza Rębowskiego, który jako uczestnik zawodów sportowych organizowanych w ramach cyklu Pucharu Bałtyku w Nordic Walking reprezentuje na zawodach Komendę Miejska Policji w Elblągu.

Na zakończenie spotkania organizatorzy przygotowali ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

 

info nadesłane

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Chodziarz   2017-10-25

W Pasłęku dzieje się, bo ludzie sami się organizują. W Młynarach się dzieje, bo ludzie chcą i pomagają im instytucje.


#Tyu   2017-10-24

w koncu coś nowego dzieje się w Pasłęku i okolicach:) brawo tak trzymać


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Muzyka dla ucha malucha

Pozostało1 dzień

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...