15 grudnia 2018 Niny, Celiny, Waleriana

W piątek ruszy Maraton Pisania Listów Amnesty International

dodał 2017-12-05
W piątek ruszy Maraton Pisania Listów Amnesty International
W piątek 8 grudnia 2017 od godz. 9:00 w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku rusza Maraton Pisania Listów Amnesty International. Każdy będzie mógł pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy przyjść do nas i napisać list (czekamy na Państwa do godz. 19.00).

 

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku w czasie Maratonu są pisane listy w obronie dziesięciu konkretnych osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w całej Polsce i w ponad 100 krajach na świecie. Co roku dzięki tej akcji udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku, bądź kilkunastu osób, których prawa zostały złamane. Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy w tym roku pisać, znajduje się na stronie www.amnesty.org.pl/maraton oraz na profilu szkoły na Facebooku. Opisy te będą również dostępne dla wszystkich uczestników Maratonu Pisania Listów w Zespole Szkół w Pasłęku.

Jak napisać taki list?

To bardzo proste. Najpierw warto zapoznać się z opisem sylwetki osoby, w sprawie której chcemy pisać. Można skorzystać ze wzoru lub napisać samodzielnie. Wtedy warto skorzystać ze wskazówek przygotowanych przez Amnesty International: piszemy krótko, jesteśmy uprzejmi, opieramy się na faktach, mamy pozytywne nastawienie i nie ukrywamy się – tzn. warto napisać, kim jesteśmy, czym się interesujemy. Dzięki temu możliwe jest, że szybko otrzymamy odpowiedź. Nasz list będzie również bardziej autentyczny. Znajomość języków obcych też nie jest wymagana, listy można pisać po polsku.

O Amnesty International

Amnesty International jest międzynarodowym ruchem ludzi działających od roku 1961 na rzecz poszanowania praw człowieka. Funkcjonuje na terytorium ok. 150 państw i terytoriów, zrzesza ok. 7 mln osób na całym świecie. Prowadzi kampanie przeciwko ciężkim naruszeniom praw człowieka. Wizją organizacji jest świat, w którym każda osoba będzie mogła w pełni korzystać z wszystkich praw zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i innych międzynarodowych standardach praw człowieka. W 1977 roku Amnesty International została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.


Przedświąteczne spotkanie w Młynarach

Wydarzenie odddbyło się 2 godziny temu  

Burmistrz Miasta i Gminy Młynary serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na...


Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...