18 października 2019 Juliana, Lukasza

W ZSEiT „Aktywni zawodowo w Europie”

dodał 2018-06-09
W ZSEiT „Aktywni zawodowo w Europie”

Dnia 08.06.2018r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się podsumowanie I tury projektu unijnego POWER „Aktywni zawodowo w Europie”.

W ramach projektu 15 uczniów ZSEiT wraz z opiekunami przebywało na dwutygodniowych stażach zawodowych w Rimini, we Włoszech. Uczniowie odbywali praktyki w zakładach branży spożywczej i nabywali nowe umiejętności zawodowe, w głównej mierze z zakresu produkcji lodów, choć niektórzy podnosili swoje kompetencje zawodowe w zakresie produkcji serów typu włoskiego, tj. ricotta i mozzarella.

Na spotkaniu podsumowującym obecni byli burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, przedstawiciel starosty elbląskiego p.Beata Winiewska-Kowal, prezes PUTW p.Helena Mendelewska, dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak, nauczyciele, uczestnicy projektu i ich rodzice oraz szkolna społeczność.

Kluczowym punktem spotkania było uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu. Do podsumowania działań wykorzystano prezentację multimedialną, na której zebrani mogli zobaczyć, jak przebiegały praktyki, praca w zakładach, a także wycieczka do San Marino, które stażyści zwiedzili w czasie wolnym od praktyk. Podczas spotkania uczennice serwowały lody włoskie, a w szczególności ukochane przez młodzież te, o samku „fragola” (tłum. truskawka).

Uczniowie zgodnie twierdzili, iż zdobyte doświadczenie jest bezcenne i z pewnością przyda się w ich przyszłej pracy zawodowej. Możliwość pracy w międzynarodowych zespołach, a także okazja do podniesienia kompetencji językowych oraz osobiste zetknięcie z kulturą Włoch, kuchnią śródziemnomorską, obyczajami tego pięknego kraju było nieocenionym doświadczeniem niemożliwym do zdobycia na gruncie polskim. No i ta podróż samolotemJ

W ramach realizacji projektu, już w następnym roku kolejna grupa 15 uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik przetwórstwa mleczarskiego oraz technik agrobiznesu będzie miała możliwość realizacji praktyk we Włoszech.

 

Info ZSEiT: Bogumiła Olendzka-Kozicka

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Pozostało2 dni

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało18 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało18 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...