19 września 2021 Januarego, Konstancji, Teodora
Reklama Heops

WAKACJE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GODKOWIE

dodał 2018-07-30
WAKACJE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GODKOWIE
RELACJE Z REALIZACJI KOLEJNEGO CYKLU ZAJĘĆ DLA DZIECI –„ LAS , TAJEMNICE …I PRZEDSZKOLAKI ”.

 

W Bibliotece Publicznej w Godkowie przez kilka ostatnich dni odbywały się kolejne, podczas tych wakacji , warsztaty literacko-techniczno-plastyczne - „ Las, tajemnice…i przedszkolaki”. Celem zajęć było m.in. kształtowanie w dzieciach pozytywnych więzi ze środowiskiem i odpowiedzialności za jego stan oraz rozwijanie wyobraźni twórczej, plastycznej, kształtowanie umiejętności pracy zespołowej, wyrabianie postaw świadomego korzystania z piękna otaczającej nas przyrody i pożytecznego spędzania czasu.

Inspiracją zajęć była literatura dziecięca.

Dzieci obejrzały film animowany pt. „Księga dżungli” oparty na powieści Rudyarda Kiklinga. Poznały historię chłopca , który zgubił się w dżungli. Tam został przygarnięty przez Wilki i był przez nie wychowywany. Kiedy dorastał i groziło mu niebezpieczeństwo ze strony tygrysa , wówczas zwierzęta podjęły decyzję, aby wysłać go do ludzkiej osady. W drodze do niej ,w muzycznej opowieści , poznaje wielu zwierzęcych przyjaciół…. Film podobał się dzieciom.

Podczas zajęć wykorzystaliśmy również utwory Juliana Tuwima, m.in. „Ptasie radio” . Dzieci poznały treść wiersza. Wspólnie przygotowaliśmy wystawę ptaków. Metodą dramy bawiliśmy się w Ptasie radio. Ponadto wysłuchaliśmy ptasiego koncertu i naśladowaliśmy głosy ptaków i zwierząt. Było również wiele zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Wielu wrażeń dostarczyło dzieciom wykonywanie makiety „ Stół, który powędrował do lasu…”.Przy okazji mówiliśmy o ważnych sprawach dotyczących zachowania się w lesie, poszanowania otaczającej nas przyrody, dlaczego nie wszystkie grzyby można zbierać, itp. Dzieci wykonywały również prace plastyczne.

Warto zauważyć, że dzieciom nie brakuje wyobraźni i kreatywności. Wykonały ciekawe prace i fajnie się przy tym bawiły.

Bardzo nam miło, że dzieci zechciały spędzić swój wolny, wakacyjny czas w Bibliotece na zajęciach inspirowanych literaturą dziecięcą . Rodzicom serdecznie gratulujemy tak zdolnych pociech. No i oczywiście serdecznie zapraszamy do Biblioteki !!! Kolejne pomysły już w realizacji!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć .

Opracowała: Paulina Basaj

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zakrzewko

Komentarze

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2