27 maja 2020 Augustyna, Juliana, Magdaleny

Warsztaty rękodzielnicze

dodał 2018-06-20
Warsztaty rękodzielnicze

Warsztaty krawieckie

 

OSP KSRG Godkowo we współpracy z GOKSiR GODKOWO zapraszają wszystkie chętne osoby na warsztaty krawieckie ,,Tańcowała igła z nitką'' w starodawnym szyku.

Warsztaty odbędą się w świetlicach:

- w Szymborach – 28 czerwca 2018 r., godz. 16:00

- w Godkowie – 6 lipca 2018 r. , godz. 16:00

- w Podągach – 9 lipca 2018 r., godz. 13:00

Celem warsztatów jest zapoznanie ze słowiańską symboliką kolorów, poznanie rodzajów krajek, ekologicznych właściwości materiałów lnianych. Uczestnicy warsztatów zapoznają się również z typowymi słowiańskimi strojami właściwymi dla poszczególnych warstw społecznych, oraz sposobami ich noszenia.

Warsztaty zostaną przeprowadzone nieodpłatnie przez krawcową ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Godkowo ,,Pomocna dłoń''. W trakcie warsztatów zapewniamy bezpłatny serwis kawowy. Zachęcamy do uczestnictwa!

 

Warsztaty rękodzielnicze

Zapraszamy również wszystkie chętne osoby na warsztaty rękodzielnicze „Słowiański płomień'' – wykonywanie naturalnych żelowych i parafinowych świec.

Warsztaty odbędą się w świetlicach wiejskich:

- Szymborach – 29 czerwiec 2018 r., godz. 13:00

- Godkowie – 29 czerwiec 2018 r., godz. 15:30

- Podągach – 2 lipca 2018 r., godz. 13:00

 

Warsztaty poprowadzi nieodpłatnie opiekun świetlicy w Podągach, a zarazem członek Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Godkowo ,,Pomocna dłoń'', mający już doświadczenie w tego typu zajęciach. Dodatkowo w czasie trwania warsztatów zostanie przeprowadzona rozmowa przez jednego ze strażaków OSP w Godkowie, dotycząca zagrożeń, które powoduje ogień, jak ich uniknąć i reagować w sytuacji kiedy się pali. Uczestnicy zapoznają się z symboliką ognia, dawnymi przesądami i mitami go dotyczącymi oraz poznają materiały do produkcji świec.

W trakcie warsztatów także zapewniamy bezpłatny serwis kawowy. Warsztaty są realizowane w ramach projektu,, Palinocka czyli Strażackie działania z dawno zapomnianym,, przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu Elbląskiego. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież oraz dzieci do uczestnictwa i zapoznania się z dawną tradycją i kulturą słowian !

Inf. GOKSiR Godkowo

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pasleczanka   2018-06-21

Czy na warsztaty są prowadzone zapisy?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności