28 lutego 2021 Romana, Ludomira, Lecha
Reklama Heops

WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 1 W PASŁĘKU

dodał 2019-12-03
WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 1 W PASŁĘKU

Podstawowym celem wychowania przedszkolnego jest wsparcie całościowego rozwoju dziecka. Cel ten realizowany jest poprzez wspieranie aktywności dziecka podnoszącej poziom integracji sensorycznej i umiejętności korzystania z rozwijających się procesów poznawczych. Poza tym zadaniem przedszkola jest również zapewnienie prawidłowej organizacji warunków sprzyjających nabywaniu przez dzieci doświadczeń. To wyjątek z zapisów podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Może brzmi to dość niezrozumiale i nieprzekonująco dla laika, ale codzienne życie przedszkolne weryfikuje to pierwsze wrażenie.

 

Wszyscy zgadzają się z opinią, że ważne jest wykształcenie w dzieciach prawidłowych nawyków żywieniowych, gdyż ta wiedza jest potrzebna przez całe życie człowieka. W myśl zasady: Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem…staramy się w codziennej pracy organizować jak najwięcej działań, które pozwolą dzieciom zarówno zapamiętać jak i zrozumieć istotę danej sprawy. Przede wszystkim wspólnie z dziećmi przygotowujemy proste, zdrowe i pożywne potrawy. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w organizacji i wykonaniu własnych kanapek na śniadanie. Z dużym zaangażowaniem nakrywają do stołu i robią to chętnie zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Smarowaniem kanapek masłem i obkładaniem różnymi produktami też dzielą się niezależnie od płci. Co tam kanapki, nasze przedszkolaki próbują z powodzeniem piec ciasta z owocami, muffinki, szykować kolorowe frytki czy przygotowywać pasty do pieczywa. Skorzystały nawet z warsztatów kulinarnych przeprowadzonych przez specjalistę od pieczenia i wyrobów serowych, na które zaprosiły także swoich rodziców.

Natomiast z kolegami z innych grup świętowały na przykład Dzień Jeża, Dzień Kredki, Dzień Pluszowego Misia albo Andrzejki. Przygotowywały także bale i turnieje rycerskie z okazji przedstawień teatralnych, i omawiania tematyki teatralnej. Każdy dzień był ciekawy i wypełniony wesołą zabawą.

 

Rada Pedagogiczna Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku

0
0
0
0

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Formularz logowania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Tutaj


#świadomyrodzic   2019-12-04

Zajęcia dodatkowe z kształtowania nawyków żywieniowych są super, ale żywienie w tej placówce pozostawia wiele do życzenia. Płatki śniadaniowe - czytaj SAM cukier (cały przekrój kółeczka miodowe, kulki czekoladowe, inne cuda oby inaczej wyglądało w menu) 2-3 razy w tygodniu na podwieczorek, bo przecież "dzieci to jedzą", twarda niedogotowana kasza pęczak do obiadu, babki piaskowe z sieciówek, ze składem fatalnym, niedopuszczalnym, pasta z kiełbasy - naprawdę uważacie, że dzieciom potrzebne do rozwoju są takie wynalazki, kanapki z karkówką, dla trzylatków! Naprawdę warto by było przyjrzeć się dokładnie jadłospisowi i dostosować go do obowiązujących norm, a nie chwalić się wybiórczo. I może warto by było zwrócić się do Burmistrza o podwyższenie stawki żywieniowej, która od lat jest nieruszona


nasza2