31 października 2020 Urbana, Krzysztofa
Reklama Heops

WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 1 W PASŁĘKU

dodał 2020-01-22
WIEŚCI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 1 W PASŁĘKU

W pierwszej połowie stycznia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 nie opuszczała nas świąteczna atmosfera. W każdej grupie wiekowej odbywały się wspaniałe spotkania z najukochańszymi członkami rodzin, a więc z babciami i dziadkami. Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co najlepsze. Dlatego też przedszkolaki z ogromną radością

przygotowywały się do organizowanych uroczystości. Każda grupa udekorowała swoją salę zajęć i umieściła w niej wiele symboli wyrażających uczucia -a to serduszka, a to portrety ukochanych seniorów, a to napisy potwierdzające wielką miłość do babć i dziadków. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce a starszaki pokusiły się nawet o przedstawienie jasełek. To były naprawdę wyjątkowe spotkania, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dawały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Były też łzy wzruszenia. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Tradycyjnie już rodzice przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek.

Kolejnym wyczekiwanym gościem był oczywiście Mikołaj. Tradycyjnie spotkał się z dziećmi w czasie zabawy karnawałowej, zwanej Balem Przebierańców. W tym dniu do przedszkola zawitały dostojne księżniczki i królowe, pracowite pszczółki, dzielni rycerze i policjanci, nie zabrakło też spidermanów. Mimo różnorodności, wszyscy bawili się zgodnie i radośnie spędzali czas na korowodach i tańcach. Tradycją naszej placówki jest również to, że na taki bal corocznie zapraszamy do wspólnej zabawy także dzieci nie chodzące na co dzień do przedszkola. Mikołaj nie zapomniał o naszych gościach i wręczył im paczki z lubianymi przez maluchy przytulakami i słodyczami.

Rokrocznie nasze przedszkole włącza się w akcję Góra grosza, organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom, polegającą na zbiórce monet o najmniejszych nominałach, właśnie przysłowiowych groszy. Celem akcji jest pomoc dzieciom z instytucjonalnej lub rodzinnej pieczy zastępczej. Góra Grosza pozwala również na prowadzenie małych domów i mieszkań dla usamodzielnianych wychowanków. W tym roku szkolnym przedszkolaki wraz z rodzicami przekazali też pomoc rzeczową w postaci bielizny pościelowej i zabawek dla Stowarzyszenia Wspierającego Rodziny Potrzebujące „Jutrzenka”. Zbierali też słodycze do paczek dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Głównym celem takich działań jest tworzenie przez przedszkole sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dzieci. Takie przedsięwzięcia ukazują przedszkolakom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie na rzecz innych.

Rada Pedagogiczna Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku

0
0
0
0
0

Żwirownia 1140 px
nasza2