3 marca 2021 Maryny, Kunegundy, Tycjana
Reklama Heops

Wieści z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-01-23
Wieści z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku

Grudzień i styczeń to z pewnością jedne z najbardziej oczekiwanych miesięcy w życiu przedszkolaka. Wtedy, wiadomo, prezenty dostaje się co chwilę, organizuje się spotkania wigilijne, spotkania noworoczne, zaprasza się wielu gości do przedszkola, uczestniczy się w zabawach karnawałowych i balach przebierańców. Tak było jeszcze rok temu. Teraz pandemia pokrzyżowała wszystkie plany i odmieniła dotychczasową, coroczną tradycję. Natomiast nie pozwoliliśmy na to, by pozbawiła najmłodsze dzieci przyjemności związanych z prezentami i niespodziankami.

Tak więc przedszkolaki w każdej grupie solidnie przygotowały się na spotkanie z Mikołajem. Udekorowały swoje sale żywymi choinkami, które przystroiły własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Oglądały ilustracje w książkach i filmy o tematyce bożonarodzeniowej. Chętnie kolorowały obrazki mikołajowe oraz wykonywały prace przestrzenne o świątecznym rodowodzie. Mimo tego, że prawie cały grudzień i połowę stycznia nękały nas kwarantanny lub obawy rodziców przed powrotem do przedszkola, to Mikołaj nie zapomniał o dzieciach. W każdej sali pod choinką czekały prezenty dla przedszkolaków a w drugi dzień po przerwie w każdej grupie odbyły się bale karnawałowe. Maluchy już od wczesnych godzin rannych przychodziły przebrane w bajecznie kolorowe i pomysłowe stroje. Od progu witał je bałwanek Olaf oraz dźwięki muzyki zachęcającej do tańca. Cały dzień trwało świętowanie i balowanie, spędzanie czasu w niecodzienny sposób. Nawet drugie śniadanie było serwowane w odmiennym, świątecznym anturażu. A na zakończenie dnia czekała na dzieci mega-niespodzianka- paczka, której młodsze dzieci nie były nawet w stanie same udźwignąć.

Jeszcze dobrze nie przebrzmiały echa zabawy a już trzeba zabierać się do poważnej pracy. Zbliża się przecież Dzień Babci i Dziadka i wnuki zawsze o tym pamiętają i szykują ciekawe prezenty. W tym roku z wiadomych względów nie możemy zaprosić do placówki najbardziej oczekiwanych gości, niemniej jednak dzieci już zaplanowały jakie podarunki naszykują swoim dziadkom i ochoczo wzięły się do pracy.

W tym roku o dziwo dopisała zimowa pogoda i chociaż trochę poprawiła humory wszystkim przedszkolakom. Z przyjemnością wychodziły na przedszkolny plac, aby doświadczać właściwości suchego i mokrego śniegu, radośnie wydeptywać w nim ścieżki czy lepić bałwana.

Rada Pedagogiczna Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku

0
0
0
0
0
0

nasza2